reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

reklama
Mam na 12.30

Jezu jaki bol mi wszedł w lędzwie to masakra. Ledwo chodze. Juz mialam tak pare razy glownie z powodu trybu pracy, ale wczoraj i podzwigalam i duzo porobiłam wiec mam rezultat. Jutro na bank wezme l4 i oby szybko przeszło. Mam tą mate z kolcami i to na razie jedyne co moge zastosować
Magda, te maty z kolcami są mocno zakazane w ciąży. W poprzedniej miałam mega zdziwienie jak mi gin zabronił 🙆
 
kochana ja gdyby nie Fizjo i mata to bym w ogóle nie chodziła . Żaden porządny fizjoterapeuta nie boi się kobiet w ciąży , to tak jak ćwiczenia przecież Babki nawet na siłowni ćwiczą , oni wiedzą jak robić i co robić ale no musi być doświadczony . Jeśli miałaś już
Problemy z rwą to niestety ciąża lubi nawroty ze względu na relaksyne. Mata Fizjo też jest ok , generalnie nie robi się badań na grupie ciężarnych dlatego nie napiszą producenci , że jest wskazana gdyż nie chcą brać odpowiedzialności . Wydaje mi się to logiczne i przemawia do mnie bardziej ciąża bez bólu na macie i z Fizjo niż wieczny ból który napewno powoduje dużo stresu i jest gorszy niż ćwiczenia i kolce :) oczywiście wszystko konsultowałam z neurochirurgiem , ginekologiem i neurologiem i każdy był podobnego zdania .
Kurczę, to jest dokładnie na odwrót co mi gin mówił. Zwariować można xD
 
Ja tez już po, ciąża wg usg 6+3 wg om 7+0, ale ponieważ u mnie to wpadka roku to wszystko możliwe, tez to ze złe liczę om. Bobas 0,58 cm z bijącym serduchem ❤️ a obok tego bobasa nie wiem jak to się nazywa ten taki pecherz w którym trwały poszukiwania drugiego bobasa 😱 natomiast nie został odnaleziony. Ze względu na to ze mam ta czarna plamę tam obok bobika dostałam duphaston i lek na mdłości. Lekarz mówi ze to nowka produkt (przynajmniej wprowadzony po moich ostatnich ciążach) i działa cuda wiec biere to bo oszaleje. Dostałam skierowanie na prenatalne i działamy. Kolejna wizyta za 3 tyg 12.04.

To się dzieje naprawdę 😱
 
Ja tez już po, ciąża wg usg 6+3 wg om 7+0, ale ponieważ u mnie to wpadka roku to wszystko możliwe, tez to ze złe liczę om. Bobas 0,58 cm z bijącym serduchem ❤️ a obok tego bobasa nie wiem jak to się nazywa ten taki pecherz w którym trwały poszukiwania drugiego bobasa 😱 natomiast nie został odnaleziony. Ze względu na to ze mam ta czarna plamę tam obok bobika dostałam duphaston i lek na mdłości. Lekarz mówi ze to nowka produkt (przynajmniej wprowadzony po moich ostatnich ciążach) i działa cuda wiec biere to bo oszaleje. Dostałam skierowanie na prenatalne i działamy. Kolejna wizyta za 3 tyg 12.04.

To się dzieje naprawdę 😱

Już prenatalne??
 
Ja tez już po, ciąża wg usg 6+3 wg om 7+0, ale ponieważ u mnie to wpadka roku to wszystko możliwe, tez to ze złe liczę om. Bobas 0,58 cm z bijącym serduchem ❤️ a obok tego bobasa nie wiem jak to się nazywa ten taki pecherz w którym trwały poszukiwania drugiego bobasa 😱 natomiast nie został odnaleziony. Ze względu na to ze mam ta czarna plamę tam obok bobika dostałam duphaston i lek na mdłości. Lekarz mówi ze to nowka produkt (przynajmniej wprowadzony po moich ostatnich ciążach) i działa cuda wiec biere to bo oszaleje. Dostałam skierowanie na prenatalne i działamy. Kolejna wizyta za 3 tyg 12.04.

To się dzieje naprawdę 😱
A to nie jest krwiak to obok?
 
