reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@Katarynka82 mi przepisała, mam tabletki jednoskładnikowe wskazane właśnie ślą kobiet karmiących piersią, mają tylko jeden hormon. Bierze się je w ciągu 28 tabletek jedno opakowanie po drugim. Dopiero zaczynam brać, zobaczymy czy będą miały jakieś skutki uboczne. Generalnie ja bardzo ładnie przyswajam różne leki i e zasadzie nie miałam skutków ubocznych po żadnych anty (a przed ciążą brałam je 10 lat).
Po tabsach Ginekolog uprzedziła mnie że mogę mieć nieregularne krwawienia-plamienia.
 
reklama
Na moim zadupkowie nie mam opcji wypożyczenia.
Znalazłam wagę w aptece gemini i chyba po wizycie u neonatologa kupię bo kosztuje 114zł
Link do: Waga elektroniczna dla niemowląt, Intec, Baby Scale BS-500 - Sprzęt medyczny
Maja ja mam tą wagę- Link do: Waga dziecięca BEURER dla niemowląt BY80
Jestem z niej zadowolona. W rankingu wag zajmuje 2. miejsce. Granica błędu pomiaru to tylko 5g. Zapłaciłam za nią 199 zł.
Sugerowałam się tym rankingiem- Link do: Ranking: najlepsze wagi dla niemowląt grudzień 2018
 
A propos sukienek na chrzciny, ja zakupiłam taką, ma mi przyjść na dniach fajnie, bo można w niej normalnie karmić: Link do: Sukienka do karmienia Milk Drop rękaw 7/8 granatowa z haftem
Fajna, chyba od Ciebie ściągnę i też kupię :)

Teraz ginekolog przepidala mi tabletki anty.,ake jakos przy kp mam opory by je brac.
Czy ktoras mama karmiaca piersia bierze tabletki anty?
Wogole czy macie okres podczas kp? Bo ginekolog mi mowila,xe przy kp nie ma okresu. Probowalam sobie przypomniec jak to bylo przy pierwszym synu i mysle sobie, ze chyba mialam....a tu niespodzianka wczoraj- okres!!! Łeeee
Mi lekarz przepisał teraz Limetic, ale uprzedził, że z racji tego, że to lek jednoskładnikowy, to godzina przyjmowania tabletki ma bardzo duże znaczenie. Ponoć pół godziny obsuwy i już jest ryzyko. Kiedyś brałam dwuskładnikową Yasminelle i byłam z niej bardzo zadowolona.

Zdarza się, że okres wraca tak szybko i to w okresie karmienia piersią. Żebyś nie była płodna musi być spełnionych wiele warunków m.in. dzieci muszą mieć mniej niż 6 miesięcy, a karmienie musi trwać minimum 100 minut dziennie, co najmniej 6 razy na dobę i z przerwami nie mniejszymi niż 4h. I karmienie ma być wyłącznie piersią, jak najrzadziej używać smoczków. Strach trochę na tym polegać :eek:
 
Na moim zadupkowie nie mam opcji wypożyczenia.
Znalazłam wagę w aptece gemini i chyba po wizycie u neonatologa kupię bo kosztuje 114zł
Link do: Waga elektroniczna dla niemowląt, Intec, Baby Scale BS-500 - Sprzęt medyczny

Ja mam podobną i nie jestem z niej zadowolona, nie jest dokładna. Podczas jednego ważenia jest kilka rozbieżnych wartości. Moja wygląda tak samo tylko jest z firmy camry. Ta @Kredka_na_baterie kredka wyglada solidniej.
Mialam kiedyś pozyczoną Zelmera i była dokładniejsze. Wskazywaĺa wartość takà samà jak profesjonalna doradcy laktacyjnego
 
Ale ja nie chce schodzić, tzn ogólnie podaje 3 miarki bez laktozy a 1 z laktozą aby jej organizm nie odzwyczail się od laktozy. A jak daje same bebiko z laktozą to jest krzyk i ból brzucha. A jak bez laktozy to jest okej. I mieszam tylko aby się nie odzwyczaila i później skazy bialkowej nie miała..


wybacz .teraz doczytałam . z dłuższym mieszaniem to się nie spotkałam i sama bym sie nie podjęła.
spotkałam się za to z informacja że jeśli dziecko ma problem z trawieniem laktozy to nawet najmniejszą jej ilość będzie powodować owe dolegliwości także oo ale skoro jest lepiej mimo że coś tego dostaje i tak naprawdę laktoza też jest wazna

pozatym kiedy karmiłas swoim mleczkiem to przecież tego typu problemów nie miała ? a nasze mleczko też laktozę zawiera

może o białko chodzi ?

