reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Może któraś potrafilaby mi pomóc.. odpowiedzią .. nie wiem..
To jest skład 2 mleków. Pierwsze bez laktozy, drugie to Bebilon 1
20190107_150825.jpeg
20190107_150854.jpeg
 
W
Właśnie tylko tak się zastanawiam bo budzą ją gazy, jak pryka to się budzi i słychać mocne piardnięcia i brzydki zapach. I wydaje mi się że przez to właśnie nie śpi.. Z kąd te piardniecia? Czy to wina mleka? Nic innego nie podaje.. Czytałam o wodzie do picia z odrobiną cukru na uspokojenie? Czy to prawidłowe?
Dodam że mieszam te 2 mleka bo boję się późniejszą nietolerancje laktozy, ale przedtem tego mleka nie było a mieszam już je z 3 tygodnie. Boże jak ja bym chciała już karmić ją normalnie a mlekiem "dopijać" ale za wcześniej.. Za 6 dni skonczy 3 miesiące.
Jak pierdzi to się budzi i nie śpi i płacze. Nagle zasypia i znów to samo..
Lekarze w tym kraju są straszni ! Tzn nikt nie jest w stanie mi pomóc a byłam i u prywatnego. Mam dość.

Czy może dawać samo bez laktozy mleko, tamte bebilon odstawić. I jakoś inaczej podawać jej laktoze? Tylko JAK?

Jak daje samo Bebilon mleko to chyba jest za "ciezkie" i boli brzuszek ją. Jak mieszam jest okej, prócz od 3 dni....
Woda z cukrem to średni pomysł. Jeśli już przepajac to sama woda. My rzadko Leo przepajamy, ale jak raz miał problem z kuoka to woda go ruszyła. Ale oprócz tego daje mu kropelki biogaie. Co do mieszania mleka to Ci nie pomogę, bo nigdy tak. Nie robiłam. Prykac też pryka i to często, ale go to nie wybudza.
 
Hej. Mój Kajto ma 9 tyg. Usmiecha sie jak bardzo sie wysile i porobie duzo glupich min to samo z patrzeniem w oczy. Ciezko mi zlapac jego wzrok. Niby popatrzy ale nie za dlugo. Nierwz oglada wszystko tylko nie mnie mimo ze go zaczepiam. Zaczynam sie martwić. Urodzil sie prawie 3 tyg przed terminem. Porod byl nieciekawy skonczylo sie cc. Jak tak was czytam to widze ze wasze dzieci są bardziej komunikatywne...
 
ha u Nas dziś koniec laby a też dzieciaki miały 2 tyg wolnego .:)
powrót do rzeczywistości i pracy 5dni w tygodniu


folka powodzenia.aby szybko koli przeszły!

U mnie młody znów zasnął wczoraj ładnie o 23 :):):):) ..potem standardowo po 3h pobudka ale to różnie tylko że ja już jakiś czas nie patrzę na zegarek więc nawet nie pamiętam ile razy wstawałam :p czy 2 czy 3 nie wiem
młody je i zasypiamy.. nie rozbudzamy się

od bitych 2 tygodni napewno nie zmieniam mu pampersa w nocy. nie wiem czy ja taką podła jestem bo widzę że wy zmieniacie ale ma ładną pupie a pampers rano nie jest przelany ale pełny.
kupki rano więc spoko
potrafił być przewiniety o 9 czy 10 przez nasze zaspanie kiedy mi chodzik spać przed 2 w nocy LOL

używam tylko maczki . linomag rzadko co a jeśli już to w rowek:p plus maczka

jutro szczepienie więc mogą kupki w nocy powrócić po tym rotawirusach coś czuje



a o mieaczku też nie słyszałam dziewczyny eh
ten wirus atakuje naskórek czy coś .ważne ze niegroźny dla życia . wywodzi się od ospy
Nie jesteś podła ja tez nie zmieniam dostają nowego koło 22 i później rano. Kup nie ma, skóra rano sucha wiec nie widze potrzeby ich wybudzać.
 
