reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

JInx
Wow, jaka ciekawa praca!:szok::tak:
A ten lekarz nie da ci na prośbę skierowania na usg, żeby mogła zobaczyć serduszko?
Tak, da skierowianie, pewnie od razu, ale nie wiem, czy będzie wolny termin. W poprzedniej ciąży było tak, że przyszłam do niego w połowie grudnia ok. 5-6 tygodnia i od razu dał mi skierowanie, ale zaraz były święta i na to usg dostałam się dopiero w 10 tygodniu. A teraz znów święta niedługo, tylko wielkanocne i zobaczymy jak będzie z terminami.

azamamew Ja miałam nawet więcej niż plamienia. Były nawet ciemne skrzepy i czasem żywa krew. Dużo poczytałam o krwawieniu we wczesnej ciąży, pogadałam też z lekarką na IP wczoraj. To jest tak, że każde krwawienie w ciąży jest powodem do niepokoju i trzeba je konsultować z lekarzem. Na szczęście nie musi to oznaczać poronienia, ale trzeba sprawdzić, co się dzieje, bo może być kilka przyczyn, a jedną z nich jest bardzo niebezpieczna ciąża pozamaciczna. Ale może być też zwykły niedobór hormonów, albo jakiś krwiak w miejscu oddalonym od zarodka. Moja siostra miała w ciąży bardzo silne krwawienie w 7-8 tygodniu. Okazało się, że to był krwiak w szyjce macicy. Miała zwolnienie na parę tygodni, może miesiąc, musiała odpoczywać, ale potem wróciła do pracy i pracowała prawie do końca i urodziła zdrową córkę. U mnie dzisiaj już nie ma plamień. Myślę, że może ten Duphaston pomógł, bo może miałam niedobór hormonów, co w sumie nie dziwi w kontekście karmienia.
 
reklama
Słuchajcie... Ja zdecydowałam, że będę chodzić do miejscowego ginekologa w mojej przychodni, bo wiem, że jest dobrym lekarzem. Ale jedno mnie zastanowiło. Jak byłam na pierwszej wizycie teraz no to wiadomo na usg za wcześnie i powiedział żeby przyjść za trzy tygodnie.. Dał mi natomiast skierowania na badania krwi i moczu. Nie mam na nim informacji o badaniu poziomu HCG jest tylko morfologia ogólna i glukoza - to normalne? Sama bety też nie robiłam
 
100km? wow! :happy:Ja mam 20km. To jakiś twój sprawdzony ginekolog?

Tak, zajęła się mną perfekcyjnie po zaśniadzie groniastym i ufam jej [emoji4]
Ale chyba z ciekawości pójdę też do gin tu na miejscu.. Bo nie mogę się doczekać wtorku [emoji23]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Ja mam jutro iść do lekarza prywatnie będzie to tydzień 6+5 dni licząc od ostatniej @i zastanawiam się czy będzie już coś więcej widać czy czekać kolejny tydzień z wizytą u niego?:dry:
 
Ja mam jutro iść do lekarza prywatnie będzie to tydzień 6+5 dni licząc od ostatniej @i zastanawiam się czy będzie już coś więcej widać czy czekać kolejny tydzień z wizytą u niego?:dry:
Mi kazal przyjsc miedzy 14 a 21 marca czyli miedzy 6t+3 a 7t+3. Dla pewnosci ide za tydzien,zeby w razie czego sie nie stresowac znowu ;)

4c3tskjoppjijysx.png
 
Dziewczyny od wczoraj się stresuję, nie wiem czy jest czym od wczoraj po wizycie w toalecie mam takie czerwono brązowe, nie wiem jak to nazwać takie coś jak ubierzecie nowe czerwone ubranie i są kulki, tylko to jest wybitnie drobne. Czy powinnam się martwić? Chyba pójdę jutro do ginekologa.

Nie mam pojęcia co to może być...
Umówiłaś się do ginekologa na jutro?

Witam koleżanki oczywiście te Nowe też gratulacje dla Was:)
Dziś w nocy doświadczyłam seansu snów erotycznych :laugh2::laugh2::laugh2:i chyba po dwóch tygodniach braku ochoty na s....:-) :) światełko z czerwonego zmienia się powoli na zielone:-D masakra :-) :):-) :):-) :)
Co do mdłości to ja mam zazwyczaj jak jestem głodna ale takie dziwne napady głodu bo w 5min robię się taka jakbym z tydzień nic nie spożywała. I to zazwyczaj rano zaraz po przebudzeniu i póznym wieczorem jak idę spaćo_O A ile według tam jakichś norm mogą trwać mdłości??? i jak wyglądało to u was z doświadczenia???

Ja mam takie mdłości, że mi się naprawdę płakać chce w pracy. Nawet jedzenie nie ponaga. Chwilę po jedzeniu mam i to tak jakby właśnie też połączone z ssaniem czyli, że niby głodna jestem :baffled: nawet jak pół godziny temu jadłam :(

Ja nie widze nawet w poziomie, nie wiem od czego to jest zalezne :/

Ja mam pudelko z pamiatkami syna, test ciazowy, pierwsza czapeczka, branzoletka szpitalna, kosmyk wlosow itp [emoji14] teraz tez robilam kolejny test zeby byl widoczny, bo tamte bladziochy sie na pamiatke nie nadaja [emoji14]

Nigdy wiecej nie pochwale dnia przed zachodem slonca [emoji85] mowilam, ze nie mam mdlosci, a w tesco tak mnie zmulilo, ze az musialam wyjsc na powietrze [emoji85]

