reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Możecie mi coś podpowiedzieć... Młody jakieś 2 tyg temu dostał krostki na buzi. Pediatra powiedział, żeby zostawić, bo to trądzik niemowlęcy od hormonów. Wczoraj zauważyłam, że ma również na rączce przy kciuku, a dziś rano na brzuszku. W internecie wyczytałam, że trądzik jest tylko na głowie... Czy potowki wyglądają podobnie? A jak wygląda skaza białkowa? Co do potowek to mam mieszane uczucia, bo raczej przegarzany nie jest. W mieszkaniu mamy 21 stopni. Inna sprawa, że te krosty są ewidentnie bardziej widoczne jak mały się trochę zmeczy ćwiczeniami, czy jedzeniem.
 
reklama
A propo pampersow- mam w domu dwa opakowania dwójek i jedne są wagowo 3-6kg i te są małe - dobrze, ze je kończymy i drugie dwójki 4-8kg[emoji23][emoji85][emoji23] także trzeba patrzeć tez na wagę i być czujnym przy zakupie [emoji106]

Gratuluje skończonego miesiąca [emoji8]

A widzisz na to uwagi nie zwróciłam [emoji16]
 
Hej śpiesze z wieściami
Na wstepie przepraszam że dopiero teraz ale mialam wszystkiego dość dopadly mnie lęki...czułam że idzie deprecha wystraszylam sie na serio tego sie boje dlugo chorowalam i i takie objawy mnie nie pokoja.
A wszystko przez nie wyspanie obolala bylam i bezsilna plus ta akcha ze zdrowiem synka
Katalizator
Jak nic
Wiec tak poszlam z malym do szpitala w czwartek wieczorem. Tam badania potwierdzily wzrost bilirubiny wiec nas przyjeli. Lekarz tragiczny ale juz nie chce sie rozpisywac ani o tymze chcieli bym spala na podlodze kolo dziecka!!!
Zrobilam tam niezly dym
I łózko sie znalazlo
Podali malemu kroplowke pieprzone piguly sztuk dwie kuły go 6 razy żeby zrobić badania
Ta kroplowka byla na obnizenie bilirubiny
Cala noc leciala
Rano zmienil sie personel i mozna bylo cos wiecej sie dowiedziec. Po porannym kolejnym badaniu wyszlo ze bili spada. Uff
Zlecili usg by sprawdzic jak sie ma watroba od ostatniego usg
Naszczescie tu w obrazie ok. Ale ze robila nam to usg neonatolog ta co po urodzrniu to sywierdzila ze skonttoluja głowę.
I niestety ale mamy jakieś dziwne zmiany w główce i sie zaczelo. Wezwali neurologa zaczeli mu mierzyc glowke to mowia ze zz duzo od urodzenia urosla i czy badalam toksoplazmoze w ciazy. Wiec tak badalam nawet 3 razy . niestety nie mialam przeciwcial ale tez brak zakazenia. Nie wiem musialabum to zlapac w ostatnie 3 tygodnie ciąży. Podejzewaja u niego tokso ze ten obraz mozgu moze na to wskazywac. To teraz pomyslcie w jaka histeroe wpadlam. .
Povrali mu mnostwo badan kolejnych. Jestesmy na przepustce w domu bo szkoda go bylo pani dr zeby nic nie zlapal w szpitalu. Czekamy na tel w poniedzialek ale na wyniki musimy czekac dwa tygodnie.raz w tygodniu mam mu mierzyć obwód główki i zapisywac na siatce ktora od nich dostalam.
Mam nadzieje ze na wyrost to wszystko. Ale boje sie strasznie.

Na kolki zostaje na delicol. Nie wiem jak u was ale espumisan u na nie dziala totalnie wrecz jeszcze gorszy wrzask. A delicol do każdego karmienia 9 kroplelek i naprawde robi robote. Wiec polecam. Ale koniecznie systematycznie. Calusy dla was
Super ze delicol pomaga. Waga piękna! A w toxo nie wierze! Na pewno będzie dobrze i dobrze ze jesteście w domku z Daman właśnie od tych zarazków.

Mi też aplikacja nie działała.

