reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

U nas nie ma cennika. Ksiądz nawet nic nie wspominał. A cały chrzest był osobno tylko dla naszej rodziny, nie było nikogo poza nami. Daliśmy tyle ile czuliśmy za stosowne a nikt nam nic nie sugerował...

Chyba się wsciekne okazało się że naszej lekarce zmienili dziś godziny pracy i będzie popołudniu. Pielegniary podobno nie mogły się wczoraj do mnie dodzwonić... Ehe... Zaproponowały że mogę sobie zająć kolejek i czekać z tłumem do któregoś z obecnie przyjmujących lekarzy... Ale. Co to za kontrol u innego lekarza, przecież on nie będzie wiedział czy jest lepiej czy gorzej... Także pojedziemy jeszcze raz na 13. Właśnie zrobiliśmy inhalacje i cycamy. Bardzo moj Skarbek potrzebuje teraz bliskości i dużo ssie cycusia. Cieszę się że chociaż tak mu mogę ulżyć bo jak patrzę na ten jego oddech to płakać mi się chce :(

Oooo krolu zloty, chyba bym udusila!! I zas po południu cala akcja z ubieraniem, wychodzeniem, rozbieraniem u lekarza, ubieraniem.... Masakros. Ale faktem jest, ze isc do innego lekarza to bez sensu. Trzymam za Niko kciukasy. Bedzie dobrze!
 
reklama
U nas nie ma cennika. Ksiądz nawet nic nie wspominał. A cały chrzest był osobno tylko dla naszej rodziny, nie było nikogo poza nami. Daliśmy tyle ile czuliśmy za stosowne a nikt nam nic nie sugerował...

Chyba się wsciekne okazało się że naszej lekarce zmienili dziś godziny pracy i będzie popołudniu. Pielegniary podobno nie mogły się wczoraj do mnie dodzwonić... Ehe... Zaproponowały że mogę sobie zająć kolejek i czekać z tłumem do któregoś z obecnie przyjmujących lekarzy... Ale. Co to za kontrol u innego lekarza, przecież on nie będzie wiedział czy jest lepiej czy gorzej... Także pojedziemy jeszcze raz na 13. Właśnie zrobiliśmy inhalacje i cycamy. Bardzo moj Skarbek potrzebuje teraz bliskości i dużo ssie cycusia. Cieszę się że chociaż tak mu mogę ulżyć bo jak patrzę na ten jego oddech to płakać mi się chce :(
Biedny ten Twój Robaczek, mam nadzieję że będzie poprawa [emoji847]
 
Pytasz o chustę.
Na razie to odłożyłam, bo musiałam młodego kasę wziąć na życie.
Moja firma mnie tak załatwiła, że dopiero 28 grudnia przesłali papiery do zusu.
Także za grudzień kasy nie dostałam i nie wiem, kiedy dostanę.
Poza tym dzwonili do mnie od gina, że mam zły wynik cytologii i się zdołowałam.
Jak się trochę wyprostują mi sprawy to pomyśle o chuście, bo choć mój okruszek waży 4390g to jak jest cały dzień na rękach to ręce odpadają.

I jak Twoja chusta?
Kiedy masz naukę motania?
Ja kupiłam na grupie na fb używaną lenny lamb za 100zł. Dzisiaj będę się umawiać na naukę.
Z pieniędzmi przerąbane :( ale zwrócisz Małemu jak je dostaniesz. Oby były szybko...
Do ginekologa kiedy idziesz dowiedzieć się więcej? Mi wczoraj nawet nie pobrał cytologii a miałam ostatnią w maju 2017. Wierzę, że wie co robi...

Znowu nie śpi?
Mojego jak już nic nie rusza i nic nie pasuje to usypiają go wibracje z laktatora.
Zresztą w nocy po jedzeniu często się wierci i nie może zasnąć, a ja chce odciągnąć na następny raz to urzadzenie na poduszce kładę i moment dziecko zasypia
Moja nie lubi dźwięku laktatora. Muszę odciągać w łazience jak robię to w nocy, bo ona się budzi. Chyba nie lubi jak jej maszynka mleko kradnie ;)
To może pomysl o kolysce? Zawsze to trochę lżej do bujania.