Hej. Mój Kajto ma 9 tyg. Usmiecha sie jak bardzo sie wysile i porobie duzo glupich min to samo z patrzeniem w oczy. Ciezko mi zlapac jego wzrok. Niby popatrzy ale nie za dlugo. Nierwz oglada wszystko tylko nie mnie mimo ze go zaczepiam. Zaczynam sie martwić. Urodzil sie prawie 3 tyg przed terminem. Porod byl nieciekawy skonczylo sie cc. Jak tak was czytam to widze ze wasze dzieci są bardziej komunikatywne...
Moja tylko jedna się śmieje tak świadomie i tez niewiele, druga szlachcianka ma nas gdzieś i najczęściej się drze :) jak widzisz moje dzieci urodzone na raz A każde inne. Nie przejmowałbym się, czekam aż skończą 3/4 mies wtedy myśle ze będzie łatwiej sie z Nimi dogadać.

@Ewela2805 moje maja mega wzdęcia, daje spore dawki espumisanu. Pierdza i w 70% się nie wybudza, ale zdarza potrafią tez obudzić sie z płaczem i wypchać pierdka dopiero z wrzaskiem. Czekam aż układ pokarmowy dojrzeje. Z mlekiem nie pomogę...
 
Właśnie tylko tak się zastanawiam bo budzą ją gazy, jak pryka to się budzi i słychać mocne piardnięcia i brzydki zapach. I wydaje mi się że przez to właśnie nie śpi.. Z kąd te piardniecia? Czy to wina mleka? Nic innego nie podaje.. Czytałam o wodzie do picia z odrobiną cukru na uspokojenie? Czy to prawidłowe?
Dodam że mieszam te 2 mleka bo boję się późniejszą nietolerancje laktozy, ale przedtem tego mleka nie było a mieszam już je z 3 tygodnie. Boże jak ja bym chciała już karmić ją normalnie a mlekiem "dopijać" ale za wcześniej.. Za 6 dni skonczy 3 miesiące.
Jak pierdzi to się budzi i nie śpi i płacze. Nagle zasypia i znów to samo..
Lekarze w tym kraju są straszni ! Tzn nikt nie jest w stanie mi pomóc a byłam i u prywatnego. Mam dość.

Czy może dawać samo bez laktozy mleko, tamte bebilon odstawić. I jakoś inaczej podawać jej laktoze? Tylko JAK?

Jak daje samo Bebilon mleko to chyba jest za "ciezkie" i boli brzuszek ją. Jak mieszam jest okej, prócz od 3 dni....

Lekarz Ci przepisał to mleko bez laktozy?
Mała miała biegunkę dlatego stwierdził nietolerancję laktozy?
Niemowlaki często tak mają, dlatego czasem warto dać np delicol, który powinien pomoc gdyby była to nietolerancja. Te krople zawierają składniki które rozkładają laktozę i jest ona lepiej przyswajana przez organizm.

Jeśli lekarz przepisał mleko bez laktozy to nie powinnaś mieszać go z bebilonem.

To chyba tak nie działa, ze jak będziesz podawać mleko bez laktozy to później córeczka nie będzie jej tolerować. U niemowlaków często ta nietolerancja się pojawia i mija po jakimś czasie.

Z dwojga złego lepiej ze te gazy z niej wychodzą, bo inaczej brzuszek by ją bolał.

Moja tez głośno pryka i tez czasem ją to wybudza.
To jeszcze maluszki, ich układ pokarmowy musi się przystosować. Może spróbuj podawać jakiś probiotyk? Np dicoflor.

Ja tez karmie mm i podaje 2-3 razy dziennie wodę przed karmieniem, wypija w sumie jakieś 30-40ml wody dziennie. Czystej, przegotowanej bez dodatku cukru.
 
