reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Tak Dita 19+5 :) ale liczę że praktycznie już 20 tydzień skończony :)
Mi akurat termin z usg idealnie pokrywa się z terminem owulacji u mnie i by się zgadzało że starsze o 4 dni:)

Ale lekarz nie zmienił ci daty porodu? bo ponoć do 7dni nie zmieniają...:tak: A nawet jeśli liczysz sobie wg usg to tygodnie ciąży lecą "normalnie", nie dodajesz sobie dni do tych co masz :);)
Jeszcze raz kciuki za wizytę i rozjaśnienie tematu płci :)


Hello[emoji16] ja też wizytuje o 14.45. Moje Maleństwo też się rozbrykało, fala przechodzi przez cały brzuch[emoji188]uwielbiam[emoji170] robiłam sobie morfologie i mocz wszystko w normie, nic poza widełkami to znów stan zapalny na cytologii [emoji20] mam nadzieję że skończy się tylko na globulkach, bo jak dostanę antybiotyk to później pewnie z grzybica będę się bujac do końca ciąży... No i w ogóle nie czuje żadnego dyskomfortu, ani żadnej podejrzanej wydzieliny, więc nie wiem skąd to dziadostwo się wzięło [emoji17]

Kciuki za wizytę!!!:D
Może coś bezobjawowo przechodzisz... pewnie to nic poważnego ;)

Kupiłam też taki kombinezonik w smyku wstawiony wyżej z tym że w kolorze białym:) Wzięłam rozmiar 62, powiedzcie mi jak wozicie dziecko zimą.. w sensie w co ubrane? widziałam różne wkłady do wózka ale to moje pierwsze dziecko i jestem zielona w tym temacie;) Zastanawiam się czy ten kombinezonik ocieplany wystarczy czy kupić jeszcze jakiś grubszy:)

To chyba zależy jak zamierzasz wozić dziecko...
Czy taki sam kombinezon polarowy plus śpiwór do gondoli (np.
spiworek_enjoy_w.jpg
czy cieplejszy kombinezon (jak nasze kurtki zimowe np.
1129208_mango-kids-kombinezon-dzieciecy-62-80-cm-13063639.jpg
) i tylko koc np.
Zależy tez od zimy, czy ciepła czy jest mróz...
Ja myślę raczej o śpiworze do gondoli, do fotelika jakiś tylko kombinezon właśnie polarowy np.na szczepienie i na wyjście z auta do bramy szpitala przykryć czymś tylko.
Najlepsze jest to, że to będzie moje drugie dziecko,a sama nie pamiętam dokładnie jak to było.. :laugh2:bardzo intuicyjnie ubierałam synka i jakoś nigdy nie miałam z tym problemu.
Wiadomo takie maleństwa ubiera się cieplej jedną warstwę, ale dzieci szybko rosną i później ubierałam podobnie do siebie ;)

Ja planuje w takim kombinezonie i do tego kocyk . Nie wiem czy dobrze to sobie wymyslilam .Jakby co będę kombinować jeszcze .

Na mróz taki polarek chyba mało będzie...Sama bym w tym zmarzła ;) Do śpiwora lepiej chyba włożyć albo pod kołderkę :) Mówię tu o prawdziwej zimie, na -10 :)

Dziękuję, cudownie skończyć 18 lat[emoji41] po raz kolejny[emoji23] szczerze w ogóle się nie nastawiam ale jakoś z tyłu głowy pali mi się różowa lampka i nawet paznokcie wczoraj na różowo malowalam [emoji6] ale chyba tylko dlatego ze początek ciąży przechodziłam tragicznie a z synkiem to chyba w ogóle w tej ciąży nie byłam [emoji28] no i z racji tej różnicy coś mi się wydaje ze córcia... zobaczymy [emoji4] jeszcze 6 godzin z małym hakiem [emoji41]

Czyli trzymać kciuki za córeczkę??;) To trzymam:)
Bardziej wierzę w przeczucie niż objawy :) Mnie odrzuciło od kawy i mięsa, i słodkiego!:o przecz pierwsze 4m-ce, gdzie w ciąży z Młodym zajadałam się tym wszystkim, a płeć taka sama:) I teraz też mdłości miałam dużo, dużo większe i dłużej się utrzymywały...
Mimo wszystko jednak bardziej wierzę, jak kobieta mówi,że czuje, że będzie syn/córka, może dlatego, że mi się w obu przypadkach to sprawdziło :) Choć patrząc na tabelkę to też tak 50/50 hahaa:D:rofl2:
 
reklama
Ale lekarz nie zmienił ci daty porodu? bo ponoć do 7dni nie zmieniają...:tak: A nawet jeśli liczysz sobie wg usg to tygodnie ciąży lecą "normalnie", nie dodajesz sobie dni do tych co masz :);)
Jeszcze raz kciuki za wizytę i rozjaśnienie tematu płci :)




