reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2017

Ellie Ja również mam zleconą cytomegalie, toxo, hiv, HCV, grupa krwi,próby watrobowe -to akurat muszę, morfologia,mocz,elektrolity, żelazo, glukoza,hbsAg nie wiem co to, vdrl -też nie wiem co,tsh i ft 4. Także ja mam full wypas chyba:)

Ja dzis nic przełknąć nie mogłam,w końcu łazanki z miesem gotowanym i kapusta zrobiłam
 
reklama
Ellie - ty pewnie nie będziesz miała takich badań jakie są w Polsce bo po prostu nie praktykują w innych krajach, ja w irl nie mam tego badania - żadnego pobierania krwi nie ma :), chyba że masz cukrzycę co sprawdza ale najpierw musisz się źle czuć albo tam jakieś inne mieć objawy (cukier w moczu itp) a tak to co ty zapomnij , jak idę do szpitala to tylko próbka moczu oddawana i spr. Papierkiem lakmusowym I np słuchanie serduszka a usg masz 3 na cala.ciaze na początku żeby zobaczyć czy wszystko ok , połówkowe i w mojej pierwszej ciąży się wpisałam na jakiś program który był darmowy żeby mieć usg pod koniec ciąży , jak się nic nie dzieje to wiesz wysyłają do domu i mówią ciesz się hehe ;) , ja tu juz byłam 3 czy 4 razy na prywatnej wizycie a na usg ze szpitala jeszcze cisza :) , prędzej pewnie polecę do polski w sierpniu aniżeli pójdę na wizytę przed hehe. Ja osobiście chce zrobić w Polsce , morfologia, toxoplazmoza, HIV, mam spisane jakie badania bo też się dziewczyn na fb pytalam bo u mnie to przecież nic wszystko prywatnie idę a to wybierać trzeba samemu , najlepiej wiedzieć bo przecież też naciagaja.

Może jakaś polska klinika i sobie zrób dla świętego spokoju :)

Joanna - mi się zawsze marzyły bliźniaki ale cieszyłam się na jedno haha chyba byłby za duży hardcore jak na pierwszy raz zostanie mamą :)

Misia-A- słodki twój synek ze tak się wczuł :) hihi

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ellie123- ja akurat tak jak każda standardowo morfologia krwi , ogólne badanie moczu , glukoza , potas , sód , HCV , przeciwciała kiłowe RPR , toxoplazmoza , cytomegalia , HIV i dodatkowo APTT , fibrynogen , PT-czas protrombinowy , CRP-białko C-reaktywne i Tsh.
 
Densik miałaś kiedyś problem z krzepliwością krwi. Pierwszy raz spotkałam się z oznaczeniem krzepliwości w tak mało zaawansowanej ciąży, crp jestem jeszcze w stanie zrozumieć ale tamto nie... Ale co lekarz to inne zasady. Zastanawiam się jeszcze bo kilka z Was miała badane hormony tarczycy, ja nie miałam badanych ani w poprzedniej ciąży ani teraz i zastanawiam czy miałyście wskazania do tych badań. Ją w wywiadzie jestem mocno obciążone jeżeli chodzi o choroby tarczycy.
 
Rozmaryn- jeżeli chodzi o tsh jestem po operacji usunięcia całkowicie tarczycy odkadry pamiętam na nią chorowałam wiec u mnie nie ma innej opcji. A jeżeli chodzi o krew to w telegraficznym skrócie jestem po 4 stratach co wiąże się z badaniami genetycznymi i okazało się ze mam wrodzone mutacje genu trombofili czyli zakrzepice które u mnie uaktywnia się tylko i wyłącznie w ciąży i przez nią obumieraly dzieciatka. I te badania ze względu na to ze musze codziennie brać zastrzyki i leki na rozrzedzenie krwi żeby tym razem maleństwo zostało z nami :)
 
Rozmaryn to zbadaj koniecznie. Ja tez mam obciążony wywiad i od wielu lat co roku usg, jakieś 2 lata temu zdiagnozowane Hashimoto, więc teraz w ciąży co miesiąc mam skierowanie.

Densik ja też na fraxiparine leciałam. Kłujesz się nadal? Ja odstawiłam 2 tyg temu.
 
Wszystkozajete ja biorę clexane codziennie od 5 tyg ciazy i mam zapowiedziane ze odstawiamy dzień przed porodem. No i z tego co wiem to po porodzie znowu się bierze ale nie wiem ile czasu czy miesiąc czy więcej bo do pół roku jeszcze po niektórzy biorą.
 
Densik Ja też z tych problematycznych jeśli chodzi o krzepliwosc:) U mnie po badaniach genetycznych nic nie wyszło na szczęście, czasem wychodzą przeciwciala antyfosfolipidowe troszkę ponad normę,ale okazało się ze mam rzadką chorobę krwi i ani clexane,ani acardu brać nie mogę. Damy rade:)

Dziewczyny czy któraś potrzebuje receptę na Luteine 100 dopochwowa i Duphaston? Została mi. Niestety wszystko na 100% płatne.

Wczoraj zaliczyłam pierwsze placzki, stwierdziłam ze ja się nie nadaje już na matkę,że nie poradzę sobie z małym dzieckiem i ze głupotą było starać się 5lat o dziecko z którym sobie rady nie dam. I wogole naszly mnie czarne myśli ( zresztą jestem sukcesywnie straszona wszystkimi najgorszymi powiklaniami, tylko ginekolog we mnie wierzy )ze stanie się katastrofa, a że ja chce wychować dzieci. Masakra.
 
reklama
Densik i wszystko jasne trochę musisz pocierpieć ale przynajmniej wiesz co ci jest
Airfix to tylko hormony. Pewnie że sobie poradziła. Tyle walczyłaś o maleństwo.
 
Do góry