reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

U nas nie ma komarów, a nawet jak gdzieś jedziemy i są to mnie nie gryzą :surprised: Chyba mam gorzką krew... Widzę, że mój syn też raczej z nie ma z tym problemu, za to mąż.... :p:D Ale wiem, że są takie specyfiki dla dzieci, niby naturalne, więc pewnie kobiety w ciąży też mogą. Pytanie czy działają tak dobrze?:confused:

Ogolnie w tym roku chyba malo komarow, zawsze jestem cala pogryziona, a w tym roku moze ze trzy razy
 
reklama
U nas nie ma komarów, a nawet jak gdzieś jedziemy i są to mnie nie gryzą :surprised: Chyba mam gorzką krew... Widzę, że mój syn też raczej z nie ma z tym problemu, za to mąż.... :p:D Ale wiem, że są takie specyfiki dla dzieci, niby naturalne, więc pewnie kobiety w ciąży też mogą. Pytanie czy działają tak dobrze?:confused:



Wiesz, ja odwrotnie :) rzeczy do szpitala chcę mieć załatwione wcześniej i z głowy...Bo o ile ciuszki dokupię, przewijak dokupię, to raczej w czasie akcji porodowej biec do sklepu czy apteki nie będę :-D:p:laugh2: A ponieważ pierwszy poród mnie zaskoczył, cieszę się, ze byłam gotowa wcześniej :) Teraz też zamierzam być :) Ciuszki zdążyłam poprać na ostatnią chwilę (dzień wcześniej jak zaczęłam rodzić), to sobie wyschły, a teściowa mi przeprasowała. Dobrze, że ta torba była ;)



Trzymam, trzymam! Daj znać po! Czekam na relacje :)



U mnie ogólnie był cennik - glukoza 1, 2, czy 3 pkt, 50gr czy 75gr. I za całość zapłaciłam chyba 25zł...Z tego co pamiętam :) Wiec nie jakoś drogo :)
Też miałam ten problem z siusianiem..w nocy sikałam, ale pomyślałam, że do rana się spokojnie uzbiera..Po czym się okazało, że przed 5 tak mi się chciało znowu, ze miałam problem, żeby zasnąć, ale wytrzymałam :) Bo inaczej do kubeczka nie byłoby co zebrać :sorry:

Ja dowoziłam wczoraj ten mocz, co go zgubili w piątek..i teraz na internecie nie ma wyników, bo pewnie pani dała inny numerek :angry: I muszę dzisiaj odebrać wyniki sama :no:

Edytka masz rację z tą kolejnością ;) i tak się już nad tym zastanawiałam czy dobrze to wszystko wymyśliłam i przeszło mi to przez głowę, że może ja powinnam być gotowa wcześniej. Ale synka urodziłam w 42 tygodniu więc miałam dużo, dużo czasu :)
 
Witajcie dziewczyny my po podrozy dojechalismy na 16 podroz nawet dobrze ja jechalam 650 km za kierownica a maz 1000
Hotel super pokoj mamy na dole takze nietrzeba nigdzie daleko lazic jedzenie mega wypas dzieci zadowolone wczoraj padlismy o 22.30 a wstalismy o 8 rano
Zaraz zbieramy sie do aquaparku
 
Ja od wczoraj nie mogę się zebrać na badania. Albo pół nocy nie śpię i nad ranem zasypiam, albo nie śpię od 4, to do 7 już jestem tak głodna, że bym tam padła na glukozie. Jeszcze musiałam zrobić siusiu o 4, bo taki miałam pęcherz pełny, aż mnie bolał, a teraz nie mam z czym iść.
Mam jeszcze głupie pytanie do tych co płacą za badania... Za glukozę liczy się raz, np. 6zł u mnie, czy za każde wkłucie? Miłego dnia :)
Ja za całe badanie zapłaciłam 29zl .3 wklucia i od nich do wypicia dostałam glukoze w kubeczku . Dziś po 12 jadę po wyniki [emoji16]
 
Od wiedziałam, że glukoza taka tania [emoji16] to dobrze, nie będę musiała taka głodna daleko jeździć bo Vitalabo mam od domu 10minut niecałe spacerkiem.

