reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Miałam w pierwszej ciąży teraz jeszcze nie widzę :D
Dziewczyny podam Wam przepis na proste i szybkie ciasto robię je od lat i jeszcze się nie zdażyło aby nie wyrosło:wink: Przepis od siostry zakonnej :yes: Zaznaczę że nie jestem mistrzynią wypieków :wściekła/y:
Składniki do miski żaden robot czy makutra bo nie trzeba :yes:

szklanka(margaryna +olej) pół na pół
kubeczek małej śmietany
5 całych jajek
1,5 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
4 szklanki mąki

Mieszam jajka cukier śmietanę i szklankę tłuszczu potem dodaję mąkę z proszkiem. Ciach mach i gotowe duże blacha z pieca na to dodaję owoce ok 2 kg jakie Wam tylko pasują.Piekę 1godz. w 180 stopni po pół zmniejszam do 160 stopni.

Jeśli macie prosty przemis na ciasto też na dużą blaszkę z owocami mam smaka na drożdżowe proszę napiszcie :tak:
 
reklama
Hej mamuśki. Wybaczcie za małe udzielanie się ale to przez tą niepewność co dalej. Jedną nogą byłam w ciąży jedną nie. Dziś odebrałam wyniki z amniopunkcji i czekamy na zdrową dziewczynkę. Tak więc muszę się wprawić w dobry ciążowy nastrój. Czuję się bardzo dobrze. Brzuszek już czuję na kolanach jak siedzę hehe ale na razie 3kg do przodu. W przyszłym tygodniu połówkowe i oby już tyłku nudne dóbr wieści i zakuuuupy heheh a no i kombinujemy z imieniem co łatwe nie jest.

Nie będę się powtarzać bo to jasna sprawa nie jestem w stanie nadrobić zaległości więc wybaczcie braku nawiązania do poprzednich tematów. Ale teraz postaram się udzielać na bieżąco. Ale ten czas leci co dziewczyny. Niedawno testy, bety a teraz połówkowe.

Super wieści - Gratulacje córeczki!!!!
 
Miałam w pierwszej ciąży teraz jeszcze nie widzę :D
Dziewczyny podam Wam przepis na proste i szybkie ciasto robię je od lat i jeszcze się nie zdażyło aby nie wyrosło:wink: Przepis od siostry zakonnej :yes: Zaznaczę że nie jestem mistrzynią wypieków :wściekła/y:
Składniki do miski żaden robot czy makutra bo nie trzeba :yes:

szklanka(margaryna +olej) pół na pół
kubeczek małej śmietany
5 całych jajek
1,5 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
4 szklanki mąki

Mieszam jajka cukier śmietanę i szklankę tłuszczu potem dodaję mąkę z proszkiem. Ciach mach i gotowe duże blacha z pieca na to dodaję owoce ok 2 kg jakie Wam tylko pasują.Piekę 1godz. w 180 stopni po pół zmniejszam do 160 stopni.

Jeśli macie prosty przemis na ciasto też na dużą blaszkę z owocami mam smaka na drożdżowe proszę napiszcie :tak:

Korkowandzieki za przepis!!:)
 
Miałam w pierwszej ciąży teraz jeszcze nie widzę :D
Dziewczyny podam Wam przepis na proste i szybkie ciasto robię je od lat i jeszcze się nie zdażyło aby nie wyrosło:wink: Przepis od siostry zakonnej :yes: Zaznaczę że nie jestem mistrzynią wypieków :wściekła/y:
Składniki do miski żaden robot czy makutra bo nie trzeba :yes:

szklanka(margaryna +olej) pół na pół
kubeczek małej śmietany
5 całych jajek
1,5 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
4 szklanki mąki

Mieszam jajka cukier śmietanę i szklankę tłuszczu potem dodaję mąkę z proszkiem. Ciach mach i gotowe duże blacha z pieca na to dodaję owoce ok 2 kg jakie Wam tylko pasują.Piekę 1godz. w 180 stopni po pół zmniejszam do 160 stopni.

