reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
My dziś z mężem i naszą Małgorzatą spędzamy czas sami w domu. Rozmawiałam przed chwilą z mężem i zapowiedział, że kupi Picollo :D Jak wróci z dyżuru to skocze na zakupy i zrobię coś dobrego do jedzenia na wieczór.

Wczoraj przed kąpielą zważyłam Małgosię i waży 3925g... Także przybiera ponad 30g dziennie od wypisu ze szpitala.

@ONAONAONA SNS jeszcze nie przyszedł...

Nie uwierzycie, ale mąż jak zobaczył jakie cyrki odstawia Małgosia, że nie chce ssać cyca (krzyczała, kopała nogami) udzielił jej reprymendy, powiedział, że ma się uspokoić i co to za zachowanie i to dla jej dobra i że ja będę szczęśliwa kiedy będzie ssała piersi. Kazał jej natychmiast zacząć ssać i pokazać jak ładnie to robi... I złapała pierś i zaczęła jeść... Także od wieczora dwa dni temu znowu ładnie je ;)

Trochę się boję powrotu męża z pracy... W święta na służbie w straży brał kąpiel i akurat wezwanie dostali do pożaru... Wyskoczył mokry, byle jak się wytarl, szybko ubrał i pojechał. Przewiało go... Wczoraj obudził się z bólem gardła, a teraz ma już katar i kaszel :(
Kazałam mu kupić acodin, żeby chociaż przy małej nie kasłał...
 
Dziewczyny póki są pieniądze z Chrztu chce chustę kupić, oczywiście używaną.
Podobno dobra opinie ma taZobacz załącznik 929184
Ja też teraz szukam. Znajoma mi pomaga, wciągnęła mnie na grupy chustowe na fb, żebym kupiła. Ta, którą pokazałaś jest z serii "moja pierwsza", prawda? To jedna z tych, które polecała na początek. Powiedziała, że nawet nowa jest miękka.
Maja, ja mam chyba właśnie tą samą (zobacz na prywatnym) i jest super. Też mam używana, a to jeszcze lepiej, bo włókna są już "wyrobione" i bardziej elastyczne. Chusta super sprawa. Co prawda zmywać nie można :D bo dziecko tworzy za duży dystans, ale wokół siebie w domu zrobisz, ja nawet wczoraj prasowałam bez pary i było wygodnie ;) także polecam!

Boziu, wyspałam się dziś pierwszy raz od tygodnia :szok: a to tylko dlatego, że zgasiłam światło w pokoju! Ja głupia myślałam, że przy dziecku trzeba zostawiać włączone na noc, aż mi siostra powiedziała, żeby gasić. Człowiek się uczy całe życie ;p budziła się znów tylko ciumknąć cyca, zrobić kupę i tylko szybko przebieralam przy włączonej lampce nocnej. I już spać nie mogę, tak się wyspałam, ha! :D
My sylwestra spędzamy w rodzinie, czyli Zosia, mąż i ja :D weźmiemy wino (oczywiście bezalkoholowe) coś do jedzonka i może dziś nadrobimy seriale na netflixie :D o to taki mamy plan, a czy się uda, to już Zosia zadecyduje :p
Ja też usypiam po ciemku i nic nie mówiąc do dziecka odkąd położna mi poleciła i jest dużo łatwiej:) Dzisiaj np. spała od 21.30, karmienie o 3, potem o 7 i jeszcze zasnęła do 9.30. Super się wyspałam:) przy pierwszym karmieniu w nocy już nie przewijam, bo Mała nie kupka w nocy, siusia też mniej. Tak, że potwierdzam działanie Twojej metody ;)
 
My sylwester na spokojnie we 3 w domu. Z winem bezalkoholowym i piccolo ;)
Gdybym miała znajomych z dziećmi z chęcią bym się z kimś spotkała ale w tym roku mamy wyjątkowego pecha.
Wszyscy znajomi w ilości 8, pojechali razem na sylwester do Turcji. Jeszcze w lutym zeszłego roku kupiliśmy bilety first minute w bardzo dobrej cenie. Potem dowiedziałam się ze jestem w ciąży...;) całe szczęście dokupiliśmy ubezpieczenie wycieczki bo przeczuwałam takie zakończenie ;)
Oczywiście nie żałuje, choć jak widzę zdjęcia które przesyłają to zazdroszczę, nie powiem...
 
Ostatnia edycja:
Problem w tym że lekarka podała bez laktozy i kazała dawać te mleko. (Nie pytałam się czy mogę mieszać). Ja się boję że mała odzwyczai się od laktozy i będę później miała problem. Gdy je samo mleko z laktozą ma problemy z brzuszkiem mocne. Samo bez laktozy nie chce jeść bo 0g cukru i strasznie gorzkie, krzyczy i nie chce jeść.

Więc daje 3 miarki bez i 1 z (na 120ml). Nie wiem czy przybrała od tego czasu bo nie wazylam, jedynie w oczach widzę ale to nie ważenie także spokojna nie jestem.
Gdy podaje jej tak jak podaje zero problemu z brzuszkiem, z jedzeniem bo jest trochę słodkie od tej jednej miarki no i przy okazji nie odzwyczai się od laktozy.

Nie chce żeby zaraz były jakieś nieprzyjemne komentarze (choć jeszcze ich tutaj nie było hehe), poprostu ja daje tak bo widzę że jej pasuje, nie mam jak jej teraz zwazyc bo święta i Nowy rok i zamknieta przechodnia. Pediatra na wakcjach i tylko chciałam się spytać czy można i wogule, czy ktoś może się spotkał z czymś takim.. Kub tak robił. I tyle..
Nie znam się kompletnie na mm ale tak jak czytam o tym, że mleko jest gorzkie to pomyślałam sobie o glukozie. Pytanie czy można by takie mleko glukozą posłodzić? Skoro ludzie woda z nią podają? Co myślicie?
 
Dziewczyny pomocy moja mała ma wysyłkę na buzi dajcie znać czy to trądzik niemowlęcy czy może jeszcze coś innego i co z tym zrobić . Pomocy !
20181231_102032.jpeg
20181231_102037.jpeg
 
reklama
Dziewczyny pomocy moja mała ma wysyłkę na buzi dajcie znać czy to trądzik niemowlęcy czy może jeszcze coś innego i co z tym zrobić . Pomocy !Zobacz załącznik 929250Zobacz załącznik 929251

Wyglada jak tradzik. Jest tylko na buzi ?? Moj mial szyje glowe i za uszami. Czysta woda i nie przegrzewac. Kilka razy dziennie ciepla woda. Nie nawilzalam, dopiero jak skora zaczela robic sie sucha i krostki wysuszone.

@springflower my tutaj w uk mamy takie mleko “swieze” z terminem kilku dni i ono wydaje mi sie ze jednak ma wplyw. A roznice widze oo jednym dniu nie picia.
 
Do góry