Hej. Mój Kajto ma 9 tyg. Usmiecha sie jak bardzo sie wysile i porobie duzo glupich min to samo z patrzeniem w oczy. Ciezko mi zlapac jego wzrok. Niby popatrzy ale nie za dlugo. Nierwz oglada wszystko tylko nie mnie mimo ze go zaczepiam. Zaczynam sie martwić. Urodzil sie prawie 3 tyg przed terminem. Porod byl nieciekawy skonczylo sie cc. Jak tak was czytam to widze ze wasze dzieci są bardziej komunikatywne...
Moja się raz uśmiecha, raz nie, częściej przez sen niż tak o, jak jej się zachce. Z patrzenia patrzy się w oczka, dość długo, nawet cały czas tak może się patrzeć, z daleka też widzi, reaguje na swoje imię, jak ktoś ją obok woła to oczkami odrazu się patrzy
Na światła lubi się też patrzeć
I gada agu, aby, www, fff, beee, sss, nieee. I takie tam, alfabet tylko roztrzepany
 
Cześć koleżanki ;) Dawno mnie tutaj nie było ale nie mam czasu nawet na laptopa wchodzić przy tym moim dziecku;) Wikusia ma już ponad 2 miesiące i ogólnie wszystko u nas ok po za ogromnymi kolkami, ze spaniem w dzień też mamy problem bo prawie w ogóle nie śpi mam nawet wrażenie że jest tak rozpuszczona że całe dnie popłakuje jak się jej nie nosi i nie lula na rękach:confused: W nocy ,śpi ładnie tzn jak uśnie po ataku kolki to z regóły koło 23 to budzi się koło 2w nocy i koło 5a6 rano na jedzenie. Karmie ją piersią co dwie godziny więc mam problem żeby gdzieś wyjść z domu na dłużej bo moja dziewczynka nie umie iniechce pić z butelki jeśli odciągne:hmm: A z takich nie fajnych rzeczy to w 3tygodniu mała złapała okropnego wirusa a od niego kupki z krwią ja prawie zawał jak zobaczyłam pierwsa taką kupke , tydzień w szpitalu kroplówki ,antybiotyk wszystko przez welflon który miała na głowie jużnie wspominając o tymjak jej w ogóle zakładali tenwelflon to ja aż płakałam botak mi jej było żal jak przy tym cierpiała....:hmm: Każdy dzień mamy inny raz lepiej raz gorzej ale do przodu ;) Czekam aż miną problemy z kolkami będę szczęśliwa ja i moje dziecko ;) Pozdrawiamy ;)
 
reklama
Właśnie tylko tak się zastanawiam bo budzą ją gazy, jak pryka to się budzi i słychać mocne piardnięcia i brzydki zapach. I wydaje mi się że przez to właśnie nie śpi.. Z kąd te piardniecia? Czy to wina mleka? Nic innego nie podaje.. Czytałam o wodzie do picia z odrobiną cukru na uspokojenie? Czy to prawidłowe?
Dodam że mieszam te 2 mleka bo boję się późniejszą nietolerancje laktozy, ale przedtem tego mleka nie było a mieszam już je z 3 tygodnie. Boże jak ja bym chciała już karmić ją normalnie a mlekiem "dopijać" ale za wcześniej.. Za 6 dni skonczy 3 miesiące.
Jak pierdzi to się budzi i nie śpi i płacze. Nagle zasypia i znów to samo..
Lekarze w tym kraju są straszni ! Tzn nikt nie jest w stanie mi pomóc a byłam i u prywatnego. Mam dość.

Czy może dawać samo bez laktozy mleko, tamte bebilon odstawić. I jakoś inaczej podawać jej laktoze? Tylko JAK?

Jak daje samo Bebilon mleko to chyba jest za "ciezkie" i boli brzuszek ją. Jak mieszam jest okej, prócz od 3 dni....
A czy w ogóle podajesz dziecku wodę samą do picia? Przy mm jest zalecane dopajania wodą.
 
Do góry