reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Ja myślę że może żurek zrobię... Dawno nie robiłam. Ale myślę też czy nie zrobić mojemu np garnka dużego golabkow, co by chłop nie umarł z głodu jak będę już w szpitalu :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Zurek, mniam, szkoda, ze ja zurku nie moge.. ja zrobie moze mielone typu klops i plowe od razu porobie porcje do zamrazarki

Kurde siedze i robie poprawki, ale jakos nie moge sie skupic, dzis finski jest jak chinski dla mnie, eh
 
Cześć :) wstałam dopiero co, za godzinę mam z Zosia wizytę wiec z pewnością i ja kupię paczki w piekarni :D
Byłam wczoraj na badaniu z synem, tym przed szkoła, trochę mam po tym złe wrazenia. Zastanawiam się tylko czy nie przemawiają przeze mnie nieobiektywne matczyne odczucia. Całe badanie trwało 15 min i Pani stwierdziła ze dziecko nie umie się za dobrze skupić i ma problem z językiem i ze ona by zalecała poczekać rok z posłaniem do szkoły. Uwierzyłabym gdyby to mi powiedziała wychowawczyni z przedszkola a nie Pani po pokazaniu dziecku kilku obrazków. A druga sprawa już na starcie straciłam wiarę w jej kompetencje bo powiedziała ze to zle ze mówimy w domu po Polsku. No dosłownie był to pierwszy "specjalista" z taka opinia. Zero wiedzy o wychowaniu dwujęzycznym. No cóż, zobaczymy po rozmowie z wychowawczynia i Panią ze szkoły, która uczy Jaśka niemieckiego na kursie. Kurcze nie miałam w planach podejmowania takich trudnych decyzji


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
kasia.zosia - nie bierz tego jako ostateczna decyzje. To wlasnie to co ja obserwuje, obca kobieta bada przez 15 min dziecko, a moj synek to raz ze troche sie wstydzi, raz ze pewnie stresuje i zawsze cos nie tak powie/zrobi i ktos mi wysuwa, ze on ma problemy. A sama wiem, ze to co w gabinecie nie potrafi, w domu potrafil zrobic czy odpowiedziec. Poczekaj na opinie innych, jakby co skonsultuj to z innym pedagogiem, czasami potrzeba wiecej niz jednej wizyty
 
I druga sprawa: jak moze zarzucac Wam, ze to zle mowic do dziecka w ojczystym jezyku, skoro obydwoje jestescie (tak?) polskojezyczni? Dziwne, ja raczej spotykam sie z tym, ze rodzice chca mowic tylko w jezyku kraju, a nie w swoim i tym samym pogrzebuja szanse na dwujezycznosc. Czesto tacy rodzice sami nie mowi dobrze w obcym jezyku, akcent inny, kontekst.. i potem dziecko zle sie uczy. Ale to inna sprawa, ktora was nie dotyczy
 
Witam, wstałam, czytam a tu takie pyszności, ze zrobiło mi się słabo z głodu!
W niedzielę jadłam takie pączki bez nadzienia pierwszy raz w życiu, miałam iść na reklamacje ale czytam na opakowaniu "pączek bez nadzienia" a najlepsze, że sama takie kupiłam :):):) (w real)

Wysłane z mojego Tiger przy użyciu Tapatalka
 
Co dziś na obiad? Bo pomysłu nie mam :D


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Też nie mam pomysłu, ani apetytu na nic [emoji6]

Airfix mój młodszy też nie lubi pączków z nadzieniem [emoji3]
Ja to bym bardziej jakąś drożdżowke zjadła niż paczka

5djy3e3kpgua6zwe.png
 
I druga sprawa: jak moze zarzucac Wam, ze to zle mowic do dziecka w ojczystym jezyku, skoro obydwoje jestescie (tak?) polskojezyczni? Dziwne, ja raczej spotykam sie z tym, ze rodzice chca mowic tylko w jezyku kraju, a nie w swoim i tym samym pogrzebuja szanse na dwujezycznosc. Czesto tacy rodzice sami nie mowi dobrze w obcym jezyku, akcent inny, kontekst.. i potem dziecko zle sie uczy. Ale to inna sprawa, ktora was nie dotyczy

Dlatego właśnie straciłam zaufanie do jej oceny. Oboje z mężem jesteśmy Polakami a na dodatek mąż mówi słabo po niemiecku , prędzej on by się od Jaśka uczył. Druga sprawa ze Jasiek ma z niemieckim kontakt dokładnie tako sam jak i z polskim. Wychodzi jakoś po 6 h na każdy język, każdego dnia. Może ona nie wzięła pod uwagę tego ze chcemy żeby był dwujęzyczny. Tez się spotkałam z tym ze rodzice nie mówią do dziecka w swoim ojczystym języku, według mnie to duża strata

Kurczę miałam rosół z wczoraj ale nikt go nie wstawił do lodówki, musiałam wylać :( tez muszę wymyślić co ugotować


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Sojnabig ty to mi chyba w myślach czytasz, bo wczoraj kupiłam zakwas żeby dzisiaj żurek ugotować :D

U mnie nocka super, nic mnie nie bolało ale za to jak wstałam to tak mnie zaczęło ucho boleć :( Chciałam iść do lekarza po porodzie żeby mógł mi jakieś normalne leki przepisać ale chyba będę zmuszona iść już jutro :( znacie może jakieś leki dla ciężarnych do ucha? bo moja internistka trochę nieogarnięta jest i domyślam się, że powie mi, że nie może mi nic przepisać to może jej coś podpowiem...

Ja tam ochotę na pączki zabiłam eklerkami :D
 
Do góry