Tez mialam przygode z Diane35. Dostalam je na cyste na jajniku, cysta zniknela a po odstawieniu Duane mialam tyle pryszczy ze meksyk, jakos potem sie udalo z tego wybrnac ale latwo nie bylo.

Pozniej mialam niechec do tabletek anty.

Teraz ginekolog przepidala mi tabletki anty.,ake jakos przy kp mam opory by je brac.
Czy ktoras mama karmiaca piersia bierze tabletki anty?
Wogole czy macie okres podczas kp? Bo ginekolog mi mowila,xe przy kp nie ma okresu. Probowalam sobie przypomniec jak to bylo przy pierwszym synu i mysle sobie, ze chyba mialam....a tu niespodzianka wczoraj- okres!!! Łeeee

dostawałam okres po zakończeniu karmienia a jak wiadomo po wprowadzeniu innych pokarmów karmi się mniej:):):):)
ale w tym okresie i tak przerywany stosunek stosujemy bądź prezerwatywy bedziemy których nienawidzimy

Urodzil sie 11.10 wiec ile ma? Nie licze juz tygodni ;) Co 2 h chce pic, i w dzien i w nocy. Ale przybiera ladnie i polozna mowi, ze jest ok, sam decyduje co ile chce pic, na rzadanie :)

Nasze mleczko ma bardzo dobrze przyswajalne białko ..trawi się szybko więc i temu dzieci jedzą częściej ..też od samego dziecka zalezy i każde je tyle ile samo potrzebuje

mój pierwszy syn prawie od początku jadał co 3h .spioch!!! .tak najczęściej..córką najczęściej co 2h i też widzę ze szybsze unormowanie było spowodowane tym że Nic im Nie Dolegało jak Nikolaskowi który miał okres prezenia prykania więc wybudzal się często po tym zaraz do piersi.no przecież logiczne hehe

Jadal sobie jak chce i wisiał ile chciał a teraz kiedy nic mu nie dolega to śpi dłużej i przerwy są dłuższe co do jedzenia .. im starsze dziecko tym też inaczej

...teraz jeśli np wybudzi mi się po 45min od ostatniego jedzenia to chce do piersi (choć już też nie zawsze bo polezy posmieje się )..pociumka trochę i to mu wystarczy na np kolejne 2h kiedy mnie nie ma to dostanie moje mleko. ( na szczęście po jednorazowym epizodzie z butelką ssie ladnie z piersi)
Potrafi dużo wypić choć pozwalam mężowi 1h! minimum nie mniej przed moim powrotem dokarmic go ze względu na regularne ssanie z piersi ...tzn ja po sobie czuję kiedy nadchodzi nast. karmienie jeśli śpi dłużej np.
więc jak wracam od razu go karmie i ma być głodny
a tak to są dni że śpi i je tyle że budzi się roznie


młode przybiera a to najważniejsze ..reszta zelezy od samego dziecka i innych czynnikow

@FiLi88, @Dita_333, @ONAONAONA dziękuję za Wasze słowa wsparcia...
Jeśli chodzi o to, co sądzę na temat karmienia mm, to absolutnie nie uważam, żeby jakaś matka była z tego powodu gorsza. Natomiast w momencie kiedy zaczyna dotyczyć to mnie, zaczynam inaczej do tego podchodzić. Czuję się taka hmmm, jakby niepełnowartościowa i wybrakowana. Bo jak to moje dziecko nie przyrasta na wadze ssąc moją pierś... A nagle dając jej niewiele mm drgnęło i ładnie tyje... Przykro mi z tego powodu. Tym bardziej, że ja uwielbiam karmić piersią... Widok tej szczęśliwej buźki ssącej cyca to dla mnie najpiekniekszy widok na świecie.
Na szczęście po zmianie mm na Hipp Combiotik Małgosia zaczęła robić normalnie kupy. Więc chociaż ten problem z głowy.