@Dita_333 absolutnie nie miałam nic złego na myśli. Przepraszam jeśli tak to odebrałaś. Po prostu jeśli chodzi o położne i lekarzy to z każdej strony słyszę inne, czasem sprzeczne rady. Jedni każą mi ściągać pokarm , inni nie. Już głupieje. I pytanie kto ma rację.
Malutka cały dzień wczoraj spała, noc też spokojna z przerwami na cyca. Gdyby była głodna to by tak ładnie spała? W dzień po karmieniu albo zasypia albo sobie leży grzecznie, próbuję coś gadać po swojemu, uśmiecha się... Zmieniam jej średnio 8 pieluszek, robi zwykle 3 kupy dziennie. Nie wygląda mi na to żeby coś złego się działo... Też nie wiem na ile ta waga jest obiektywna... Jak ważylisny różne przedmioty to się zgadzało. Ale one się nie ruszały tak jak ona czasem, a to wiadomo może zafałszować wynik.
Teraz pijadła cyca i z uśmiechem na twarzy zasnęła...
@maksimas ja laktatorem też tyle ściągam, ale jak go odkładam i naciskam otoczke dalej to pokarm leci, także laktator jest bardzo nieobiektywny... Inna rzecz, że chyba zamówię większy lejek, bo ten mimo teoretycznie dobrego doboru do średnicy otoczki wydaje mi się nieodpowiedni.

Kochana tak tylko zapytam? Bralas duże ilości nospy w ciąży?
Młoda widzę musi sie najadac skoro kończy jeść i zasypia. Nawazneiejsze ze przybiera. Może taka jej uroda ze nie dużo a potem ruszy z kopyta?

I zgadzam sie co do mierzenia ilości pokarmu laktatorem. Nie ma co sie tak bawic

pozatym każde podanie mm skutkuje mniejsza ilością wytworzonego pokarmu.. Im więcej podawanego mm tym jest mniej wlasnego pokarmu .. Prosta matematyka naprawdę

Możecie mi coś podpowiedzieć... Młody jakieś 2 tyg temu dostał krostki na buzi. Pediatra powiedział, żeby zostawić, bo to trądzik niemowlęcy od hormonów. Wczoraj zauważyłam, że ma również na rączce przy kciuku, a dziś rano na brzuszku. W internecie wyczytałam, że trądzik jest tylko na głowie... Czy potowki wyglądają podobnie? A jak wygląda skaza białkowa? Co do potowek to mam mieszane uczucia, bo raczej przegarzany nie jest. W mieszkaniu mamy 21 stopni. Inna sprawa, że te krosty są ewidentnie bardziej widoczne jak mały się trochę zmeczy ćwiczeniami, czy jedzeniem.

U mnie tez jest chłodno a mimo to młody miał potowki np. Na glowce! Z tradzikiem razem.. (Ciężko było to rozróżnić) Najlepiej dla niego jak jest zimno i poniżej tych 21stopni Oo
Teraz mając 9tyg ma tylko trądzik 1/4
Uzywam mączki.. Jest chłodniej a jak jest cieplej to ma jedna warstwę na sobie

Jeśli krosty bledna przy dociskaniu to dobry znak
 
Super ze delicol pomaga. Waga piękna! A w toxo nie wierze! Na pewno będzie dobrze i dobrze ze jesteście w domku z Daman właśnie od tych zarazków.



Kochana tak tylko zapytam? Bralas duże ilości nospy w ciąży?
Młoda widzę musi sie najadac skoro kończy jeść i zasypia. Nawazneiejsze ze przybiera. Może taka jej uroda ze nie dużo a potem ruszy z kopyta?

I zgadzam sie co do mierzenia ilości pokarmu laktatorem. Nie ma co sie tak bawic

pozatym każde podanie mm skutkuje mniejsza ilością wytworzonego pokarmu.. Im więcej podawanego mm tym jest mniej wlasnego pokarmu .. Prosta matematyka naprawdę



U mnie tez jest chłodno a mimo to młody miał potowki np. Na glowce! Z tradzikiem razem.. (Ciężko było to rozróżnić) Najlepiej dla niego jak jest zimno i poniżej tych 21stopni Oo
Teraz mając 9tyg ma tylko trądzik 1/4
Uzywam mączki.. Jest chłodniej a jak jest cieplej to ma jedna warstwę na sobie

Jeśli krosty bledna przy dociskaniu to dobry znak
Dzięki za odpowiedź, sprawdzę jak się obudzi:) 21 nam położna zalecila, ale może spróbuję ustawić tak żeby było koło 20, mniej to nawet mnie będzie zimno:) a ten trądzik może być na brzuszku też??
 
