reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

Ale mnie wkurzają te rozbieżności między rozmiarami ubranek w zależności od firmy 😡 Was też? Synek ma 73 cm, kupuję body na krótki rękaw na 74, żeby były na już, a one dużo za duże. Z KIKa pasują idealnie, ze Smyka ten sam rozmiar 8cm dłuższy i za luźne 😡 Kiedyś kupiłam dwa pajace z elefun rozmiaru 62, dopiero teraz do nich dorósł 🤦‍♀️
Najlepsze jak jednej firmy są różnej długości. 😂Ja mam obecnie cały rozmiar 68 z H&M, który jest na styk. Na 74 mam większość z nexta. No i wszyscy piszą że rozmiarowka zanizona a porownałam legi, bluzki, sukienki z hm 74 i są identyczne. Nie wiem może body i pajace są mniejsze 🤷
 
reklama
Rzeczywiście rozbieżności są baaaardzo duże. Mój nosi body 74 i ubranko do chrztu kupiłam 74. Dobrze, że przymierzyłam i nie czekałam do ostatniej chwili, bo się utopił w tym ubranku. Muszę ubrać go w coś innego.
 
Ale mnie wkurzają te rozbieżności między rozmiarami ubranek w zależności od firmy 😡 Was też? Synek ma 73 cm, kupuję body na krótki rękaw na 74, żeby były na już, a one dużo za duże. Z KIKa pasują idealnie, ze Smyka ten sam rozmiar 8cm dłuższy i za luźne 😡 Kiedyś kupiłam dwa pajace z elefun rozmiaru 62, dopiero teraz do nich dorósł 🤦‍♀️
Ja nawet mam dwa dresiki 62 z h&m i co ciekawe jeden jest tak o dobre pół rozmiaru większy. A krój ten sam :)
 
No z tymi ubrankami to jest cyrk :))

My po szczepieniu dziś i ważeniu. Ten mój kurczak to przybiera jak ślimak. Piec miesięcy kończy w poniedziałek i nawet nie ma 6 kilo 🤦🏻‍♀ Brakło 15 gram. 15 centyl. Ale tym razem Pani pediatra odpuściła pogadankę bo rozwojowo super :) ja miałam 8 kilo na 10 miesięcy i coś czuje ze tak będzie z zosia. Mój kręgosłup mówi „dziękuje” 💜
 
No z tymi ubrankami to jest cyrk :))

My po szczepieniu dziś i ważeniu. Ten mój kurczak to przybiera jak ślimak. Piec miesięcy kończy w poniedziałek i nawet nie ma 6 kilo 🤦🏻‍♀ Brakło 15 gram. 15 centyl. Ale tym razem Pani pediatra odpuściła pogadankę bo rozwojowo super :) ja miałam 8 kilo na 10 miesięcy i coś czuje ze tak będzie z zosia. Mój kręgosłup mówi „dziękuje” 💜
A to moja na 3,5 miesiąca miała 5800 :) ale też jest dość długa, bo zupełnie nie widać tej wagi. Tylko nie wiem po kim bo ja to nawet 160cm nie mam 😁

A jak znosi szczepienie?
 
No z tymi ubrankami to jest cyrk :))

My po szczepieniu dziś i ważeniu. Ten mój kurczak to przybiera jak ślimak. Piec miesięcy kończy w poniedziałek i nawet nie ma 6 kilo 🤦🏻‍♀ Brakło 15 gram. 15 centyl. Ale tym razem Pani pediatra odpuściła pogadankę bo rozwojowo super :) ja miałam 8 kilo na 10 miesięcy i coś czuje ze tak będzie z zosia. Mój kręgosłup mówi „dziękuje” 💜
Ja miałam już atak rwy kulszowej od dźwignia. Ala ma 4,5 miesiąca i 7,5 kg. Jeszcze smieszniej jak patrzę jak mamusie pieciolatki na ręce biorą i przytulają. Ja bym to moje 4 letnie 29 kg z ziemi nie oderwała. 😅
 
Tak się ostatnio zastanawiam kiedy zaczyna się czytać dzieciom? Bo ja na razie mam tylko książeczkę sensoryczna dla małej.
 
Tak się ostatnio zastanawiam kiedy zaczyna się czytać dzieciom? Bo ja na razie mam tylko książeczkę sensoryczna dla małej.
Ja czytam od pierwszego miesiąca życia ☺️ Pokazywałam mu za noworodka jako pierwsze obrazki kontrastowe, książeczkę też taką mieliśmy dla maluszków, a potem sięgnęłam po wiersze, które dostaliśmy w paczce na porodówce. Uwielbia je, zawsze chętnie słuchał i oglądał obrazki. Jak zaczął kopać nóżkami, to potrafił całą książkę tak "przebiec" z ekscytacji 😂 uwielbia Hu hu ha zima zła, Pan Dymek i Idzie niebo ciemną nocą. Mamy jeszcze taką grubszą książkę z zasypiankami, tam też ma ulubione, np Był sobie król, był paź i królewna ☺️ Czytaj, @Olka1987, myślę że im wcześniej się zacznie tym chętniej potem starsze będzie samo sięgać po książki. Ja wybieram póki co wiersze, rymowanki, bo to się melodyjnie czyta. Przy bajkach, opowieściach czasem zdarza mu się nudzić i ziewać 😅
 
reklama
Ja czytam od pierwszego miesiąca życia ☺️ Pokazywałam mu za noworodka jako pierwsze obrazki kontrastowe, książeczkę też taką mieliśmy dla maluszków, a potem sięgnęłam po wiersze, które dostaliśmy w paczce na porodówce. Uwielbia je, zawsze chętnie słuchał i oglądał obrazki. Jak zaczął kopać nóżkami, to potrafił całą książkę tak "przebiec" z ekscytacji 😂 uwielbia Hu hu ha zima zła, Pan Dymek i Idzie niebo ciemną nocą. Mamy jeszcze taką grubszą książkę z zasypiankami, tam też ma ulubione, np Był sobie król, był paź i królewna ☺️ Czytaj, @Olka1987, myślę że im wcześniej się zacznie tym chętniej potem starsze będzie samo sięgać po książki. Ja wybieram póki co wiersze, rymowanki, bo to się melodyjnie czyta. Przy bajkach, opowieściach czasem zdarza mu się nudzić i ziewać 😅
O to zacznę na pewno :) dzięki :)
 
Do góry