reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

A już się chciałam pytać o złoty środek , co zrobić aby mały nie jadł w nocy :p
Mleko w nocne jest najbardziej wartościowe więc niech je. Na przesypianie nocy ma jeszcze czas :)
@anielka1 ja kupuję właśnie nosidło tula free to grow. Słyszałam same dobre opinie. Chusty się boje bo nie umiem wiązać takich rzeczy
 
reklama
Pewnie skok rozwojowy, ale wiesz co piszesz, że największy problem z zaśnięciem jest między 16-19, może wówczas domownicy wracają i jest więcej ludzi, więcej bodźców. U mnie właśnie po 15 mała nie chce spać, a raczej ciężko jej zanąć, bo chłopcy wracają ze szkoły a później tż z pracy i znacznie więcej się dzieje wokół. Staram się, aby w ciągu dnia w domu nie było ciszy: włączam tv, radio, ale to nie to samo. Muszą się te nasze maluszki przyzwyczaić do wszystkiego, tym bardziej, że bodajże po 6 tyg życia zaczynaja reagować na hałasy. Mnie zawsze pociesza fakt, że w nocy pięknie śpi, to w ciągu dnia ma prawo do harców.
Wiesz co, ale ja nawet jak jestem sama z nim w domu i nic go nie rozprasza to i tak w tych godzinach jest Sajgon. On mógłby nie spać ale on się tak wkurza i wreszcie wpada w histerię, nic nie pomaga...ręce wózek,kołysanki, itp....nawet okap;) już sama nie wiem...trochę mnie to martwi
 
Mleko w nocne jest najbardziej wartościowe więc niech je. Na przesypianie nocy ma jeszcze czas :)
@anielka1 ja kupuję właśnie nosidło tula free to grow. Słyszałam same dobre opinie. Chusty się boje bo nie umiem wiązać takich rzeczy
Nie wiem czy to jakaś różnica ale my jesteśmy na mm więc skład mleka w dzień i w nocy jest taki sam .marzy mi się 6 godzin dni bez przerwy ;)
 
Dziewczyny jakieś info odnośnie chust lub nosidełka? Chcę kupić nosidełko żeby mój mały szogun mniej płakał bo jest cycek;)
Ja mam Baby Björn nosidełko i jestem zadowolona- dla mnie wybawienie szczególnie jak mam być gdzieś na czas, bo moje szczęście to wózek uwiera w pupę i zwykle jakieś 15 min zajmuje mi utulenie wrzeszczącego dzieciaczka. Podobno nosidełka są dopiero dla dzieci siedzących, ale o tym Baby Björn czytałam wiele dobrego. Mam nadzieję, że te 30 min dziennie nie zaszkodzi. Z synami tez używałam. Mam też chustę elastyczną, wizualnie nie jest tak efektowna jak tkane, bo jednokolorowa, ale łatwo i szybko się wiąże. W domu nieoceniona pomoc, gdy niunia ma nieodkładalny dzień. Jedynie na sezon zimowy jak dla mnie się nie sprawdza na spacerach. Jakoś nieogarnim jak dziecko w chuście schować pod kurtką- takie mało komfortowe jak dla mnie.
 
Co myslicie o tym? Prawda czy kolejna nagonka antyszczepionkowców?
Link do: Wiktoria przestała oddychać – trzecie dziecko w szpitalu po szczepionce na pneumokoki (nr serii ASPNB005AE) – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP"
Troche się boje, mój Mały był szczepiony tym samym numerem partii synflonixu dokladnie miesiąc temu

Wydaje mi się, że gdyby cokolwiek było nietak z tą szczepionką to byłby oficjalny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Nie twierdzę, że coś takiego jak NOP nie istnieje, ale w tych historiach wszystkie możliwe objawy czegokolwiek przypisuje się szczepionkom. Na dodatek strona ta wyraźnie straszy rodziców nie tłumacząc nic. Takie tkliwe historie mocno działają na rodziców, ale dla mnie to historie "z super expresu". Bez potwierdzenia, bez dokumnentów, dowodów, badań itp. Spokojnie, obserwuj swoje dziecko - przecież sama będziesz wiedziała gdy cokolwiek zlego będzie się działo :)
 
Witam sie, nadrobilam was:) nasz bąbel na mm przesypiac noc bez jedzenia, ale z pobudka na zmianę pampersa, bo to wrazliwiec haha zazwyczaj ostatnia butle dostaje o 23 i kolejna ok 7. W ciągu dnia wychodzi mi 5 karmien co 4 h mniej więcej.
Tak jak @ONAONAONA pisała ciężko wszystko nadrobić i fb i massangera i forum, ale jak widać zaglądamy:) ja myślałam o nosidle tula jak już będzie siedzial:) do chust to się nawet nie przymierzam, zapewne coś by mnie wnerwialo przy wiazaniu:)
 
No to super ,koniecznie musimy się spotkać:) a może już się, znamy?
Z miłą chęcią spotkanie musimy sobie zorganizować ;) A może się mijamy na ulicy choć BB duże I szerokie :) Na pv.napiszemy:tak:

@Pauliska757 ja również szczepiłam z tym numerem i nic się now dzieje.
Szczepiłam 6w1 infanrix hexa plus rotawirus a po dwóch tygodniach pneumokoki. Nam lekarka odradziła szczepić wszystko na raz ale są różne szkoły. Mówiła że pneumokoki to bolesna szczepionka i nie ma co dzieciaczka męczyć. Zastanawialiśmy się nad płatną na pneum.ale po informacjach zdecydowaliśmy się na bezpłatną.

Co do chust , nosidełek nie wypowiadam się bo nie używam i się kompletnie nie znam.
 
reklama
Co myslicie o tym? Prawda czy kolejna nagonka antyszczepionkowców?
Link do: Wiktoria przestała oddychać – trzecie dziecko w szpitalu po szczepionce na pneumokoki (nr serii ASPNB005AE) – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP"
Troche się boje, mój Mały był szczepiony tym samym numerem partii synflonixu dokladnie miesiąc temu
Nic nie jest wytłumaczone tak naprawdę, zero oficjalnych komunikatów, po prostu kolejna strrrrrraszna historia anty szczepionkowcow... Dla mnie to stek bzdur.
 
Do góry