Mi siostra poleciła ten materac który sama z resztą chce kupić [emoji16]

Link do: Materac Dobranocka | Materac Dobranocka HILDING
Pracowała trochę w salonie z łóżkami i materacami więc wybrała na pewno dobrze [emoji4]
 
Hej dziewczyny .
Powodzenia na wizytach ;) i zazdraszczam bo mnie wizyta czeka dopiero 17 sierpnia

Temat komarów to temat rzeka w tym roku myślałam że ich nie ma bo mnie do tej pory nie zagryzły ale nadrobily skubane prze ostatnie 3 dni . Chodzę pogryziona do tego mam wrażenie że w tym są jakieś zmutowane bo bąble po nich są ogromne .
Wogole to u mnie ostatnio samopoczucie kiepskie i powiem Wam że podziwiam te z Was które jeszcze pracują i zamierzają jeszcze długo . Ja czasem nie mam siły z łóżka wstać .


Co do materacy czytałam kiedyś że z tych gryczano kokosowych wylegaly się robaki i gryzły dzieci (a 6 lat temu były reklamowane jako najlepsze) tylko nie pamiętam kto był temu winny kokos czy gryka . Warto o tym też poczytać .
 
Ja budzę się co godzinę na siku, bo się wody opije i w sumie na badanie niose ten godzinny mocz.
Jeżeli chodzi o glukozę to jest test obciążenia i np w diagnostyce płacisz za test a nie pojedyncze wkłucie. Ja płaciłam za test 22,80 zł

Dziewczyny powodzenia dzisiaj na wizytach.

Jakoś przetrwalam noc, choć skłaniam się do zakupu nawilżacza powietrza, bo przez noc wypijam 1-1,5l wody i co chwila sikam.
Ma ktoś? Warto kupić?

Wiesz, nawilżasz powietrza jest dobry na jesień i zimie, okres grzewczy. Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie teraz jest bardzo wysoka wilgotność powietrza, nie schodzi poniżej 50% (mam te urządzenia co mierzą), także ja na tę chwilę nie mam potrzeby kupować.... Aż dziwne. W domu mam jakiś nawilżasz, ale to mąż kupił i się interesował, taki dziwny kształt ma i parę robi, zawsze coś tam daje :)

Ogolnie w tym roku chyba malo komarow, zawsze jestem cala pogryziona, a w tym roku moze ze trzy razy

A ja nie pamiętam, kiedy w ogóle ostatnio mnie komar pogryzł...Może raz rok temu? Albo dwa?:o:p Naprawdę myślę, że boją się, że jak mnie użrą to zdechną :rolleyes2:

Edytka masz rację z tą kolejnością ;) i tak się już nad tym zastanawiałam czy dobrze to wszystko wymyśliłam i przeszło mi to przez głowę, że może ja powinnam być gotowa wcześniej. Ale synka urodziłam w 42 tygodniu więc miałam dużo, dużo czasu :)

A może teraz urodzisz dwa tygodnie przed?? Nigdy niewiadomo ;) W sumie fajnie, takie zaskoczenie i z głowy :)

Witajcie dziewczyny my po podrozy dojechalismy na 16 podroz nawet dobrze ja jechalam 650 km za kierownica a maz 1000
Hotel super pokoj mamy na dole takze nietrzeba nigdzie daleko lazic jedzenie mega wypas dzieci zadowolone wczoraj padlismy o 22.30 a wstalismy o 8 rano
Zaraz zbieramy sie do aquaparku

Super! Zazdraszczam wypoczynku, upałów mniej :tak: Miłego urlopowania :yes::D

Ja za całe badanie zapłaciłam 29zl .3 wklucia i od nich do wypicia dostałam glukoze w kubeczku . Dziś po 12 jadę po wyniki [emoji16]

Kciuki za wyniki, na pewno będą dobre 8-)

Od wiedziałam, że glukoza taka tania [emoji16] to dobrze, nie będę musiała taka głodna daleko jeździć bo Vitalabo mam od domu 10minut niecałe spacerkiem.