Kciuki za wizytę!!!:D
Może coś bezobjawowo przechodzisz... pewnie to nic poważnego ;)



To chyba zależy jak zamierzasz wozić dziecko...
Czy taki sam kombinezon polarowy plus śpiwór do gondoli (np.
spiworek_enjoy_w.jpg
czy cieplejszy kombinezon (jak nasze kurtki zimowe np.
1129208_mango-kids-kombinezon-dzieciecy-62-80-cm-13063639.jpg
) i tylko koc np.
Zależy tez od zimy, czy ciepła czy jest mróz...
Ja myślę raczej o śpiworze do gondoli, do fotelika jakiś tylko kombinezon właśnie polarowy np.na szczepienie i na wyjście z auta do bramy szpitala przykryć czymś tylko.
Najlepsze jest to, że to będzie moje drugie dziecko,a sama nie pamiętam dokładnie jak to było.. :laugh2:bardzo intuicyjnie ubierałam synka i jakoś nigdy nie miałam z tym problemu.
Wiadomo takie maleństwa ubiera się cieplej jedną warstwę, ale dzieci szybko rosną i później ubierałam podobnie do siebie ;)



Na mróz taki polarek chyba mało będzie...Sama bym w tym zmarzła ;) Do śpiwora lepiej chyba włożyć albo pod kołderkę :) Mówię tu o prawdziwej zimie, na -10 :)



Czyli trzymać kciuki za córeczkę??;) To trzymam:)
Bardziej wierzę w przeczucie niż objawy :) Mnie odrzuciło od kawy i mięsa, i słodkiego!:o przecz pierwsze 4m-ce, gdzie w ciąży z Młodym zajadałam się tym wszystkim, a płeć taka sama:) I teraz też mdłości miałam dużo, dużo większe i dłużej się utrzymywały...
Mimo wszystko jednak bardziej wierzę, jak kobieta mówi,że czuje, że będzie syn/córka, może dlatego, że mi się w obu przypadkach to sprawdziło :) Choć patrząc na tabelkę to też tak 50/50 hahaa:D:rofl2:
No no tylko ja w pierwszej ciąży aż do prenatalnych mówiłam ze wiem ze dziewczynka... a mam cudownego chłopca[emoji28] dlatego teraz siedzę cicho i grzecznie czekam - serio juz mi obojętnie i nic nie myślę w sensie nie analizuje objawów przeczuc itp [emoji6] jedno co mnie tak serio skłania do dziewczynki to słowa lekarza z 13 tc "być może może być dziewczynka" [emoji28] ale wiadomo ze wtedy jeszcze mogło się zmienić. Dobra koniec! Czekamy [emoji6]
 
Chodzi ci o masę dziecka czy naszą? Ja przytyłam 3kg, właściwie od wagi startowej 2kg, bo schudłam 1kg po drodze i od tego przytyłam 3kg, ale za to dziecko raczej trochę większe...w 21+5 miał 535gr... Nie jakiś wielkie,ale też powyżej przeciętnej :sorry: Pocieszam się, że u mnie w rodzinie nikt cukrzycy nie miał i nie ma, w 1.ciąży też nie miałam, ale kto wie... Z wiekiem różne rzeczy się dzieją :unsure:



68 to za duże na maleństwo :( Ważne tez firma... A nie możesz wymienić na rozmiar mniejszy po prostu???



Ja już nie patrzę na wiek wg usg - w sensie tych ostatnich tylko trzymam się terminu OM, i tak tygodnie liczę. Więc jesteś w 19+5, tak? :)
Nie ma sensu zmieniać sobie daty porodu co usg, to dużo zamieszania wprowadza wg mnie. Najlepiej trzymać się jednego terminu i już :) Tym bardziej, że dzieci rosną różnym tempem i raz bedziesz 5 dni do przodu, a raz 2 do tyłu i tak bedziesz sobie terminy porodu zmieniać???:o:D:p




Angielskie firmy mają rozmiarówki większe: Next, George, nasze Coccodrillo. Normalny jest chyba smyk, 5.10.15 jest ciut większy, H&M też chyba normalny. Później przy zakupach będzie to widać :)




Kurde, dokładnie! mam tak samo! Dlatego średnio lubię jeździć autem gdzieś dalej, nie mogę się skupić... Czyli nie ja jedna :)



Tak z góry też nie można zakładać... Moje urodziło się przeciętnego rozmiaru dziecko,a tak szybko rósł, że 68ubrał jak jeszcze 3m-cy nie miał i tak dalej i tak dalej. Teraz też nosi na 8-9lat , a skończy 6 i powinien 6/7lat nosić...
A ty nie masz terminu na 14.11??????:szok: Tak jest w tabelce? Poprawić na 10.11? To będzie tylko 2 dni za mną?




