reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

reklama
Jeszcze jedno pytanie bo niektórym z was lekarz zalecił i pozwolił brać nospe w jakich dawkach?! Bierzecie zapobiegawczo czy czujecie taką potrzebę? Będę wdzięczna za odp 😊
Ja mam przepisana no-spę 40 mg, 3x1, ale biorę według potrzeb. Dodatkowo witaminy, progesteron i czasem dodatkowo magnez. Obecnie jestem na etapie bardziej bólu typu rozciąganie, ciągnięcie ale nie jakieś mocne, jednak utrzymujące się od 3/4 dni, pojechałam na wizytę dla pewności ale lekarz mówił, że nie ma co się martwić, sprawdził brzuch, szyjkę i mówi, że wszystko w porządku, jednak mówił, że lepiej nie uprawiać seksu w 1 trymestrze.
 
Ja mam przepisana no-spę 40 mg, 3x1, ale biorę według potrzeb. Dodatkowo witaminy, progesteron i czasem dodatkowo magnez. Obecnie jestem na etapie bardziej bólu typu rozciąganie, ciągnięcie ale nie jakieś mocne, jednak utrzymujące się od 3/4 dni, pojechałam na wizytę dla pewności ale lekarz mówił, że nie ma co się martwić, sprawdził brzuch, szyjkę i mówi, że wszystko w porządku, jednak mówił, że lepiej nie uprawiać seksu w 1 trymestrze.
Ale chodziło o twój przypadek? Czy ogólnie on jest zdania że lepiej seksu nie uprawiać?
 
Hey. Super że u was tak pięknie. Ja dziś czuję się fatalnie psychicznie. Zauważyłam na papierze śluz zabarwiony delikatnie na różowo. Delikatnie kłuje mnie po prawej stronie. Wzięłam zapobiegawczo no spe.
Byłam na Beta aż z tego w piątek powtórzę.
Wiem że nie mam na to wpływu ale się denerwuje. Pozdrawiam cieplutko
Musi być dobrze 🤞
 
A byłaś już na jakimś usg?
Tak weszłam tygodniu był pęcherzyk 3mm
Endometrium dość grube lekarz powiedział że dobre wskazania ale się nie nastawiać. Funkcjonować i czekać. Byłam na NFZ zdrowia bo do mojego mam dopiero na 9 kwietnia. Napisałam sms ale co to może dać.
W lipcu zeszłego jak byłam w piątym tygodniu było pusto. Teraz poszłam dla spokoju u była kropeczka ❤️
 
Hej, pogoda jest cudowna, świeci słonko, już zaliczyliśmy spacer 🥰 Ja się czuję cały czas mega źle, chociaż dziś ciut lepiej. Może to ta pogoda 😉

Kiedyś usłyszałam, że im gorzej się czujesz w 1 trymestrze tym lepiej dla bobasa 😅 więc z jednej strony można doszukiwać się plusów, ale z drugiej strony jak funkcjonować? 🙈 pracujesz normalnie, czy jakieś zwolnienie 😊
 
reklama
Mój lekarz też powiedział że wstrzymać do odwołania jak byłam 1 wizycie

Mój lekarz sam zaczął temat, ale mocno lawirował. Powiedział że lepiej się wstrzymać w pierwszym trymestrze, po czym dodał, że można coś próbować, ale bardzo spokojnie bez większych ekscesów 😅
Powiedział też, żeby uważać na kąpiele w wannie i jeśli je bardzo lubię to trzeba zwracać uwagę aby temperatura nie była za gorąca 🙈
 
Do góry