My szykujemy się do lekarza. Boję się strasznie, już sama nie wiem czy jest lepiej czy nie jest :(
Powodzenia. Żeby było lepiej...
Dziewczyny ile placiłyście w kościele za chrzest?Pewnie inny cennik, ale pewnie zbliżone do się je kwoty. Chciałabym wiedzieć na ile mam się mniej więcej szykować :)
Ja pytałam koleżankę, która chrzciła 2 miesiące wcześniej. Esterka miała chrzest sama, bez innych dzieci. Dałam 100zł. Tylko, że u nas to nie jest na Mszy, ale poza. Tylko ksiądz, dziecko z rodzicami i chrzestnymi i parę osób bliskich.
 
U nas Leon też trzeci dzień daje nieźle popalić. Jest najedzony, przebrany, pieluch sucha a jemu i tak nic nie pasuje. Śpi po 5 - 10 minut, że jedyne co zdarze to siku iść. Dobrze, że noce przesypia w miarę i budzi się tylko na jedzenie, ale dziś też przy jednym karmieniu marudzil, zjadł tylko pół porcji i był jakiś rozdrazniony.
 
My wczoraj mieliśmy bioderka, wszystko w porządku, za 10 tygodni kontrola ponowna.

Dziewczyny ja dalej walczę o pokarm, ale już sama nie wiem. Miałam na początku tyle pokarmu, a od czasu kiedy mała mniej wisi na piersi zaczęły się problemy. Teraz pije herbatki laktacyjne i Femal tiker, ale np wczoraj i do połowy nocy miałam dużo pokarmu a od połowy nocy i rano widzę, ze jest mało. I po wadze Michaliny tez widzę równicę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni przytyła 340g, a przedtem tyła nawet 280g tygodniowo. Wiem, że z czasem będzie mniej przybierać, no ale czy to nie jest za mało? Podczas Świąt miałam mało pokarmu to przez dwie doby nie było kupy, jak zaczęłam się wspomagać herbatką i Femal tikerem i przybyło mi pokarmu to od razu zaczęła robić wielkie kupy no i teraz kończe opakowanie herbatki i Femal tikeru i znów mam mniej. Przystawiam cały czas na żądanie, przerwy raczej nie są dłuższe niż 3h. I teraz jak widzę, że tego pokarmu jest mniej to znów nie ma kupki. Pytanie czy ja mogę kupować znów herbatki i Femal tiker jak skończę te opakowania? W przeciwieństwie do starszej ta jest chętna do jedzenia, więc chciałabym by tym razem się udało. Na razie wcale nie dokarmiam. Teściowa (bo u niej ważyłam w przychodni) stwierdziła, że ok przybrała i nie trzeba dokarmiać.

A i jeszcze mam pytanko jedno. Starsza świetnie sobie radzi z nocnikiem, pampers tylko na noc a w dzień sika do nocnika. Tylko kupy dalej nie ma. Chyba bez sensu bym jej pampers w dzień nałożyła by zrobiła kupe? Nie chce się cofać. Ile dziecko może nie robić kupy? Bo nie wiem czy mam czopek jej dawać?
 
Ostatnia edycja:
My wczoraj mieliśmy bioderka, wszystko w porządku, za 10 tygodni kontrola ponowna.

