reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@FiLi88 hej, jak miło ze pytasz :)

Jaś skończył już 3 miesiące i powiem Wam ze nadal je tak samo często co wcześniej i robi ciagle ok 8 kup ;) ciagle jak noworodek.
W ogóle chyba ma mały żołądek bo z butelki zjada 80 ml tylko. Jak więcej to ulewa.
Generalnie jest na piersi, tylko jak mnie nie było dostał przez butelke. Nie chce tez żeby zatracił umiejetność jej ssania.

Kupy ma zielone jak u Nicolaska @ONAONAONA. Robimy badania, ale chyba odstawię mleko na pare dni.


Może, ale w sumie nie spał od 1:30 do 10:00 tylko dwa razy zasnął na max 10 min. Jeszcze nie ma przedstawionego dnia z nocą, ale wcześniej 3-4 godziny w nocy nie spal dlatego tak mnie to zdziwiło i nie ukrywam, że to zmęczyło. Dopiero o 13 poszłam spać po spacerze :) Nie chce mi się nawet o tym wszystkim myśleć, szczególnie, że spałam 1.5h
Nie mam siły dlatego pytania na oderwanie myśli :)
1-Dziewczyny, które są po kontroli albo nie, ale wiedzą. Kiedy możemy wrócić do ćwiczeń po cc?. Nie mogę się doczekać aż chociaż pójdziemy na basen bo przy małym narazie nie miałabym siły biegać, ale czasem sobie myślę jak to odstresowało mnie nie raz, coś pięknego :) Przed ciąża doszłam już do tych 7km dziennie, jak na mnie i dla mnie to ogromnie dużo ;) Co do basenu zastanawiam się ten chlor kiedy jest bezpieczny w miarę dla rany. Już nie mówię o saunie, o której marzę.
2- Używacie albo używałyscie tabletek anty i jakie macie odczucia. Negatywnie na was wpływały? Teraz chciałam zacząć brać w styczniu
3- Dziewczyny, które miały cukrzycę ciążową. Miałyście jakieś badania po porodzie? Czy były zlecone przez lekarza czy na własną rękę?
4- Jeśli chodzi o body wyszczuplające albo pas (ja kupiłam body) to orientujecie się kiedy można je nosić po cc? Narazie wiadomo leżą w szafce.
5- Dziewczyny, które karmią piersią. Pijecie kawę i czy zauwazylyscie jakiś wpływ na aktywność waszych dzieci? Ja pije bezkofeinową, ale marzy mi się bez wyrzutów sumienia rozpuszczalna :)
[emoji3590][emoji3590][emoji3590]
Robilalam krzywa, miałam skierowanie od rodzinnego. Wyszło ok, wiec jestem bardzo szczęśliwa ;)
Nie zauważyłam żadnego wpływu kawy, pije rożna, do 3 filiżanek.

W ogóle dzisiaj dostałam chyba pierwszy okres po ciąży! Czułam podbrzusze od paru dni, a dziś plamienie... dziwnie ;) liczyłam na dłuższa przerwę.
 
reklama
Pytalysmy z Maja jakie leki zazywasz. Mają też pisała że antybiotyk o którym pisałaś można przy KP. Oprócz tego jest dużo leków przeciwbólowych które można zażywać przy karmieniu, nawet ketonal. Może warto brać leki przeciwbólowe które można i wrócić na pierś. Dwa dni to zbyt mało na zmianę mleka, brzuszek musi się dostosować do ciezszego mleka.
Tak zrobiłam żal mi się zrobiło małego i wróciłam do piersi ale spuszczalam laktatorem ponieważ miałam tak nabrzamiale że aż bolały przy karmieniu.
Dzięki dziewczyny...
 
Zdarza się, że okres wraca tak szybko i to w okresie karmienia piersią. Żebyś nie była płodna musi być spełnionych wiele warunków m.in. dzieci muszą mieć mniej niż 6 miesięcy, a karmienie musi trwać minimum 100 minut dziennie, co najmniej 6 razy na dobę i z przerwami nie mniejszymi niż 4h. I karmienie ma być wyłącznie piersią, jak najrzadziej używać smoczków. Strach trochę na tym polegać :eek:
Kurcze, spełniam wszystko, a okres dostałam ;)

Dzieci mieć kolejnych póki co nie mogę, mam ponad rok odczekać. I tak planowałam co najmniej 2 lata przerwy, ale zaczynam bać się paniczne powtórki z rozrywki czyli porodu przedwczesnego...miałem ogromne szczęście ze mój mały jest zdrowy, ale znając historie innych wcześniaków mam duże obawy.
 
