reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@Kelyana to dobrze wiedzieć:)

Cześć koleżanki ;) Dawno mnie tutaj nie było ale nie mam czasu nawet na laptopa wchodzić przy tym moim dziecku;) Wikusia ma już ponad 2 miesiące i ogólnie wszystko u nas ok po za ogromnymi kolkami, ze spaniem w dzień też mamy problem bo prawie w ogóle nie śpi mam nawet wrażenie że jest tak rozpuszczona że całe dnie popłakuje jak się jej nie nosi i nie lula na rękach:confused: W nocy ,śpi ładnie tzn jak uśnie po ataku kolki to z regóły koło 23 to budzi się koło 2w nocy i koło 5a6 rano na jedzenie. Karmie ją piersią co dwie godziny więc mam problem żeby gdzieś wyjść z domu na dłużej bo moja dziewczynka nie umie iniechce pić z butelki jeśli odciągne:hmm: A z takich nie fajnych rzeczy to w 3tygodniu mała złapała okropnego wirusa a od niego kupki z krwią ja prawie zawał jak zobaczyłam pierwsa taką kupke , tydzień w szpitalu kroplówki ,antybiotyk wszystko przez welflon który miała na głowie jużnie wspominając o tymjak jej w ogóle zakładali tenwelflon to ja aż płakałam botak mi jej było żal jak przy tym cierpiała....:hmm: Każdy dzień mamy inny raz lepiej raz gorzej ale do przodu ;) Czekam aż miną problemy z kolkami będę szczęśliwa ja i moje dziecko ;) Pozdrawiamy ;)

hejJ Milenka:) ..im dziecię starsze i kumajace to fakt ..może zacząć się przyzwyczajać czy to do dobrego na krótszą metę ale na dłuższą już złe.

a na spacerze jak ci mała śpi?
mogłabyś np jeśli chcesz wyjść , to zostawić ją Mężowi który poszedł by z nią na spacer jakby wtedy ładnie spala:) co myślisz ?
u mnie to działa by czas wydłużyć bez podawania mleka mojego bo najczęściej dostawal jak ponad 3h mnie nie ma bo jak 2h to nie już jakiś czas od kad daje się zabawic

dziś nie było mnie 3.5h i młody obudził się po 1.5 jak go nakarmilam przed wyjściem..Mąż mówił W leżał 15min rozglądając się ..potem go przewinął i ubrał na spacer z psem Naszym który piszczy jak tylko widzi że ktoś małego ubiera na dwor haha cwaniara

takze wrocil zE spaceru z młodym dosłownie 5min przed moim przyjazdem i od razu do piersi ..

dziś mi coś dokuczała taka twarda była


@FiLi88 moja znajoma mogła mi przywieźć tego termo z Lidla z Polski ale zrezygnowałam i chyba żałuję haha wrrrr
 
reklama
Dziewczyny jakie mleko proponujecie
Bebiko
Bebilon
Humana z rosmana
Mały ma problem z kupkami karmimy się piersią ale kiepsko nam to idzie moim zdaniem on się nie najada ale nie ważne. Dopajam go bebiko i wydaje mi się że to po tym mleku ma zaparcia tak jak już wcześniej pisałam. Ale chce poznać waszą opinię mlek.
 
Dziewczyny jakie mleko proponujecie
Bebiko
Bebilon
Humana z rosmana
Mały ma problem z kupkami karmimy się piersią ale kiepsko nam to idzie moim zdaniem on się nie najada ale nie ważne. Dopajam go bebiko i wydaje mi się że to po tym mleku ma zaparcia tak jak już wcześniej pisałam. Ale chce poznać waszą opinię mlek.
Dużo pozytywnych opinii ma Hipp.
 
P
Dziewczyny jakie mleko proponujecie
Bebiko
Bebilon
Humana z rosmana
Mały ma problem z kupkami karmimy się piersią ale kiepsko nam to idzie moim zdaniem on się nie najada ale nie ważne. Dopajam go bebiko i wydaje mi się że to po tym mleku ma zaparcia tak jak już wcześniej pisałam. Ale chce poznać waszą opinię mlek.
Hipp polecam. Również dostępne w rosmanie.
U nas po bebiko też był problem z kupka, bo robil nieładne. I strasznie ulewal.
 