Dziewczyny ja dalej walczę o pokarm, ale już sama nie wiem. Miałam na początku tyle pokarmu, a od czasu kiedy mała mniej wisi na piersi zaczęły się problemy. Teraz pije herbatki laktacyjne i Femal tiker, ale np wczoraj i do połowy nocy miałam dużo pokarmu a od połowy nocy i rano widzę, ze jest mało. I po wadze Michaliny tez widzę równicę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni przytyła 340g, a przedtem tyła nawet 280g tygodniowo. Wiem, że z czasem będzie mniej przybierać, no ale czy to nie jest za mało? Podczas Świąt miałam mało pokarmu to przez dwie doby nie było kupy, jak zaczęłam się wspomagać herbatką i Femal tikerem i przybyło mi pokarmu to od razu zaczęła robić wielkie kupy no i teraz kończe opakowanie herbatki i Femal tikeru i znów mam mniej. Przystawiam cały czas na żądanie, przerwy raczej nie są dłuższe niż 3h. I teraz jak widzę, że tego pokarmu jest mniej to znów nie ma kupki. Pytanie czy ja mogę kupować znów herbatki i Femal tiker jak skończę te opakowania? W przeciwieństwie do starszej ta jest chętna do jedzenia, więc chciałabym by tym razem się udało. Na razie wcale nie dokarmiam. Teściowa (bo u niej ważyłam w przychodni) stwierdziła, że ok przybrała i nie trzeba dokarmiać.

A i jeszcze mam pytanko jedno. Starsza świetnie sobie radzi z nocnikiem, pampers tylko na noc a w dzień sika do nocnika. Tylko kupy dalej nie ma. Chyba bez sensu bym jej pampers w dzień nałożyła by zrobiła kupe? Nie chce się cofać. Ile dziecko może nie robić kupy? Bo nie wiem czy mam czopek jej dawać?

A jak sie malutka zachowuje ?? Cos moze wskazywac na to ze sie nie najada ?? Mi tez sie czasami wydaje, ze mam mniej mleka, bo piersi juz nie takie nabrzmiale i boraz zadziej plamki na koszulkach sie pojawiaja. Ale mlody je ladnie, lyka, odbija i rosnie jak szalony. Nie wiem ile wazy, moze dowiem sie 11 stycznia na szczepienie jak pojdziemy. Kupa, siusia, spi, usmiecha sie, nie histeryzuje. A z kupkami to tak moze roznie byc, o ile sie nie prezy i nie placze z bolu brzuszka to bym sie nie martwila. Natomiast jesli chodzi o herbatki i femal to nie podpowiem, nie stosowalam nigdy nic takiego. Wiem natomiast ze heineken 0% dziala na mnie widocznie.
 
My wczoraj mieliśmy bioderka, wszystko w porządku, za 10 tygodni kontrola ponowna.

Dziewczyny ja dalej walczę o pokarm, ale już sama nie wiem. Miałam na początku tyle pokarmu, a od czasu kiedy mała mniej wisi na piersi zaczęły się problemy. Teraz pije herbatki laktacyjne i Femal tiker, ale np wczoraj i do połowy nocy miałam dużo pokarmu a od połowy nocy i rano widzę, ze jest mało. I po wadze Michaliny tez widzę równicę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni przytyła 340g, a przedtem tyła nawet 280g tygodniowo. Wiem, że z czasem będzie mniej przybierać, no ale czy to nie jest za mało? Podczas Świąt miałam mało pokarmu to przez dwie doby nie było kupy, jak zaczęłam się wspomagać herbatką i Femal tikerem i przybyło mi pokarmu to od razu zaczęła robić wielkie kupy no i teraz kończe opakowanie herbatki i Femal tikeru i znów mam mniej. Przystawiam cały czas na żądanie, przerwy raczej nie są dłuższe niż 3h. I teraz jak widzę, że tego pokarmu jest mniej to znów nie ma kupki. Pytanie czy ja mogę kupować znów herbatki i Femal tiker jak skończę te opakowania? W przeciwieństwie do starszej ta jest chętna do jedzenia, więc chciałabym by tym razem się udało. Na razie wcale nie dokarmiam. Teściowa (bo u niej ważyłam w przychodni) stwierdziła, że ok przybrała i nie trzeba dokarmiać.