Aż zrobilam zrzut ekranu na wszelki 😅

Dobrze że jutro ta wizyta, pieron wie czy to nie atak rwy kulszowej 🫠 nie boli a napier....
Trzymam kciuki, żeby to jednak nie była rwa, bo niestety leczenie w ciąży polega na Paracetamolu ;/ W poprzedniej ciąży aż w szpitalu wylądowałam, bo nie byłam w stanie nic zrobić i mdlałam z bólu...
Cześć dziewczyny, u mnie termin wychodzi na 11.11 ale dzisiaj byłam na usg powinno być 6+3 i było widać tylko pęcherzyk ciążowy i ledwo pęcherzyk żółtkowy więc trochę słabo. Cykle mam w miarę regularne, nie sądzę żeby do zapłodnienie doszło tydzień później. Następna wizyta 27.03 strasznie dużo czekania
Możesz mieć regularne, a zdarzy się jednorazowa obsuwa, daj Wam czas :)
Na mdłości jeszcze imbir pomaga, ja wyciskam w wyciskarce i daje sobie łyżeczkę na szklankę wody i pomaga. Jeśli chodziło o pregna vomit to one są na imbirze i bo nich to dopiero było mi nie dobrze.
Ja jeszcze podzielę się z wami pewnymi rozmyślaniami, w każdej ciąży miałam niską betę, test ciążowy wychodził dopiero po kilku dniach od spodziewanej miesiączki. A w tej ciąży test wyszedł pozytywny 5 dni przed dniem miesiączki i beta bardzo wysoka jak na mnie bo wyszła 48 (przed miesiączka ) w poprzedniej ciąży w dniu spodziewanej msc miałam betę 1 🙈 więc nie wiem co zwiastuje taka wysoka beta u mnie i brak zarodka w 6+3
Wysoka beta to podobno ciąża mnoga ;)
Dziewczyny, a jak wygląda ryzyko zatrzymania się ciąży po uwidocznieniu akcji serca bobasa? Po wizycie zamiast się uspokoić boję się, że ciąża się zatrzyma i dowiem się dopiero za miesiąc (lekarz kazał mi przyjść dopiero za miesiąc🙈). Nie wiem czy na świętach mówić coś o ciąży, czy jednak się wstrzymać do 12 tyg 🙈
Nie znam statystyk, ale też się tego boję. Miałam poronienie zatrzymane i przez ileś czasu wydawało mi się, że wszystko gra, a potem okazało się, że jednak nie :/
Mam traumę po imbirze z poprzedniej ciąży. Miałam straszne mdłości i ginekolożka poleciła mi witaminy z imbirem. Jeżuniu, jakie ja miałam po nich chlustające wymioty, a potem wyczuwałam od samych drzwi sklepu, na której półce w markecie leży imbir.
Do tej pory nie przepadam za imbirem, chyba że gdzieś jest jedną z przypraw dodanych do potrawy.

Teraz też mam mdłości - nie zjem to jest mi niedobrze, zjem - też mi niedobrze. Zrobiłam sobie wczoraj do pracy sałatkę i nawet nie mogłam otworzyć pudełka, bo mnie mdliło na sam jej widok. Za to bagietka z pasztetem i pomidorem o 22 weszła jak złoto 😀
Moim "ulubionym" objawem ciąży jest to, że można jednocześnie być przejedzonym i głodnym
A jakie macie podejście do zakupów dzidziusiowych? Wpadacie w szał czy na spokojnie?
Ja nie kupuje, bo nie wiadomo, jak będzie. Poza tym jak będzie dziewczynka, to mam stos pudeł po pierworodnej i racjonalnie byłoby już nic nie kupować ;)

Ja wyszłam ze szpitala, na szczęście nadciśnienie nie zostało potwierdzone, więc bez leków 🥳 Na koniec jeszcze usg, serduszko bije, więc chwilowo jestem uspokojona :)
 
reklama
Już prenatalne??
może dlatego ze ja dostałam na NFZ ze względu na wiek i poprzednia historie, ale tak kazał już tam dzwonić umawiać się koniec kwietnia/początek maja
A to nie jest krwiak to obok?
słowa krwiak nie użył. Najpierw sprawdzał czy czegoś tam nie ma, a później powiedział ze wyglada jak jakaś przestrzeń (nazwy nie spamiętałam mój mózg nie działa w tej ciąży) i ze mam się nie martwic, na wszelki wypadek brać duphaston i może się zdarzyć plamienie. W razie w dzwonić od razu do niego. Zapytałam czy może się jeszcze okazać ciąża bliźniacza powiedział, ze okaże się na następnej wizycie 😱 dodaje foto jak to wyglada
 

Załączniki

  • IMG_4236.jpeg
    IMG_4236.jpeg
    190 KB · Wyświetleń: 81
Do góry