Jeśli macie prosty przemis na ciasto też na dużą blaszkę z owocami mam smaka na drożdżowe proszę napiszcie :tak:

Ja wczoraj robiłam kruche z budyniem i truskawkami:) Przepis jest bardzo prosty a ciasto smaczne :)
20180616_081523.jpg
Przepis na ciasto:
3 szklanki mąki
1 szklanka cukru pudru
2 torebki cukru waniliowego
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 jajka
250g masła lub margaryny ( ja daje margarynę palma)

Mąkę i cukier puder przesiewamy i dodajemy cukier waniliowy, proszek do pieczenia, jaja i margarynę. ( dobrze jest wyciągnąć margarynę wcześniej z lodówki aby była miękka. Kroimy ją na mniejsze kawałki, dodajemy do składników i ugniatamy ciasto. Ja robię to w misce. Ciasto zawijamy w folię spożywczą lub wkładamy do worka foliowego i na 30 min do lodówki. Ja kawałek ciasta wielkości pięści odkładam w woreczku do zamrażarki na kruszonkę, później łatwiej jest zetrzeć na tarce.

Gdy ciasto w lodówce przygotowujemy budynie:
2 budynie śmietankowe lub waniliowe
1 litra mleka
1 łyżka mąki ziemniaczanej
Cukier ( zależy czy jest w składzie budyniu czy nie)

Budyń przygotowujemy tak jak pisze na opakowaniu z tą różnicą że do szklanki gdzie mieszamy budynie dodajemy mąkę ziemniaczaną.
Formę do pieczenia smarujemy tłuszczem i obsypujemy bułka tarta. Ja posiadam formę o wymiarach 25x36. Ciasto układamy na blachę( pamiętać o kawałku ciasta na kruszonkę ) na ciasto budyń może być gorący czy ciepły nic się nie dzieje. Następnie owoce jakie uważacie i robimy kruszonkę. Ciasto wkładamy do nagrzanego piekarnika 160 stopni na 45 min. Ja piekę na środku z grzałką gora-dół. Po ostygnięciu mozns posypać cukrem pudrem. Gotowe:)
Ja też mistrzynią nie jestem ale to ciasto wychodzi:). A przepis kiedyś znalazłam na stronie przepisyjoli.pl
Smacznego:)
 

Załączniki

  • 20180616_081523.jpg
    20180616_081523.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 372
Ostatnia edycja:
Hehehe ja dzieciaka będę brała wszędzie jakoś nie wyobrażam sobie nie iść na święta bo co? Dziecko mając miesiąc powinno już wychodzić normalnie nie da się siedzieć w domu :( ja mam termin na 28 ale totalnie nie widzę powodu dla którego bym miała święta opuszczać:)
Nie chodzi o opuszczanie świąt, s raczej spędzenie czasu tylko i wyłącznie we własnym gronie, bez wszystkich wujkow, cioci i innych. Ale każdy robi jak uważa. My cenimy sobie spokój i harmonie
 
reklama
Hej mamuśki. Wybaczcie za małe udzielanie się ale to przez tą niepewność co dalej. Jedną nogą byłam w ciąży jedną nie. Dziś odebrałam wyniki z amniopunkcji i czekamy na zdrową dziewczynkę. Tak więc muszę się wprawić w dobry ciążowy nastrój. Czuję się bardzo dobrze. Brzuszek już czuję na kolanach jak siedzę hehe ale na razie 3kg do przodu. W przyszłym tygodniu połówkowe i oby już tyłku nudne dóbr wieści i zakuuuupy heheh a no i kombinujemy z imieniem co łatwe nie jest.

Nie będę się powtarzać bo to jasna sprawa nie jestem w stanie nadrobić zaległości więc wybaczcie braku nawiązania do poprzednich tematów. Ale teraz postaram się udzielać na bieżąco. Ale ten czas leci co dziewczyny. Niedawno testy, bety a teraz połówkowe.
Gratuluje zdrowej coreczki! I mam nadzieje, ze reszta ciazy minie Ci nudnie i spokojnie! :*
Mam pytanie odnośnie tej brązowej lini macie ja? Komuś się pojawiła?
Mam od kilku tygodni bardzo, bardzo slaba na szczescie :)
 
Do góry