Dokładnie! Dodam jeszcze, że Zara na długość wg mnie jeszcze idzie, ale za to na drobne, szczupłe i długie dzieci...Ale c&a chyba ma małą?? :oMój wyrósł z 122 i tam muszę kupować mu juz 128, gdzie 5.10.15 jeszcze 122 jest na styk...



Liczysz skończone, czyli np. 18+6 to masz skończony 18 tydzień, a jesteś w trakcie 19tygodnia :) Jutro skończysz 19 tydzień, zacznie lecieć 20 :)
Super dzieki [emoji2]
 
Ale lekarz nie zmienił ci daty porodu? bo ponoć do 7dni nie zmieniają...:tak: A nawet jeśli liczysz sobie wg usg to tygodnie ciąży lecą "normalnie", nie dodajesz sobie dni do tych co masz :);)
Jeszcze raz kciuki za wizytę i rozjaśnienie tematu płci :)




Kciuki za wizytę!!!:D
Może coś bezobjawowo przechodzisz... pewnie to nic poważnego ;)



To chyba zależy jak zamierzasz wozić dziecko...
Czy taki sam kombinezon polarowy plus śpiwór do gondoli (np.
spiworek_enjoy_w.jpg
czy cieplejszy kombinezon (jak nasze kurtki zimowe np.
1129208_mango-kids-kombinezon-dzieciecy-62-80-cm-13063639.jpg
) i tylko koc np.
Zależy tez od zimy, czy ciepła czy jest mróz...
Ja myślę raczej o śpiworze do gondoli, do fotelika jakiś tylko kombinezon właśnie polarowy np.na szczepienie i na wyjście z auta do bramy szpitala przykryć czymś tylko.
Najlepsze jest to, że to będzie moje drugie dziecko,a sama nie pamiętam dokładnie jak to było.. :laugh2:bardzo intuicyjnie ubierałam synka i jakoś nigdy nie miałam z tym problemu.
Wiadomo takie maleństwa ubiera się cieplej jedną warstwę, ale dzieci szybko rosną i później ubierałam podobnie do siebie ;)



Na mróz taki polarek chyba mało będzie...Sama bym w tym zmarzła ;) Do śpiwora lepiej chyba włożyć albo pod kołderkę :) Mówię tu o prawdziwej zimie, na -10 :)



Czyli trzymać kciuki za córeczkę??;) To trzymam:)
Bardziej wierzę w przeczucie niż objawy :) Mnie odrzuciło od kawy i mięsa, i słodkiego!:o przecz pierwsze 4m-ce, gdzie w ciąży z Młodym zajadałam się tym wszystkim, a płeć taka sama:) I teraz też mdłości miałam dużo, dużo większe i dłużej się utrzymywały...
Mimo wszystko jednak bardziej wierzę, jak kobieta mówi,że czuje, że będzie syn/córka, może dlatego, że mi się w obu przypadkach to sprawdziło :) Choć patrząc na tabelkę to też tak 50/50 hahaa:D:rofl2:
No wiadomo dzidzi musi być cieplutko . Jak będzie -10 to i cieplejsze ciuszki i kombinezon i coś grubiutkiego do opatulenia . Pewnie i tak będę panikowac że małej zimno i sprawdzać [emoji6]jakby co pojedzie się po coś jeszcze cieplejszego [emoji6]
 
Super, że pięknie młoda rośnie, no i pięknie waży :)
Oj zaczynają się u nas te krzywe cukrowe, trzeba jakoś to przetrwać



Powiem Ci, że dla maluszka człowiek jest w stanie wiele znieść i nawet diety, jeżeli trzeba.
Mnie bardziej przeraża insulina, niż bycie na diecie.
Przy młodszej córce po urodzeniu przez prawie rok byłam na diecie( skaza białkowa).
Ale na razie nie gdybajmy, trzeba być dobrej myśli, że wyniki będą w normie.



Olcia w takim razie wszystkiego najlepszego z okazji 18tych urodzin ;)
A masz jakieś przeczucia co do płci?