A i jeszcze mam pytanko jedno. Starsza świetnie sobie radzi z nocnikiem, pampers tylko na noc a w dzień sika do nocnika. Tylko kupy dalej nie ma. Chyba bez sensu bym jej pampers w dzień nałożyła by zrobiła kupe? Nie chce się cofać. Ile dziecko może nie robić kupy? Bo nie wiem czy mam czopek jej dawać?
Kurczę nie wiem co Ci poradzić, ale jak mała przybiera to ja bym nie dokarmiała. Kupki mogą być raz częściej a później mniej. Wiem ze jako matki cieszą nas duże przyrosty, ale jak zaczniesz dokarmiać to o tyle mniej wyprodukujesz i w prosty sposób kp będzie się kończyło. Myśle ze możesz dalej pic ********** ja ciagle pije piwa 0 ze słodem jęczmiennym.
 
Dziewczyny moja mała miała wczoraj rano pierwsza wizytę szczepienna 6w1 i pneumokoki od wieczora robi mi zielone kupki czy któraś z waszych pociech też tak miała? Czy to efekt uboczny dajcie proszę znać?!

Dziewczyny pisaly ze po rota tak moze byc, dziecko wydala wirusa. Mieliscie to tez ?? Moze zadzwon do przychodni i zapytaj pielegniarke szczepiaca.
 
reklama
My wczoraj mieliśmy bioderka, wszystko w porządku, za 10 tygodni kontrola ponowna.

Dziewczyny ja dalej walczę o pokarm, ale już sama nie wiem. Miałam na początku tyle pokarmu, a od czasu kiedy mała mniej wisi na piersi zaczęły się problemy. Teraz pije herbatki laktacyjne i Femal tiker, ale np wczoraj i do połowy nocy miałam dużo pokarmu a od połowy nocy i rano widzę, ze jest mało. I po wadze Michaliny tez widzę równicę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni przytyła 340g, a przedtem tyła nawet 280g tygodniowo. Wiem, że z czasem będzie mniej przybierać, no ale czy to nie jest za mało? Podczas Świąt miałam mało pokarmu to przez dwie doby nie było kupy, jak zaczęłam się wspomagać herbatką i Femal tikerem i przybyło mi pokarmu to od razu zaczęła robić wielkie kupy no i teraz kończe opakowanie herbatki i Femal tikeru i znów mam mniej. Przystawiam cały czas na żądanie, przerwy raczej nie są dłuższe niż 3h. I teraz jak widzę, że tego pokarmu jest mniej to znów nie ma kupki. Pytanie czy ja mogę kupować znów herbatki i Femal tiker jak skończę te opakowania? W przeciwieństwie do starszej ta jest chętna do jedzenia, więc chciałabym by tym razem się udało. Na razie wcale nie dokarmiam. Teściowa (bo u niej ważyłam w przychodni) stwierdziła, że ok przybrała i nie trzeba dokarmiać.

A i jeszcze mam pytanko jedno. Starsza świetnie sobie radzi z nocnikiem, pampers tylko na noc a w dzień sika do nocnika. Tylko kupy dalej nie ma. Chyba bez sensu bym jej pampers w dzień nałożyła by zrobiła kupe? Nie chce się cofać. Ile dziecko może nie robić kupy? Bo nie wiem czy mam czopek jej dawać?
Nie analizuj tyle. Na tym etapie już jesteście do siebie dopasowane i masz tyle.mleczka ile trzeba. A przybiera super! Musi kiedyś zwolnić z przybieraniem bo bys jej na roczek nie dała rady nosić gdyby wciąż przybierala w takim tempie. Naprawdę świetnie sobie radzicie z kp i nie musisz się martwić. Ja też mam czasami sflaczale piersi jakby nic tam nie było po czym orzystawiam małego i on pięknie je... Zauważyłam że najwięcej zależy od tego ile pije w ciągu dnia, im więcej wody wypije tym bardziej nabrzmiale piersi.
 
Do góry