reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Generalnie tylko piers wiec nie wiem dokladnie ile je ale ostatnio jak mialam wychodne to sciagnelam 160ml i wszystko wypil
A ile twój ma? Mój dziś zjadł odciagnietego chyba że 170 i po 3h znow głodny... Skończył 5 tyg...
@Ewela2805 myślę, że jest dobrze. Ty wiesz najlepiej, skoro z laktoza jej lepiej pasuje to tak rób, a może dlatego, że jest jej mniej nie boli brzuszek. Spokojniejsza jest?
 
reklama
A ile twój ma? Mój dziś zjadł odciagnietego chyba że 170 i po 3h znow głodny... Skończył 5 tyg...
@Ewela2805 myślę, że jest dobrze. Ty wiesz najlepiej, skoro z laktoza jej lepiej pasuje to tak rób, a może dlatego, że jest jej mniej nie boli brzuszek. Spokojniejsza jest?
Właśnie ja tak myślę jak ty napisałaś i temu tak robię.. Bo żeby nie tolerowala laktozy w 100% To by i ta jedna miarka jej zaszkodziła a nie zaszkadza. Dodam że badań robionych nie miałam, od tak dała jej bez laktozy mleko. Ja myślę że poprostu całe mleko z laktozą jest jeszcze dla jej brzuszka za ciężkie i temu ma problemy a nie że nie toleruje, i temu mieszam. Problemów z brzuszkiem brak
 
Od wczoraj odstawiłam małego od piersi i podaje mu bebiko 1 że względu na silny ból zęba i leki przeciw bólowe. Dostał mi zatwierdzenia dzisiaj udało mi się termometrem troszkę pogrzebać i zrobił kupala ale po każdej butli wydaje mi się że ma problem z kupka. Nie wiem czy dalej termometr czy espumisan czy herbatka koperkowa... próbuje mu też nóżkami machać do brzuszka i spowrotem
Większość przeciwbólowych możesz brać karmiąc piersią.
Oczywiście nie brać ich non stop, ale ketonal, wszystko z ibuprofenem, paracetamol
 
To chyba malo pije ogolnie. A ike juz wazy wiesz? Moj z ok 2 tyg.temu wazyl 4600g, urodzony 11.10 2050g, 6 tyg.przed terminem
Ja wiem czy mało?
Przez pierwszy mc po powrocie ze szpitala jadł 50ml.
Mati urodził się w 35tc z lekką hipotrofią 1740g. 17ego ważył 4002g
On cycka to chce, czasem szuka przez bluzkę.
W nocy sam sobie ssie, bo śpi z nami ale pomiędzy godzinami karmienia.
Kilka razy się najadł z piersi i spał 2 godziny.
Nie wiem, od czego to zależy?
Dziś ssał w sumie godzinę(30minut każdą pierś) potem zaczął płakać jakby był głodny.
Na szybko odciagnelam 60ml, więcej nie dał mi, bo się zanosił płaczem.
Zjadł z butli i znów cycka chciał.
Jak na chwilę puścił to mu mleko na buzię siknęło.
Potem był bardzo niespokojny, wzięłam go do góry to z 10 razy bekał.
Wreszcie teraz zasnął.
Ja odciagnelam 100ml mleka na kolejne karmienie i idę spać.
W środę mam wizytę u neonatologa w poradni patologii noworodka to zapytam o to karmienie, bo bardzo bym chciała go karmić. Tzn daje mu pierś przed każdym karmieniem, ale żeby on się najadał i żebym nie musiała z butli mego mleka dawać.
Może kupię wagę i spróbuję jak mówisz na jeden dzień na samego cyca go wziąć
 
u Nas 2 ciążę za pierwszym podejściem ..gdzie po synku stosunek przerywany w dniach okolopwulacujnuch .cykle 28dni .. potem był czas na córkę o po córce ten sam system ...

dostałam trądziku na plecach i parę lat starałam się go wyleczyć smarując się to tym i tam mając świadomość w głębi że to wina środka ciała.. hormonów
z miesiąca na miesiąc mój okres też stawal się nie do zniesienia i biorąc pod uwagę ból jak i krosty zgodziłam się na Diane która brałam 3 miesiące Koszmar!! he ..a potem koszmar trwał z parę miesięcy bo tyle do ładu mój organizm dochodził..

PMS okrągły miesiąc .ciągły ból jajników wzdecianitd hehe super okres

6cykl był już w miarę normalny a w 7 cyklu zaszłam w ciążę ..

może bez tej Diany byłoby szybciej bez tych atrakcji ale kto to tam wie


teraz też nie chce brać żadnych hormonow itd .
na razie moja cera nieskazitelnie czysta jest i fajnie by było gdyby tak zostało!

a wpadka się nie martwię ..do 40 sie martwic nie zamierzam hahaha
Tez mialam przygode z Diane35. Dostalam je na cyste na jajniku, cysta zniknela a po odstawieniu Duane mialam tyle pryszczy ze meksyk, jakos potem sie udalo z tego wybrnac ale latwo nie bylo.