Powiem tak, jeżeli Cię stać to kup sobie i na 56 czy 62 kombinezon.
Owszem na początku może ten kombinezon wydawać się wielki,ale wszystko zaleźy od tego, jak duże dziecko się urodzi.
Dzieci dosyć szybko rosną.
Ja np 1 dziecko w kombinezonie na 80 zabrałam do domu, ale on był taki wywijany i jak go wywijałaś to miał ok 68 rozmiar.
Owszem był za duży, ale jakoś szczególnie koszmarnie tego nie wspominam.
Przy młodszej córce 3/4 rzeczy kupiłam w ciupeksie, bo nie miałam normalnej umowy i wylądowałam na zielonej łące i kasowo się nie wyrabiałam.
Za 10zł kupiłam kombinezon na 62-68 i w takim zabrałam młodą ze szpitala do domu.



Może termin z usg nie pokrywa Ci się z om.
Mnie z usg wychodzi kilka dni różnicy, ale tak mam od początku, więc się nie przejmuję.
Ja liczę tak jak mam na suwaku od om 22 tydzień i 1 dzień, aplikacja mi pokazuje, że 23 tydzień, bo zaczęłam 23 tydzień.
Super, że już wyszłaś z domu, ważne, że wiesz co Ci dolega i masz leki.
Odpocznij i zrelaksuj się.
Dziekuje [emoji2] a ci to za aplikacja ?

Ja mialam zazwyczaj nie regularna miesiczke ostatnia mialam 19 luty i lekarz mi w szpitalu powiedzial ze mam 18+6 to bylo w sobote a przed tym uzg mialam uzg robione 5 czer i bylo 13i6 i sama juz niewiem... przy tym uzg sobotnim powiedzial mi lekarz ze mam roznice tygodnia miedzy uzg a om zgupialam juz...
 
Super, że pięknie młoda rośnie, no i pięknie waży :)
Oj zaczynają się u nas te krzywe cukrowe, trzeba jakoś to przetrwać



Powiem Ci, że dla maluszka człowiek jest w stanie wiele znieść i nawet diety, jeżeli trzeba.
Mnie bardziej przeraża insulina, niż bycie na diecie.
Przy młodszej córce po urodzeniu przez prawie rok byłam na diecie( skaza białkowa).
Ale na razie nie gdybajmy, trzeba być dobrej myśli, że wyniki będą w normie.



Olcia w takim razie wszystkiego najlepszego z okazji 18tych urodzin ;)
A masz jakieś przeczucia co do płci?



Powiem tak, jeżeli Cię stać to kup sobie i na 56 czy 62 kombinezon.
Owszem na początku może ten kombinezon wydawać się wielki,ale wszystko zaleźy od tego, jak duże dziecko się urodzi.
Dzieci dosyć szybko rosną.
Ja np 1 dziecko w kombinezonie na 80 zabrałam do domu, ale on był taki wywijany i jak go wywijałaś to miał ok 68 rozmiar.
Owszem był za duży, ale jakoś szczególnie koszmarnie tego nie wspominam.
Przy młodszej córce 3/4 rzeczy kupiłam w ciupeksie, bo nie miałam normalnej umowy i wylądowałam na zielonej łące i kasowo się nie wyrabiałam.
Za 10zł kupiłam kombinezon na 62-68 i w takim zabrałam młodą ze szpitala do domu.



Może termin z usg nie pokrywa Ci się z om.
Mnie z usg wychodzi kilka dni różnicy, ale tak mam od początku, więc się nie przejmuję.
Ja liczę tak jak mam na suwaku od om 22 tydzień i 1 dzień, aplikacja mi pokazuje, że 23 tydzień, bo zaczęłam 23 tydzień.
Super, że już wyszłaś z domu, ważne, że wiesz co Ci dolega i masz leki.
Odpocznij i zrelaksuj się.
I tu by sie zgadzalo om 20 tydzien roznica jest tygodnia uzg a om wiec wychodzi na 19 t ze bedzie jutro dobrze ?
 
Witajcie ! Jak tam samopoczucie ? na pomorzu upał i ledwo idzie wytrzymać .
Widzę że już zbieracie wyprawkę dla maluchów - ja jeszcze daleko w polu . Myślę że we wrześniu zacznę coś robić w tym kierunku .
Była dyskusja o kombinezonach mój pierworodny (także listopadowy:))wychodził ze szpitala w kombinezonie 0-3 m i ten jeden wystarczył Nam na całą zimę i myślę że tym razem tak samo zrobię. Dzieci tak szybko rosną :)
Mam też pytanko do tych co mają niedoczynność tarczycy - czy bierzecie leki na tarczyce przed badaniem na krzywą cukrową?
 
reklama
Do góry