Ech, widzisz. One wracają. Jak ich nie ma chwilowo to trzeba się cieszyć o_O

Ja mam jutro iść do lekarza prywatnie będzie to tydzień 6+5 dni licząc od ostatniej @i zastanawiam się czy będzie już coś więcej widać czy czekać kolejny tydzień z wizytą u niego?:dry:

Na pewno będzie pęcherzyk ciążowy i może nawet serduszko :) Zależy kiedy miałaś ovu i kiedy było zagnieżdżanie ;)

Tak, zajęła się mną perfekcyjnie po zaśniadzie groniastym i ufam jej [emoji4]
Ale chyba z ciekawości pójdę też do gin tu na miejscu.. Bo nie mogę się doczekać wtorku [emoji23]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Czyli kiedy masz teraz wizytę? jutro? :happy:

Tak, da skierowianie, pewnie od razu, ale nie wiem, czy będzie wolny termin. W poprzedniej ciąży było tak, że przyszłam do niego w połowie grudnia ok. 5-6 tygodnia i od razu dał mi skierowanie, ale zaraz były święta i na to usg dostałam się dopiero w 10 tygodniu. A teraz znów święta niedługo, tylko wielkanocne i zobaczymy jak będzie z terminami.

azamamew Ja miałam nawet więcej niż plamienia. Były nawet ciemne skrzepy i czasem żywa krew. Dużo poczytałam o krwawieniu we wczesnej ciąży, pogadałam też z lekarką na IP wczoraj. To jest tak, że każde krwawienie w ciąży jest powodem do niepokoju i trzeba je konsultować z lekarzem. Na szczęście nie musi to oznaczać poronienia, ale trzeba sprawdzić, co się dzieje, bo może być kilka przyczyn, a jedną z nich jest bardzo niebezpieczna ciąża pozamaciczna. Ale może być też zwykły niedobór hormonów, albo jakiś krwiak w miejscu oddalonym od zarodka. Moja siostra miała w ciąży bardzo silne krwawienie w 7-8 tygodniu. Okazało się, że to był krwiak w szyjce macicy. Miała zwolnienie na parę tygodni, może miesiąc, musiała odpoczywać, ale potem wróciła do pracy i pracowała prawie do końca i urodziła zdrową córkę. U mnie dzisiaj już nie ma plamień. Myślę, że może ten Duphaston pomógł, bo może miałam niedobór hormonów, co w sumie nie dziwi w kontekście karmienia.

Super, że nie ma plamień:) Czyli idzie ku dobremu :tak:
A ty w Polsce mieszkasz? Bo do becikowego musisz być do 10tygodnia u lekarza...Ale pewnie ten bez usg też się liczy :D
 
Słuchajcie... Ja zdecydowałam, że będę chodzić do miejscowego ginekologa w mojej przychodni, bo wiem, że jest dobrym lekarzem. Ale jedno mnie zastanowiło. Jak byłam na pierwszej wizycie teraz no to wiadomo na usg za wcześnie i powiedział żeby przyjść za trzy tygodnie.. Dał mi natomiast skierowania na badania krwi i moczu. Nie mam na nim informacji o badaniu poziomu HCG jest tylko morfologia ogólna i glukoza - to normalne? Sama bety też nie robiłam
Chcialam wlasnie pisac w podobnej sprawie. Mam z pracy opieke Medicover I pierwsza bete zrobilam z wlasnej kieszeni - 57zl, a na druga poprosilam o skierowanie (moj gin dawal mi je kiedys juz dwa razy), tym razem odpisal, ze bete robi sie przy zaburzeniach rozwoju ciazy. Kazda z Was bada przyrost, ja tez chce wiedziec czy wszystko jest ok. Co na to Wasi lekarze, zlecali Wam te badania?

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chcialam wlasnie pisac w podobnej sprawie. Mam z pracy opieke Medicover I pierwsza bete zrobilam z wlasnej kieszeni - 57zl, a na druga poprosilam o skierowanie (moj gin dawal mi je kiedys juz dwa razy), tym razem odpisal, ze bete robi sie przy zaburzeniach rozwoju ciazy. Kazda z Was bada przyrost, ja tez chce wiedziec czy wszystko jest ok. Co na to Wasi lekarze, zlecali Wam te badania?

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja robilam z wlasnej kieszeni, jak bylam u gina i nic nie widzial, to nie kazal robic tylko czekac na kolejna wizyte

4c3tskjoppjijysx.png
 
Nie mam pojęcia co to może być...
Umówiłaś się do ginekologa na jutro?



Ja mam takie mdłości, że mi się naprawdę płakać chce w pracy. Nawet jedzenie nie ponaga. Chwilę po jedzeniu mam i to tak jakby właśnie też połączone z ssaniem czyli, że niby głodna jestem :baffled: nawet jak pół godziny temu jadłam :(



Ech, widzisz. One wracają. Jak ich nie ma chwilowo to trzeba się cieszyć o_O



Na pewno będzie pęcherzyk ciążowy i może nawet serduszko :) Zależy kiedy miałaś ovu i kiedy było zagnieżdżanie ;)



Czyli kiedy masz teraz wizytę? jutro? :happy:



Super, że nie ma plamień:) Czyli idzie ku dobremu :tak:
A ty w Polsce mieszkasz? Bo do becikowego musisz być do 10tygodnia u lekarza...Ale pewnie ten bez usg też się liczy :D

Niestety na jutro nie miał miejsca, dopiero piątek, ale to i tak lepiej niż wtorek [emoji23]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Postanowione:) idę jutro przynajmniej się dowiem czy pęcherzyk ciążowy jest tam gdzie ma być i czy wszystko jest ok a jak będzie serduszko to już wgl będę szczęśliwa :-) :) a jak nie to będę czekać cierpliwie na następna wizytę;)
 
Do góry