Pozniej mialam niechec do tabletek anty.

Teraz ginekolog przepidala mi tabletki anty.,ake jakos przy kp mam opory by je brac.
Czy ktoras mama karmiaca piersia bierze tabletki anty?
Wogole czy macie okres podczas kp? Bo ginekolog mi mowila,xe przy kp nie ma okresu. Probowalam sobie przypomniec jak to bylo przy pierwszym synu i mysle sobie, ze chyba mialam....a tu niespodzianka wczoraj- okres!!! Łeeee
 
Ja wiem czy mało?
Przez pierwszy mc po powrocie ze szpitala jadł 50ml.
Mati urodził się w 35tc z lekką hipotrofią 1740g. 17ego ważył 4002g
On cycka to chce, czasem szuka przez bluzkę.
W nocy sam sobie ssie, bo śpi z nami ale pomiędzy godzinami karmienia.
Kilka razy się najadł z piersi i spał 2 godziny.
Nie wiem, od czego to zależy?
Dziś ssał w sumie godzinę(30minut każdą pierś) potem zaczął płakać jakby był głodny.
Na szybko odciagnelam 60ml, więcej nie dał mi, bo się zanosił płaczem.
Zjadł z butli i znów cycka chciał.
Jak na chwilę puścił to mu mleko na buzię siknęło.
Potem był bardzo niespokojny, wzięłam go do góry to z 10 razy bekał.
Wreszcie teraz zasnął.
Ja odciagnelam 100ml mleka na kolejne karmienie i idę spać.
W środę mam wizytę u neonatologa w poradni patologii noworodka to zapytam o to karmienie, bo bardzo bym chciała go karmić. Tzn daje mu pierś przed każdym karmieniem, ale żeby on się najadał i żebym nie musiała z butli mego mleka dawać.
Może kupię wagę i spróbuję jak mówisz na jeden dzień na samego cyca go wziąć
Moj co 2 godziny chce cyca.
Jak dawalam z suplementem to 3 h wytrzymywal. Polozna mowi,ze jest ok bo on sam dyktuje co ile chce pic.

Moj jeszcze nie spi od 22 chyba, ostatnio o 2 chodzi spac.....a ja niewyspana . On odespi w dzien, ja nie....ale nie ma co narzekac. Co chwile sie zmienia, dzis tak , jutro tak
 
A ile twój ma? Mój dziś zjadł odciagnietego chyba że 170 i po 3h znow głodny... Skończył 5 tyg...
@Ewela2805 myślę, że jest dobrze. Ty wiesz najlepiej, skoro z laktoza jej lepiej pasuje to tak rób, a może dlatego, że jest jej mniej nie boli brzuszek. Spokojniejsza jest?
Urodzil sie 11.10 wiec ile ma? Nie licze juz tygodni ;) Co 2 h chce pic, i w dzien i w nocy. Ale przybiera ladnie i polozna mowi, ze jest ok, sam decyduje co ile chce pic, na rzadanie :)
 
Urodzil sie 11.10 wiec ile ma? Nie licze juz tygodni ;) Co 2 h chce pic, i w dzien i w nocy. Ale przybiera ladnie i polozna mowi, ze jest ok, sam decyduje co ile chce pic, na rzadanie :)
No ja to się dziś wystraszylam, normalnie nie jest karmiony butelka... Ciekawe czy jakby mąż dał więcej to więcej by zjadł...

@Ewela2805 to chyba wszystko ok. zerknij może tylkona opakowania, czy jakiegoś składnika nie przekracza znacznie wtedy wg dziennego zapotrzebowania.
 
reklama
@FiLi88, @Dita_333, @ONAONAONA dziękuję za Wasze słowa wsparcia...
Jeśli chodzi o to, co sądzę na temat karmienia mm, to absolutnie nie uważam, żeby jakaś matka była z tego powodu gorsza. Natomiast w momencie kiedy zaczyna dotyczyć to mnie, zaczynam inaczej do tego podchodzić. Czuję się taka hmmm, jakby niepełnowartościowa i wybrakowana. Bo jak to moje dziecko nie przyrasta na wadze ssąc moją pierś... A nagle dając jej niewiele mm drgnęło i ładnie tyje... Przykro mi z tego powodu. Tym bardziej, że ja uwielbiam karmić piersią... Widok tej szczęśliwej buźki ssącej cyca to dla mnie najpiekniekszy widok na świecie.
Na szczęście po zmianie mm na Hipp Combiotik Małgosia zaczęła robić normalnie kupy. Więc chociaż ten problem z głowy.

@ONAONAONA ściągałam tyle między karmieniami i podawałam Małgosi po Piersi.
 
Do góry