Dziewczyny jakie mleko proponujecie
Bebiko
Bebilon
Humana z rosmana
Mały ma problem z kupkami karmimy się piersią ale kiepsko nam to idzie moim zdaniem on się nie najada ale nie ważne. Dopajam go bebiko i wydaje mi się że to po tym mleku ma zaparcia tak jak już wcześniej pisałam. Ale chce poznać waszą opinię mlek.

Nasza mała dostaje hipp combiotik. Po bebilonie były problemy brzuszkowe. Teraz nadal nie jest idealnie ale lepiej niż było.
 
A czy w ogóle podajesz dziecku wodę samą do picia? Przy mm jest zalecane dopajania wodą.
Daje parę lyczków
Lekarz Ci przepisał to mleko bez laktozy?
Mała miała biegunkę dlatego stwierdził nietolerancję laktozy?
Niemowlaki często tak mają, dlatego czasem warto dać np delicol, który powinien pomoc gdyby była to nietolerancja. Te krople zawierają składniki które rozkładają laktozę i jest ona lepiej przyswajana przez organizm.

Jeśli lekarz przepisał mleko bez laktozy to nie powinnaś mieszać go z bebilonem.

To chyba tak nie działa, ze jak będziesz podawać mleko bez laktozy to później córeczka nie będzie jej tolerować. U niemowlaków często ta nietolerancja się pojawia i mija po jakimś czasie.

Z dwojga złego lepiej ze te gazy z niej wychodzą, bo inaczej brzuszek by ją bolał.

Moja tez głośno pryka i tez czasem ją to wybudza.
To jeszcze maluszki, ich układ pokarmowy musi się przystosować. Może spróbuj podawać jakiś probiotyk? Np dicoflor.

Ja tez karmie mm i podaje 2-3 razy dziennie wodę przed karmieniem, wypija w sumie jakieś 30-40ml wody dziennie. Czystej, przegotowanej bez dodatku cukru.
Lekarka przepisała bo powiedziała że laktoza dobra nie jest.. Także dała te. Zero badań czy czegokolwiek, poprostu dała bez laktozy
 
Nie wiem czy coś się zmieniło z ta wodą czy tylko u mnie tak jest ale moja położna na początku nie kazała dopajać mimo ze karmiłam mm a później jak pojawiły się zaparcia to kazała dać 5ml wody więcej jak przygotowuje mieszankę ale ja nie kombinowałam tyko normalnie daje Małej trochę wody miedzy posiłkami.
 
Daje parę lyczkówLekarka przepisała bo powiedziała że laktoza dobra nie jest.. Także dała te. Zero badań czy czegokolwiek, poprostu dała bez laktozy

Może rzeczywiście Mała nie toleruje laktozy ale żeby to sprawdzić to musiałabyś całkiem odstawić bebilon i dawać tylko tamto mleko wtedy byś zobaczyła czy jest poprawa.
 
reklama
Hej. Mój Kajto ma 9 tyg. Usmiecha sie jak bardzo sie wysile i porobie duzo glupich min to samo z patrzeniem w oczy. Ciezko mi zlapac jego wzrok. Niby popatrzy ale nie za dlugo. Nierwz oglada wszystko tylko nie mnie mimo ze go zaczepiam. Zaczynam sie martwić. Urodzil sie prawie 3 tyg przed terminem. Porod byl nieciekawy skonczylo sie cc. Jak tak was czytam to widze ze wasze dzieci są bardziej komunikatywne...
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, nie ma co panikować[emoji4]
Nie jesteś podła ja tez nie zmieniam dostają nowego koło 22 i później rano. Kup nie ma, skóra rano sucha wiec nie widze potrzeby ich wybudzać.
My zakładamy pampers po 19a zmieniam mu około 4, no chyba, że walnie kupę.
 
Do góry