reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2025

reklama
Bylam u gina i narazie nic nie widać w macicy 😒 jest w jajowodzie jeszcze... , ale niby endometrium grube..mam przyjść we wtorek a w poniedziałek powtórzyć betę i sprawdzić przyrost 😪😪 proszę trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze 😒😒
Przy becie 1000 widac dopiero coś na usg🥰 Trzymamy kciuki 🥰
 
Bylam u gina i narazie nic nie widać w macicy 😒 jest w jajowodzie jeszcze... , ale niby endometrium grube..mam przyjść we wtorek a w poniedziałek powtórzyć betę i sprawdzić przyrost 😪😪 proszę trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze 😒😒
Przy becie 142 jak pisałaś nic nie będzie jeszcze widać:o gdzieś koło 1000 coś zaczyna być widoczne , a około 10000 serduszko , spokojnie ♡
 
Przy becie 142 jak pisałaś nic nie będzie jeszcze widać:o gdzieś koło 1000 coś zaczyna być widoczne , a około 10000 serduszko , spokojnie ♡
No nie wiem mi powiedział gin, że ciałko żółte w jajowodzie jest narazie nie daje progesteronu bo jak nie przejdzie do macicy to jest ryzyko że będzie rosło w jajowodzie....
 
No nie wiem mi powiedział gin, że ciałko żółte w jajowodzie jest narazie nie daje progesteronu bo jak nie przejdzie do macicy to jest ryzyko że będzie rosło w jajowodzie....
Trochę dziwne to wszystko....
Nie jestem specjalistą ale tak na mój rozum :
Beta rośnie gdy zarodek się zagnieździ (wtedy już się nie przesuwa).
Jeśli widziała w jajowodzie to nie jest ciekawie.
Z drugiej strony przy tak małej becie nie wiem czy widziała cokolwiek.
🤔🤔
 
Czy tylko ja nigdy nie robiłam bety?😳🙈 Boże jak dobrze, ze nie przyszło mi to do głowy bo następna rzeczą bym się stresowała 🙈

Gdybym nie zrobiła bety, już bym tu nie pisała - bo ciąża pozamaciczna rozerwałaby mi jajowód.
Jedynym markerem była źle rosnąca beta i niski progesteron. W macicy miałam pseudo pęcherzyk.
 
reklama
No nie wiem mi powiedział gin, że ciałko żółte w jajowodzie jest narazie nie daje progesteronu bo jak nie przejdzie do macicy to jest ryzyko że będzie rosło w jajowodzie....

Ciałko żółte jest w jajniku - odpowiada za wzrost progesteronu. Pojawia się po każdej owulacji - nawet tej po której nie ma ciąży.
Pęcherzyk w macicy widać od bety 1000, bijące serduszko powyżej 10 tys. - lekarz nie miał prawa nic zobaczyć.

Beta rośnie po zagnieżdżeniu (implantacji), nie ma możliwości abyś miała betę ponad 140 i była przez implantacją.

Przy ciąży pozamacicznej czasem widać ją szybciej np. właśnie w jajowodzie niż przy becie 1000 (u mnie np. znaleziona przy becie ok 400).

Ogólnie na tak wczesnym etapie nie martw się, ale koniecznie zmień lekarza od USG.
 
Do góry