reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny potrzebuję pomocy... Miałam mieć jutro wizytę u super lekarza, ale zapomniałam się zapisać :( i już ma zajęte wszystkie godziny. Luteiny starczy mi do pn rano.

Znalazłam innego lekarza na dzisiaj o 17.10, ale też dzisiaj rano robiłam badania te szczegółowe i prawdopodobnie nie dostanę wyników do tej godziny :/ nie wiem czy iść bez wyników i zapłacić 150zł za samo wypisanie recepty czy szukać innego lekarza gdzieś dalej :/// wrrrrrr

A nie możesz jak najszybciej do rodzinnego? Powiedzieć, że potrzebujesz tylko recepty, a nie starczy Ci do wizyty... No i iść do gina jak już będziesz miała wszystko?

Ja wczoraj byłam w końcu u normalnego lekarza, który ze mną rozmawiał i mogłam zobaczyć maluszka. Ma 1,77 cm i pięknie bija serduszko. W końcu wiem, że wszystko dobrze, cudowna świadomość :D
Śpię na stojąco, siedząco... i mi niedobrze. Poza tym nadal ciężko uwierzyć, że to ciąża.
 
Tylko chodzi o to że prawnie dopiero po 30 dniach nabywam prawo do chorobowego i to mnie trzyma ?
To prawda czy jak to się ma?
Jeśli pójdę za tydzień na l4 to jak to będzie wyglądać? Umowę mam do końca roku na cały etat bez zastępstw itp Czyli jak pójdę to będą mi płacić czy muszę spełnić ten wymóg że muszę być w 3 mc ?
Dlaczego nie pójdziesz zapytać kogoś kto się zna? Już podpowiadalam księgowa/kadrowa lub w ZUS?
 
Tylko chodzi o to że prawnie dopiero po 30 dniach nabywam prawo do chorobowego i to mnie trzyma ?
To prawda czy jak to się ma?
Jeśli pójdę za tydzień na l4 to jak to będzie wyglądać? Umowę mam do końca roku na cały etat bez zastępstw itp Czyli jak pójdę to będą mi płacić czy muszę spełnić ten wymóg że muszę być w 3 mc ?

Prosze: Link do: Strona główna - ZUS

Tu jest podany numer na infolinie ZUS. Mozesz zadzwonic i udziela Ci informacji. Nie musisz sie przedstawiac.
 
reklama
Do góry