reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Ją powiem szczerze że nie wyobrażam sobie sytuacji że mnie odsyłają z porodówki. Mieszkam w mieście powiatowym i tu mamy jeden szpital, do następnych trzeba jechać ponad 30 km ale nie chciałabym w żadnym z nich rodzić. U nas tłok się zaczął jak ordynator zaczął ściągać pacjentki ze swoich okolic i niektóre na porodówkę mają nawet 50-70km. Powinno być jakieś pierwszeństwo bo mam szpital pod nosem, każdy powinien rodzić u siebie!
 
reklama
Drusia daj od razu znać po wizycie co i jak! :)

.jagodka oby dzisiaj poszlo szybciej i was bez problemu przyjęli!

Anna25 no niefajnie, niefajnie. Nie dziwię się bo ja też już bym chciała pakowac pudła i myśleć o przeprowadzce. A jak juz dostaniemy klucze to czeka nas malowanie, chce zmienic kolor w dwoch pokojach bo tam bedzie wszędzie biały. Dodatkowi musimy kupić meble i sprzety do kuchni i całej reszty więc zanim wszystko ogarniemy trochę minie. Mam nadzieje, ze przed porodem zdążymy ;x Przynajmniej masz czas sobie na spokojnie wszystko rozpakować i poukładać :)

Od jakiegos czasu nasila mi sie twardnienie całego brzucha. Wyczytałam na internecie, ze to normalne ale, ze powinny towarzyszyć temu delikatne skurcze macicy. Ja nie czuje żadnych skurczy, jedynie brzuch mi się tak lekko napina jakbym ćwiczyla brzuszki. Normalne to?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Klauduśka to są właśnie skurcze przepowiadające. Ja w pierwszej ciąży też miałam je całkowicie bezbolesne, nawet grać porodowe do pewnego momentu nie bolały.
 
Dzięki dziewczyny za radę w sprawie laktatora (właściwie to poleciłyście te które mają najlepsze opinie i nad którymi ja się zastanawiałam) oraz dzięki za tą koszulę nocną bo myślałam o niej (ta z serduchem z Allegro) ale bałam się, że będzie sztuczny materiał, że się będę potwornie pocić choć poród i po porodzie to domyślam się, że będzie się ze mnie "lało".
Butelkę zakupiłam na razie jedną TT-zobaczymy.
Ja mam jeszcze semestr studiów od lutego i muszę je dokończyć, dlatego mam nadzieję, że uda mi się odciągnąć trochę pokarmu, żeby mąż został z małą na parę godzin.
A jak nie, będzie czatował na uczelni-jak ktoś już pisał-w moim szlafroku:)
Mój gin tez jest ordynatorem, ale mam daleko ten szpital jego, więc decyduję sie na inny i z tego co słyszałam, to "największy ruch" mają po dzieciach sylwestrowych i w wakacje ;-)

Co do prania ciuszków: czy mam najpierw wyprać ciuchy małej w swoim płynie, poczekać aż wyschną a potem w płynie dla niej?
Czy od razu wszystkie jej ciuszki w tym specjalnym płynie?

I odnośnie ruchów dziecka. Martwi mnie to bo moja Mała od piątku jest bardzo mało ruchliwa w porównaniu z tym co było. Nie chcę liczyć ruchów, żeby nie zwariować, każde dziecko jest inne.
Ale do tej pory budziła mnie od 4 rano wierceniem się, smyraniem, wieczorem "dawała czadu".. A teraz.. Czuję przez brzusio, że tam jest w środeczku, ale to są inne słabsze ruchy - rozciąganie się, przeciąganie - i tylko trochę rano, po południu i wieczorem.
Może się obraziła bo od tygodnia nie puszczam jej muzyczki i mało z nią rozmawiam?
Nie działa słodkie, kwaśne, kawa, itp..jak ma humor to się odezwie.
:(
Zbieram się do pracy zawieźć zwolnienie, dobrego dnia Laseczki
.jagódka-trzymam kciuiki!!!
 
Elenna właśnie na tę koszule czekam, to mnie uspokoiłas. Doczekałam się wywiadu, czekam na usg jeszcze.. 2,5h skandal!
Turluturlu ja upralam w swoim i od razu jak się skończyło prac puszczalam kolejne pranie w dziecięcym, szkoda czasu na wysychanie

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak rodziłam Jaska a był to wrzesień to właśnie było przepełnienie w szpitalu, z tego powodu ja po porodzie spałam na sali przedporodowej a on gdzie indziej, dostałam go dopiero rano. U nas widać po kolejkach u lekarki ze jest dużo ciaz i szykuje się dużo porodow. Jednak problemu raczej nie będzie bo otworzyli niedawno dodatkowy oddział dla mam z noworodkami :)
Turluturlu może po prostu dzidziuś ma już mniej miejsca na szaleństwa :) ja bym od razy prala w plynie dla dziecka, bo nie chciałoby mi się dwa razy :D ale ja to w ogóle piore raz i w normalnym proszku.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry mamuśki.
Dziewczyny szpitalne trzymajcie się jak najdłużej tym na wizytach powodzenia.
Co do butelek to mi polecono te TT i takie 2 zamówilam ( antykolkowa i zwykła). Laktator teraz kupię taki zwykły szklany za 14 zl, koleżanka mówiła żebym teraz nie szalała bo nie wiadomo jak będę karmić i ile będę miała pokarmu. Za to kupiłam już aspirator do noska, zamówilam zwykła fride ( chyba tak się na to mówi ) i taki co do odkurzacza się podlacza. Zastanawiałam się czy takiemu maleństwu można już takie do odkurzacza zastosowac.
Mi też brzuszek czasem twardnieje ale nie czuję bólu. Wczoraj wieczorem podczas kąpieli zauważyłam czerwone plamy na brzuchu, nic nie swedzialo a dziś rano już tego nie ma.
Pranie zaczynam jutro bo dziś jeszcze idę na wyprzedaż do hm. Będę prala w jelp a płyn do płukania ocet. Planuję puścić pranie 2 razy, za drugim razem podwójne plukanie. Może trochę przesadzam ale wolę żeby dobrze wypłukać z tej chemia która sypią te ubrania.
 
Dzięki Dziewczyny, bo już bym nastawiła to pranie w tym tygodniu, ale mam tylko 1 ręczniczek z kapturkiem i się zastanawiam czy dokupić jeszcze, w Ikeii są fajne-duże i dobrze chłoną (ponoć). Macie takowe ręczniczki?
Muszę do końca grudnia zamknąć temat wyprawki bo od tygodnia czuję, że mam coraz mniej siły, że się turlam jak bombka świąteczna :)
 
reklama
Do góry