Super ze delicol pomaga. Waga piękna! A w toxo nie wierze! Na pewno będzie dobrze i dobrze ze jesteście w domku z Daman właśnie od tych zarazków.



Kochana tak tylko zapytam? Bralas duże ilości nospy w ciąży?
Młoda widzę musi sie najadac skoro kończy jeść i zasypia. Nawazneiejsze ze przybiera. Może taka jej uroda ze nie dużo a potem ruszy z kopyta?

I zgadzam sie co do mierzenia ilości pokarmu laktatorem. Nie ma co sie tak bawic

pozatym każde podanie mm skutkuje mniejsza ilością wytworzonego pokarmu.. Im więcej podawanego mm tym jest mniej wlasnego pokarmu .. Prosta matematyka naprawdę



U mnie tez jest chłodno a mimo to młody miał potowki np. Na glowce! Z tradzikiem razem.. (Ciężko było to rozróżnić) Najlepiej dla niego jak jest zimno i poniżej tych 21stopni Oo
Teraz mając 9tyg ma tylko trądzik 1/4
Uzywam mączki.. Jest chłodniej a jak jest cieplej to ma jedna warstwę na sobie

Jeśli krosty bledna przy dociskaniu to dobry znak
Właśnie za bardzo nie przybiera... W jeden tydzień 10g, teraz było 80g... W piątek kończy miesiąc... A waży 300g mniej niż po urodzeniu.

Brałam Nospe forte 3x dziennie z zalecenia ginekologa razem z Luteiną i Magnezem, ale skończyłam brać jakoś przed 30 tc. Potem wzięłam jeszcze może ze 2, 3 razy. Urodziłam w 41+6. A czemu pytasz?
 
Właśnie za bardzo nie przybiera... W jeden tydzień 10g, teraz było 80g... W piątek kończy miesiąc... A waży 300g mniej niż po urodzeniu.

Brałam Nospe forte 3x dziennie z zalecenia ginekologa razem z Luteiną i Magnezem, ale skończyłam brać jakoś przed 30 tc. Potem wzięłam jeszcze może ze 2, 3 razy. Urodziłam w 41+6. A czemu pytasz?

Z moim synkiem było podobnie w szpitalu, ssał pierś, nie płakał, wszystko było super a jak przyszło do ważenia, okazało się ze spadł mega z wagi. Zaczęli go dokarmiać mm i waga od razu wzrosła. Następnego dnia nas wypuścili do domu z zaleceniem dokarmiania, ale dostałam nawału pokarmu i jest na piersi od tamtej pory i bije rekordy przybierania. Próbowałaś dawać jej mm żeby spr czy przybiera ? Bo jeśli nie będzie przybierać na mm, to prwnie trzeba by było diagnozować dalej, a jak tak to może warto będzie raz na jakiś czas jej dać mm, żeby nadrobiła z waga. Wiem, ze kp jest ważne, ale można karmić mieszanie i tez bobas dostaje to, co najlepsze od Ciebie[emoji4]
 
Dzięki za odpowiedź, sprawdzę jak się obudzi:) 21 nam położna zalecila, ale może spróbuję ustawić tak żeby było koło 20, mniej to nawet mnie będzie zimno:) a ten trądzik może być na brzuszku też??
Myślę ze tak. Mój młody ma trochę krostek na brzuszku mimo ze dbam zeby potowek nie miał
Na necie tez znalazłam info ze trądzik wsytapil tez na ciele nie tylko na twarzy



Właśnie za bardzo nie przybiera... W jeden tydzień 10g, teraz było 80g... W piątek kończy miesiąc... A waży 300g mniej niż po urodzeniu.

Brałam Nospe forte 3x dziennie z zalecenia ginekologa razem z Luteiną i Magnezem, ale skończyłam brać jakoś przed 30 tc. Potem wzięłam jeszcze może ze 2, 3 razy. Urodziłam w 41+6. A czemu pytasz?



