reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny jak wasze dzieci sypiaja w dzień, mój właśnie skończył 8 tyg, mega zmiana w zachowania.bardzo często płacze, bardzo duży problem z zaśnięciem, jedynie na spacerze. W cy śpi ładnie, ale od 16 do 19 w ogóle nie może zasnąć i mamy czysty kosmos.nie wiem czy to jakiś skok rozwojowy?Nie obstawiam kolki,bo problemy z zaśnięciem są cały dzień, a przez to jest zmęczony i płacze- delikatnie mówiąc:) jak zaśnie to potrafi nawet 4h. Jednym słowem jestem wyczerpana...ogólnie śmieje się itp, ale zachowanie zmieniło się o 180 %...jakieś porady,help..
Pewnie skok rozwojowy, ale wiesz co piszesz, że największy problem z zaśnięciem jest między 16-19, może wówczas domownicy wracają i jest więcej ludzi, więcej bodźców. U mnie właśnie po 15 mała nie chce spać, a raczej ciężko jej zanąć, bo chłopcy wracają ze szkoły a później tż z pracy i znacznie więcej się dzieje wokół. Staram się, aby w ciągu dnia w domu nie było ciszy: włączam tv, radio, ale to nie to samo. Muszą się te nasze maluszki przyzwyczaić do wszystkiego, tym bardziej, że bodajże po 6 tyg życia zaczynaja reagować na hałasy. Mnie zawsze pociesza fakt, że w nocy pięknie śpi, to w ciągu dnia ma prawo do harców.
 
Dziewczyny jak wasze dzieci sypiaja w dzień, mój właśnie skończył 8 tyg, mega zmiana w zachowania.bardzo często płacze, bardzo duży problem z zaśnięciem, jedynie na spacerze. W cy śpi ładnie, ale od 16 do 19 w ogóle nie może zasnąć i mamy czysty kosmos.nie wiem czy to jakiś skok rozwojowy?Nie obstawiam kolki,bo problemy z zaśnięciem są cały dzień, a przez to jest zmęczony i płacze- delikatnie mówiąc:) jak zaśnie to potrafi nawet 4h. Jednym słowem jestem wyczerpana...ogólnie śmieje się itp, ale zachowanie zmieniło się o 180 %...jakieś porady,help..
Ada ogólnie mało śpi w dzień. Ma turbodrzemki po 30 minut. Dłużej śpi tylko na spacerze (codziennie godzina). Czasem ma takie dni, że potrafi nie spac od 13-18, ale wtedy od 17 jest marudzenie. Za to w nocy śpi przeważnie ładnie od 18/19-7/8 ostatnio także wysypia się w nocy, a w dzień tylko krótka regeneracja.
 
Ada ogólnie mało śpi w dzień. Ma turbodrzemki po 30 minut. Dłużej śpi tylko na spacerze (codziennie godzina). Czasem ma takie dni, że potrafi nie spac od 13-18, ale wtedy od 17 jest marudzenie. Za to w nocy śpi przeważnie ładnie od 18/19-7/8 ostatnio także wysypia się w nocy, a w dzień tylko krótka regeneracja.
Muszę się zapytać,mała wytrzymuje całą noc bez jedzenie ?
 
Zaopatrywanie na strony w stylu fb mam takie same- sądziłam, że jestem ewenemętem, a tu proszę .
My walczymy z przeziębieniem , ciężka ostatnia noc i dzisiejszy dzień. Ciągle na rączkach bo lepiej się oddycha i nie spływa do gardła. Do tego jeszcze ulewa strasznie i zielone kupy robi. Mam nadzieje ze to sposób organizmu na pozbycie się flegmy. Oby do jutra...
Dziewczyny może się okaże,ze na Śląsku blisko siebie mieszkacie i jakiś spacerek z maluchami zaliczacie . Mi trochę brak koleżanek doskwiera muszę przyznać. Ale zawsze coś za coś .
Zdrówka życzę:) pamiętaj by było chłodniej to też lepiej się oddycha malcowi
Polecam katarek. Co prawda ja używałam tylko przy sapce małego dawno temu ale się sprawdził genialnie
Co do koleżanek, Prędzej pozna się nowe na spacerki jak stara wpadnie na kawę . hehe

Mój Nikolas skończył 4miesiace waga7,7 klocus . Gagatek już z Niego dziewczyny. Dziecko już bardzo kontaktowe . Na sam widok twarzy śmieje się szeroko . Na spacerach jak na razie zawsze śpi. W domu tez ma dłuższe i krótsze drzemki . Bywa marudny i jak każdy ma swój dzień wtedy aby być blisko i tulić ale raczej jest bardzo pogodny aby tylko był w centrum zainteresowania. Po prostu już lubi rozmawiać haha. Po przebudzeniu jak teraz potrafi długo leżeć gadając ..oczywiście po cycusiu . Na noc śpi od 21 i z reguły budzi się 2 razy na jedzonko a czasem zdarzy się 3 ale cały czas śpi do 10rano i tak nam pasuje bo rano z tatą zostaje który jest po nocce więc coś się może z nim zdrzemnąć zanim ją wrócę a nie ma mnie 3,5h . wychodzą w zależności od pogody na spacerek więc w sumie jeszcze na spacerku śpi .. więc aktywność zaczyna się po południu.

Czytam was czytam i inne pewnie tez ale od kiedy mamy kontakt na messengera i Facebooka tak ciężko jest nadrobić dziewczyny ktore piszą tam więc same rozumiecie
 
Muszę się zapytać,mała wytrzymuje całą noc bez jedzenie ?
Moje dzieciaczki jak kończyły 8tyg tak te min 6h w nocy ciągiem spały bez jedzenia a i w dzień drzemały ładnie . Waga rosła i tak szybko można powiedzieć.
Z Mikołajem jest inaczej bo magiczne 8tyg minęło a on i tak się budził na jedzonko w nocy hahaha no ale grunt że tylko je i śpi dalej więc się można przyzwyczaić a teraz już w ogole lepiej
 
Moje dzieciaczki jak kończyły 8tyg tak te min 6h w nocy ciągiem spały bez jedzenia a i w dzień drzemały ładnie . Waga rosła i tak szybko można powiedzieć.
Z Mikołajem jest inaczej bo magiczne 8tyg minęło a on i tak się budził na jedzonko w nocy hahaha no ale grunt że tylko je i śpi dalej więc się można przyzwyczaić a teraz już w ogole lepiej
Mój pierworodny jadł do trzwch lat w nocy:oops: a zanim zrozumiał że noc jest od spania dz minęło duzoooo czasu ... malutki ma 12 tyg. Rozumie że w nocy się śpi ale jak z zegarkiem w ręku wstaje co 3 h albo i częściej a od 5-6 już bardziej drzemie już śpi. Ale i tak jest super ... mam nadzieję ze jak wejda kaszki to pospi 5 godzin ciągiem :) wcześniej jak był młodszy to też już trochę dłużej potrafił przespać a teraz głodomorek się zrobił , ale wazy około 7,5 kg ❤
 
reklama
Do góry