reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Miętę można w ciąży, len pewnie tez - w niedużych ilościach. Przecież w herbacie tego nie moze być dużo :)

Ja bety w ogóle nie robiłam ani teraz, ani w poprzedniej ciąży. Jakoś nie potrzebuję.

Karolina
Dziś tez nie jest mój dzień :( silne mdłości aż mi słabo... za to nic nie boli w brzuchu, ale jakby piersi bardziej.

Milena
O nie... nie do ósmego m-ca:) za blisko porodu :) mi wystarczy zobaczyć serduszko i jakips przetrwać ten I trymestr, żeby sie mdłości skończyły;(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja też robiłam z własnej kieszeni za 33zł. A też będę chodzić do Luxmedu od 03.04. ale na nfz, pracuje tam moja teściowa, więc z wizytą nie mam problemu. Tylko ja w Opolu i to już będzie początek 10 tc.
o widzę,że nie tylko ja z Opolskiego [emoji4]

f2w3vfxm32bteq0n.png


860ij44jw6pm2i0p.png
 
Super, że nie ma plamień:) Czyli idzie ku dobremu :tak:
A ty w Polsce mieszkasz? Bo do becikowego musisz być do 10tygodnia u lekarza...Ale pewnie ten bez usg też się liczy :D

W Polsce, z Warszawy jestem. Musi być wizyta do 10go tygodnia, nie usg, więc wystarczy, że do mojego lekarza pójdę.

Ja chodzę na NFZ. W pierwszej ciąży spędziłam sporo czasu na przeglądaniu opinii w internecie okolicznych lekarzy. Potem się okazało, że gdzie zadzwoniłam, to mi proponowali wizytę za parę tygodni, aż zadzwoniłam do przychodni bardzo blisko, jakiś kilometr od domu i się okazało, że tam mają taką praktykę, że kobiety w ciąży przyjmują na pierwsza wizytę między pacjentkami, a potem już wyznaczają wizyty co miesiąc. Lekarz miał bardzo dobre opinie i nie zawiodłam się, wszystko ok, był bardzo dokładny, zlecał dużo badań. Mi wczoraj na IP w szpitalu na Madalińskiego lekarka zasugerowała, że powinnam powtórzyć betę w tym samym miejscu, bo mogą być różnice między laboratoriami, ale już musiałabym płatnie, bo na IP bez powodu nie przyjmą no i życzą sobie 45 zł w publicznym szpitalu. Stwierdziłam, że bez przesady, jeżeli wynik powinien być 2* większy, to nawet jak będzie jakiś błąd, to raczej będzie widać, czy rośnie, czy nie rośnie. Mój lekarz da mi jutro skierowanie i zrobię za darmo. Ja ani razu w poprzedniej ciąży nie byłam prywatnie i w ogóle od tego czasu nigdy nie byłam prywatnie u ginekologa, po prostu zapisuję się do mojego na NFZ. Oczywiście czasem trzeba czekać, tych usg jest mało, ale tak ogólnie to opieka jest dobra.

No i mam nadzieję, że brak plamień to dobry znak, a nie że gdzieś wczoraj zarodek wypłynął, bo tak dzisiaj w pewnym momencie miałam wrażenie, że nic nie czuję, jakbym nie była w ciąży, ale teraz myślę, że po prostu ten Duphaston pomógł, że po prostu brakowało mi hormonu no i jednak senność trochę jest.
 
@JInx a z ktorej czesci wawy jestes ze takie zasady u ciebie maja? Musze chyba popytac w swojej okolicy o jakiegos lekarza. A na Madalinskiego rodziła córkę :)
 
@JInx a z ktorej czesci wawy jestes ze takie zasady u ciebie maja? Musze chyba popytac w swojej okolicy o jakiegos lekarza. A na Madalinskiego rodziła córkę :)

Z Mokotowa. Mam mieszkanie na Dolnym i mojego lekarza na ul. Soczi, ale teraz jeszcze do lata będziemy mieszkać na Górnym Mokotowię.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja sie tak ciagle zastanawiam nad ta wizyta za 80f prywatna tak na 8tydz..ale maz mi to wybija z glowy.. :/ hmmmm
W sumie niby na fundusz robia od 8 do 14 tyg pierwsze usg ale sie kuzwa za pozno wzielam za zapisanie na wizyte wrrr wpierw gp.. Potem polozna i list na usg ale jak to sprawnie pojdzie to sie okaze hmm
Ja dziś miałam pierwsze spotkanie z polożną i niby wcześnie bo zaczęłam dziś 7 tydzień a i tak mi powiedziała ze USG między 11 a 14 tygodniem wiec chyba nie ma reguły ze im wcześniej pójdziesz tym wcześniej badanie. Znalazłam niedawno u siebie gabinet w ktorym robia prywatnie USG, tez od ok 8 tygodnia ale kosztuje jakieś 40f a nie 80 ale to nie jest typową wizyta u lekarza tylko w sumie samo USG, które ma pokazać jak bije serduszko i czy maleństwo się prawidłowo rozwija. Oczywiście będę się zapisywać, bo jestem panikara :)
 
Dziewczyny jak mnie dzisiaj bola plecy na wysokości mniej więcej płuc.. masakra aż nie wiem czy mam leżeć czy stać


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja dziś miałam pierwsze spotkanie z polożną i niby wcześnie bo zaczęłam dziś 7 tydzień a i tak mi powiedziała ze USG między 11 a 14 tygodniem wiec chyba nie ma reguły ze im wcześniej pójdziesz tym wcześniej badanie. Znalazłam niedawno u siebie gabinet w ktorym robia prywatnie USG, tez od ok 8 tygodnia ale kosztuje jakieś 40f a nie 80 ale to nie jest typową wizyta u lekarza tylko w sumie samo USG, które ma pokazać jak bije serduszko i czy maleństwo się prawidłowo rozwija. Oczywiście będę się zapisywać, bo jestem panikara :)

Ta info na przychodni stronie wyczytalam ale i tak mnie pocieszylas:)
Szukam innych klinic ale ceny podobne mimo ze dalej od mojego miasta . ja w NI
 
Do góry