Tak zrobiłam żal mi się zrobiło małego i wróciłam do piersi ale spuszczalam laktatorem ponieważ miałam tak nabrzamiale że aż bolały przy karmieniu.
Dzięki dziewczyny...

wlasnie mialam pisac jak sobie radzisz z odciaganiem bo mozesz nabawic sie zapalenia z takim odstaieniemz dnia na dzien ale wlasnie jak dziewczyny pisaly , mozna brac takie leki by nie przerywac karmienia , w ogole czytam potem doskakuje odpisuje i zawsze cos zapomne wrrrr

@ springflower kupki malego znow musztardowe..zielen czasem lekko przebija hmm
8 stycznia mamy szczepienie

i ja mimo ze szybko w nocy nie karmilam okresu nie dostalam hehe takie ewenement że mnie
 
Ostatnia edycja:
U nas deszczowy, pochmurny dzień, ale...Moja starsza już drugi dzień woła na nocnik i robi siku, jestem w szoku jak sprawnie jej to wychodzi, teraz została jeszcze kupa. Bałam się, że jeżeli założyłam jej na noc pampersa, to dziś może nie będzie chciała, a jednak woła. Sama ją też pytam, by w zabawie się nie zapomniała.
Jutro mam wizytę u ginekologa, troche się stresuje, bo zostawię Michalinę nie wiem na ile z mężem. Ja nie mam laktatora i nie odciągam pokarmu, więc mam nadzieję, ze pójdzie sprawnie, zwłaszcza że umawiała mnie położna i wyjaśniała ginekologowi moją sytuację. Nie mam w domu mm, także nie wiem jak to będzie. Oby Michasia wtedy usnęła.
Ja okresu nadal nie mam, Michasia skończyła 8 tygodni dziś.
 
U nas deszczowy, pochmurny dzień, ale...Moja starsza już drugi dzień woła na nocnik i robi siku, jestem w szoku jak sprawnie jej to wychodzi, teraz została jeszcze kupa. Bałam się, że jeżeli założyłam jej na noc pampersa, to dziś może nie będzie chciała, a jednak woła. Sama ją też pytam, by w zabawie się nie zapomniała.
Jutro mam wizytę u ginekologa, troche się stresuje, bo zostawię Michalinę nie wiem na ile z mężem. Ja nie mam laktatora i nie odciągam pokarmu, więc mam nadzieję, ze pójdzie sprawnie, zwłaszcza że umawiała mnie położna i wyjaśniała ginekologowi moją sytuację. Nie mam w domu mm, także nie wiem jak to będzie. Oby Michasia wtedy usnęła.
Ja okresu nadal nie mam, Michasia skończyła 8 tygodni dziś.

Jeżeli karmisz kp okresu możesz nie mieć przez cały czas kp. U mnie po 1 porodzie miesiączka wróciła po 10 miesiącach
 
Maja ja mam tą wagę- Link do: Waga dziecięca BEURER dla niemowląt BY80
Jestem z niej zadowolona. W rankingu wag zajmuje 2. miejsce. Granica błędu pomiaru to tylko 5g. Zapłaciłam za nią 199 zł.
Sugerowałam się tym rankingiem- Link do: Ranking: najlepsze wagi dla niemowląt grudzień 2018
Dzięki. Zobaczę co mi w środę powiedzą.
Jest też w rankingu widzę waga baby ono też się nad nią zastanawiałam.
Ta co pokazałam to ma 10g granicę błędu.

@anet88 ja już nawet na zwykłej się ważyłam z małym i bez, aby mniej więcej wiedzieć, ile mały waży.

Ps. Ja tu kombinuje, planuje a mój syn od 7 rano do 14ej nie chciał butli ale cycka co chwila.
Tylko ostatnie 2 godziny to ssał kilka minut i zasypiał aż się zaczął drzeć, że głodny i musiałam na szybko ściągać, bo nie miałam odciągniętego mleka.
Po prostu mało efektywnie ssał pod koniec.
Zmęczony był, czy jeszcze nie ma sił?
Teraz już 2 razy z butli jadł moje mleko, ale i tak jestem zadowolona z dzisiejszego dnia pod względem laktacyjnym.
 
Fajna, chyba od Ciebie ściągnę i też kupię :)


Mi lekarz przepisał teraz Limetic, ale uprzedził, że z racji tego, że to lek jednoskładnikowy, to godzina przyjmowania tabletki ma bardzo duże znaczenie. Ponoć pół godziny obsuwy i już jest ryzyko. Kiedyś brałam dwuskładnikową Yasminelle i byłam z niej bardzo zadowolona.

Zdarza się, że okres wraca tak szybko i to w okresie karmienia piersią. Żebyś nie była płodna musi być spełnionych wiele warunków m.in. dzieci muszą mieć mniej niż 6 miesięcy, a karmienie musi trwać minimum 100 minut dziennie, co najmniej 6 razy na dobę i z przerwami nie mniejszymi niż 4h. I karmienie ma być wyłącznie piersią, jak najrzadziej używać smoczków. Strach trochę na tym polegać :eek:
Okres nie jest wyznacznikiem płodności.
Ostatnio byłam u gina i mówię, że ja chyba w menopauzę wchodzę bo okresu nie mam(przy poprzednich dzieciach mimo intensywnego karmienia piersią dostawałam okres co mc)
Gin robi usg i tak patrzy i mówi: menopauza to raczej nie.
Widzi Pani tu jajnik, za 2 dni owulacja.
Patrzy drugi jajnik i mówi a tu gdzieś za tydzień.
Niech się Pani zabezpiecza, bo po cc to za wcześnie zajść w ciążę.
Także mam cykl mega płodny a okresu niet.
 
reklama
Kurcze, spełniam wszystko, a okres dostałam ;)

Dzieci mieć kolejnych póki co nie mogę, mam ponad rok odczekać. I tak planowałam co najmniej 2 lata przerwy, ale zaczynam bać się paniczne powtórki z rozrywki czyli porodu przedwczesnego...miałem ogromne szczęście ze mój mały jest zdrowy, ale znając historie innych wcześniaków mam duże obawy.
A czemu póki co nie możesz, jeśli mogę spytać?
 
Do góry