Nospa przenika przez łożysko i napięcie mięśniowe obniżane jest także u nienarodzonych dzieci. Nie w sposób znaczny, lecz na tyle, byo rodziły się z obniżonym napięciem mięśni twarzy. Co to znaczy? Dzieci nie mają prawidłowego odruchu żuchwowego - mają niedomkniętą buzię, bardziej sięślinią, źle chwytają pierś, mają trudności ze ssaniem nie mogąc unieść i przyczepić brodawki piersi do podniebienia. Często szybciej przez to
przechodzą na butelkę. Sa dalsze konsekwencje ale oczywiście mozna szybko korygować to od urodzenia ale warto o tym wiedzieć i dziecię obserwować. Możliwe ze tez dlatego wiele kobiet ma problemy z karmieniem piersia.



Dzieci tyja roznie to na pewno ale tez jakas ta granica minimum jak i maximum jest. Młoda widzę siusia ładnie kupka .wygląda jakby dla organizmu starczało ale nie za dużo by nadbydowywac. Mała chyba nie domaga sie duzo jedzenia prawda? Wcina co te 3h. Sama sie wybudza. Bywa głośna zywiolowa? Dla mnie z twojego opisu to wygląda na najedzona.. Bo co to laktatorem da.. Jak dziecko nie zje tyle ile chce to tak łatwo sie nie da uśpić..pisze o zdrowym dziecku ale znowoz ta waga oo zglupiec mozna
 
reklama
Hej śpiesze z wieściami
Na wstepie przepraszam że dopiero teraz ale mialam wszystkiego dość dopadly mnie lęki...czułam że idzie deprecha wystraszylam sie na serio tego sie boje dlugo chorowalam i i takie objawy mnie nie pokoja.
A wszystko przez nie wyspanie obolala bylam i bezsilna plus ta akcha ze zdrowiem synka
Katalizator
Jak nic
Wiec tak poszlam z malym do szpitala w czwartek wieczorem. Tam badania potwierdzily wzrost bilirubiny wiec nas przyjeli. Lekarz tragiczny ale juz nie chce sie rozpisywac ani o tymze chcieli bym spala na podlodze kolo dziecka!!!
Zrobilam tam niezly dym
I łózko sie znalazlo
Podali malemu kroplowke pieprzone piguly sztuk dwie kuły go 6 razy żeby zrobić badania
Ta kroplowka byla na obnizenie bilirubiny
Cala noc leciala
Rano zmienil sie personel i mozna bylo cos wiecej sie dowiedziec. Po porannym kolejnym badaniu wyszlo ze bili spada. Uff
Zlecili usg by sprawdzic jak sie ma watroba od ostatniego usg
Naszczescie tu w obrazie ok. Ale ze robila nam to usg neonatolog ta co po urodzrniu to sywierdzila ze skonttoluja głowę.
I niestety ale mamy jakieś dziwne zmiany w główce i sie zaczelo. Wezwali neurologa zaczeli mu mierzyc glowke to mowia ze zz duzo od urodzenia urosla i czy badalam toksoplazmoze w ciazy. Wiec tak badalam nawet 3 razy . niestety nie mialam przeciwcial ale tez brak zakazenia. Nie wiem musialabum to zlapac w ostatnie 3 tygodnie ciąży. Podejzewaja u niego tokso ze ten obraz mozgu moze na to wskazywac. To teraz pomyslcie w jaka histeroe wpadlam. .
Povrali mu mnostwo badan kolejnych. Jestesmy na przepustce w domu bo szkoda go bylo pani dr zeby nic nie zlapal w szpitalu. Czekamy na tel w poniedzialek ale na wyniki musimy czekac dwa tygodnie.raz w tygodniu mam mu mierzyć obwód główki i zapisywac na siatce ktora od nich dostalam.
Mam nadzieje ze na wyrost to wszystko. Ale boje sie strasznie.

Na kolki zostaje na delicol. Nie wiem jak u was ale espumisan u na nie dziala totalnie wrecz jeszcze gorszy wrzask. A delicol do każdego karmienia 9 kroplelek i naprawde robi robote. Wiec polecam. Ale koniecznie systematycznie. Calusy dla was
Dobrze, że się odezwałaś.
Trzymam kciuki, żeby z głową było ok.
To kiedy macie wrócić do szpitala?
 
Do góry