Mi siostra poleciła ten materac który sama z resztą chce kupić [emoji16]

Link do: Materac Dobranocka | Materac Dobranocka HILDING
Pracowała trochę w salonie z łóżkami i materacami więc wybrała na pewno dobrze [emoji4]

Piankowe są dobre tak samo jak lateksowe, jedyna różnica to ponoć ich krótsza żywotność, dlatego są ciut tansze...Ale z 2.strony i tak wybieramy materac na max 3 lata, więc nie widzę problemu :yes:

Hej dziewczyny .
Powodzenia na wizytach ;) i zazdraszczam bo mnie wizyta czeka dopiero 17 sierpnia

Temat komarów to temat rzeka w tym roku myślałam że ich nie ma bo mnie do tej pory nie zagryzły ale nadrobily skubane prze ostatnie 3 dni . Chodzę pogryziona do tego mam wrażenie że w tym są jakieś zmutowane bo bąble po nich są ogromne .
Wogole to u mnie ostatnio samopoczucie kiepskie i powiem Wam że podziwiam te z Was które jeszcze pracują i zamierzają jeszcze długo . Ja czasem nie mam siły z łóżka wstać .


Co do materacy czytałam kiedyś że z tych gryczano kokosowych wylegaly się robaki i gryzły dzieci (a 6 lat temu były reklamowane jako najlepsze) tylko nie pamiętam kto był temu winny kokos czy gryka . Warto o tym też poczytać .

W gryce były robaki :) W ogóle tak gryka już mocno nie polecana jest :happy: A porządny materac, z porządnej firmy z mnóstwem atestów na pewno nie ma robaków :D Te lepsze, znane firmy właśnie nie robią z gryki, tylko lateksowe, piankowe albo lateksowo-kokosowe, ze względu na to, że kokos jest twardszy niż lateks i pasuje dla niemowlaka do 8-9 m-ca życia :)
Mi też czasami nie chce wstać się z łóżka :laugh2: czasami nawet częściej niż czasami...Ale jak już wstanę i jestem w pracy to jest ok :tak::rolleyes2:
 
Ja po wizycie. W końcu mam zdjęcie na potwierdzenie płci. Dodam później. Waży teraz 758 g. Niestety wyniki z moczu również zaniepokoily panią doktor. Mam zrobić badania wątroby by wykluczyć choleostaze. Ułożona na razie pupka w dół, serduszko ślicznie bije. Przytyłam 2,8kg od ostatniej wizyty. A łącznie 4,5 kg.
 
Ostatnia edycja:
Tez chciałam lateksowy, ale ostatnio wyczytałam, że dobre są też lateksowo-kokosowe, bo ta strona kokosa jest twardsza i dobra dla dzieci do 8-9m-ca życia...

https://hevea.krakow.pl/materace-dla-dzieci-lateksowe-piankowe-czy-z-kokosem-n-4.html

I się zastanawiam, który kupić o_O

Pewnie już coś się zmieniło. Dla syna kupiłam w 2017 lateksowy tej firmy, bo był polecany na bb i przez ortopedę przez lateks. I teraz zostanie dla Tomka. Myślę, że oba są podobne i wygodne.
 
reklama
Ja po wizycie. W końcu mam zdjęcie na potwierdzenie płci. Dodam później. Waży teraz 758 g. Niestety wyniki z moczu również zaniepokoily panią doktor. Mam zrobić badania wątroby by wykluczyć choleostaze. Ułożona na razie pupka w dół, serduszko ślicznie bije. Przytyłam 2,8kg od ostatniej wizyty. A łącznie 4,5 kg.

Super, takie infor o dzieciątkach mogę cały czas czytać :tak:Ciekawe czy mój synek dobił do 700 :) Kilka dni różnicy między nami, to może akurat ;) Ja mam wizytę dopiero wieczorkiem....:sorry2:
A co w moczu zaniepokoiło lekarkę? :confused: Masz inne objawy? nie powinno cię coś tam swędzieć????
A tego ważenia u doktorka to najbardziej nie lubię :growl:;)
 
Do góry