@ONAONAONA ściągałam tyle między karmieniami i podawałam Małgosi po Piersi.

po przestudiowaniu mlek miałam ci to mleko polecić do dokarmiania jeśli już coś wprpwadzilas. a to SNS przyszło?
nie poddaj się małej kiedy nie chce ssać pierś ..ja wiem że są dzieci mniej bądź bardziej uparte ale może ci się udać przetrwać ten okres dokarmiania i wrócić na wyłączne karmienie piersią :)
pomysl że wciaz karmisz i to mozna na nowo rozkręcić a to jak młoda przybiera to nie twoja wina!!! broń Bosze. jedz pij dużo odciągają tez
po moich obserwacjach samo dostarczanie dużej ilości płynów jest bardzo ważne

Dziewczyny mały od swych dni jest od stadionu od mleka z piersi ponieważ jestem na antybiotyku i silnych lekach przeciw bólowych. Pil bebiko 1 I dostał kolek i kiepsko z kupka u niego pomóżcie co dalej robić zmienić mleko czy jakiś lęk na wzdęcia dac. Mały ma 3 tygodnie.

z danego opisu hip bio z mleka krowiego wychodzi najlepiej a jeszcze lepiej mleko kozie ( etap produkcji jest prosty) które jest tylko lekko wzbogacone . ma większość swoich
tłuszczy dobrze przyswajalnych i białko zbliżone do białka w mleku kobiecym. podobnież wyższa cena ale.warto
Screenshot_20181230-110907.png
Screenshot_20181230-110936.png
 

Załączniki

  • Screenshot_20181230-110922.png
    Screenshot_20181230-110922.png
    617 KB · Wyświetleń: 62
Ostatnia edycja:
Dziewczyny mały od swych dni jest od stadionu od mleka z piersi ponieważ jestem na antybiotyku i silnych lekach przeciw bólowych. Pil bebiko 1 I dostał kolek i kiepsko z kupka u niego pomóżcie co dalej robić zmienić mleko czy jakiś lęk na wzdęcia dac. Mały ma 3 tygodnie.
Pytalysmy z Maja jakie leki zazywasz. Mają też pisała że antybiotyk o którym pisałaś można przy KP. Oprócz tego jest dużo leków przeciwbólowych które można zażywać przy karmieniu, nawet ketonal. Może warto brać leki przeciwbólowe które można i wrócić na pierś. Dwa dni to zbyt mało na zmianę mleka, brzuszek musi się dostosować do ciezszego mleka.
 
reklama
Od wczoraj odstawiłam małego od piersi i podaje mu bebiko 1 że względu na silny ból zęba i leki przeciw bólowe. Dostał mi zatwierdzenia dzisiaj udało mi się termometrem troszkę pogrzebać i zrobił kupala ale po każdej butli wydaje mi się że ma problem z kupka. Nie wiem czy dalej termometr czy espumisan czy herbatka koperkowa... próbuje mu też nóżkami machać do brzuszka i spowrotem
Kochana, jestem tego samego zdania, żeby nie odstawiać od piersi, jeśli chcesz karmić, bo leki o których piszesz nie są żadnym przeciwwskazaniem, a tylko narobisz sobie problemów właśnie z brzuszkiem maluszka.
@FiLi88, @Dita_333, @ONAONAONA dziękuję za Wasze słowa wsparcia...
Jeśli chodzi o to, co sądzę na temat karmienia mm, to absolutnie nie uważam, żeby jakaś matka była z tego powodu gorsza. Natomiast w momencie kiedy zaczyna dotyczyć to mnie, zaczynam inaczej do tego podchodzić. Czuję się taka hmmm, jakby niepełnowartościowa i wybrakowana. Bo jak to moje dziecko nie przyrasta na wadze ssąc moją pierś... A nagle dając jej niewiele mm drgnęło i ładnie tyje... Przykro mi z tego powodu. Tym bardziej, że ja uwielbiam karmić piersią... Widok tej szczęśliwej buźki ssącej cyca to dla mnie najpiekniekszy widok na świecie.
Na szczęście po zmianie mm na Hipp Combiotik Małgosia zaczęła robić normalnie kupy. Więc chociaż ten problem z głowy.

@ONAONAONA ściągałam tyle między karmieniami i podawałam Małgosi po Piersi.
och, jak ja Cię doskonale rozumiem. Jak miałam jednorazowy epizod karmienia mm to płakałam jak bóbr, jakbym jej tą butelką podawała jakąś truciznę, jeszcze ona tak na mnie patrzyła biednymi oczkami "gdzie jest miękki pyszny cycuś mamo, zabierz ten plastik" :D no, tylko wtedy nie było mi do śmiechu i miałam wrażenie, że ją krzywdzę ;( przytulalam ją potem w ramach rekompensaty cały dzień, pewnie mnie miała już dość, heh ;) chociaż też nie jestem uprzedzona jeśli ktoś z jakiegoś powodu musi karmić mm i nie uważam, że jest przez to gorszą matką. Eh, ta psychika...
@Anka_x śmiało! Tylko spiesz się, bo rozmiarowka szybko schodzi ;)
 
Do góry