reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Kup sobie krople, syrop i tabletki do ssania z serii pre na len. Możesz też psiukać gardło tantum verde lub unibenem( to tańszy odpowiednik).
Dużo zdrówka
Syrop z tej serii jest tak paskudny, że aż mi się na wymioty zbiera.
Mam tabletki na gardło z pro ma ma i uniben. Dziś mama gotuje pyszny rosołek
hej dziewczyny ja po ostatniej wizycie jesten troszke smutna . Mam nisko łożysko powiedziała że jest na granicy patologii. 3 lipca ide do specjalisty od spraw genetycznych i ogolnie ma najlepszy sprzet u nas w miescie oczywiscie prywatnie . Po za tym moja szwagierka powinna juz rodzic termin na 29.06 ale jeszcze czekamy [emoji4]
Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!!!
Dlatego cc planuje się z wyprzedzeniem 2 tygodni .
Rozmawiałam z lekarzem na ten temat gdzie chce rodzić i mam klepniete bez wskazań mam jechać w wrześniu umówić się na termin z ordynatorem ,a lekarz z mojego miasta który tam pracuje wiele lat wykona mi cc .
Także jeśli dziecko zdrowo dotrzyma do końca to ja już kwesti rozwiązania zmieniać nie będę...
Poprostu dla mnie ten temat jest zamknięty i całkowicie postanowiony:)
I albo rodzina to przelknie (mojego tzn) bez komentarzy albo nas nie odwiedza długo po narodzinach jakoś z tym problemu nie mam :)
Może dlatego nigdy nie przejmowałam się zdaniem innych i robiłam po swojemu:)

Czekam na prenatalne chciałabym konkretnie wiedzieć kto mieszka w brzuchu bo już lipiec a tu dalej nic
Albo Lilianka będzie albo Nikodem innej opcji nie ma hahah
A wy jak się czujecie? Jak z tym ruszaniem w brzuszku?
A na początku naszego forum pisałaś że masz wskazania....cóż Twoja sprawa. Życzę wszystkiego dobrego.
 
reklama
Dlatego cc planuje się z wyprzedzeniem 2 tygodni .
Rozmawiałam z lekarzem na ten temat gdzie chce rodzić i mam klepniete bez wskazań mam jechać w wrześniu umówić się na termin z ordynatorem ,a lekarz z mojego miasta który tam pracuje wiele lat wykona mi cc .
Także jeśli dziecko zdrowo dotrzyma do końca to ja już kwesti rozwiązania zmieniać nie będę...
Poprostu dla mnie ten temat jest zamknięty i całkowicie postanowiony:)
I albo rodzina to przelknie (mojego tzn) bez komentarzy albo nas nie odwiedza długo po narodzinach jakoś z tym problemu nie mam :)
Może dlatego nigdy nie przejmowałam się zdaniem innych i robiłam po swojemu:)

Czekam na prenatalne chciałabym konkretnie wiedzieć kto mieszka w brzuchu bo już lipiec a tu dalej nic
Albo Lilianka będzie albo Nikodem innej opcji nie ma hahah
A wy jak się czujecie? Jak z tym ruszaniem w brzuszku?

Ja już pisałam, że od dłuższego czasu czuję regularne kopniaki [emoji5] o określonych godzinach albo po zjedzeniu jakiegoś posiłku [emoji5] i to już na tyle intensywnie, że jak coś robię to mi nawet przeszkadza to w skupieniu się[emoji23][emoji23] wali jak mały Lewandowski [emoji41]ale najbardziej lubię zabawę w pukanie [emoji28]jaj pukam palcem i za chwile w tym miejscu jest - puk z drugiej strony [emoji23]i tak kilka razy [emoji16]ciekawe co ten mały człowiek ma na myśli jak tak odpukuje- przeszkadza mu to czy raczej to ciekawość z jego strony [emoji57]i w ogole zauważyłam, że bardzo reaguje na głos brata, czyli Młodego [emoji41]
 
@Sandrus.k to Twoja sprawa jak chcesz urodzić, ważne aby dziecko było zdrowe.
Jeżeli chodzi o ruchy to 4 tygodnie temu czyli w 17 tygodniu jednego wieczora mnie kopnął młody 4 razy pod rząd.
A tak tp głównie czułam jak się rozciąga i przekręca.
Nawet teraz na usg było widać jak się rusza a ja tego za bardzo nie czułam, ale mój gin mówi, że to przez ułożenie dziecka.
Młody się przekrecił i jest poprzecznie w mojej miednicy sobie łóżeczko zrobił dlatego delikatnie go czuję jak mocno kopie.
A kiedy masz prenatalne?
Może tym razem się dowiesz, kto u Ciebie mieszka.

@Mama Zuzi i Antosia ja uwielbiam czosnek, więc mnie ten syrop nie brzydzi. To możesz wcinać czosnek albo kupić kapsułki np alitol, bo on działa jak naturalny antybiotyk.

@Dita mój w brzuchu tak nie współpracuje z kopniakami. Jak kopie to wołam domowników i mimo tego, że przyłożą rękę w tym samym miejscu młody się nie odzywa.
Jak zabiorą rękę to zaraz łup [emoji23]
Jedynie moja starsza córka tydzień temu położyła się koło mnie, położyła rękę i kilka razy ją młody kopną.
Młodsza chciała i gucio i od młodszej usłyszał, że jest wredny, ale i tak go kocha :)
Mój reaguje na muzykę, zwłaszcza utwory które ja lubię, zaraz się budzi i kopie, i na głos Nicoli jak oglądam jej instastory [emoji14]
 
Dlatego cc planuje się z wyprzedzeniem 2 tygodni .
Rozmawiałam z lekarzem na ten temat gdzie chce rodzić i mam klepniete bez wskazań mam jechać w wrześniu umówić się na termin z ordynatorem ,a lekarz z mojego miasta który tam pracuje wiele lat wykona mi cc .
Także jeśli dziecko zdrowo dotrzyma do końca to ja już kwesti rozwiązania zmieniać nie będę...
Poprostu dla mnie ten temat jest zamknięty i całkowicie postanowiony:)
I albo rodzina to przelknie (mojego tzn) bez komentarzy albo nas nie odwiedza długo po narodzinach jakoś z tym problemu nie mam :)
Może dlatego nigdy nie przejmowałam się zdaniem innych i robiłam po swojemu:)

Czekam na prenatalne chciałabym konkretnie wiedzieć kto mieszka w brzuchu bo już lipiec a tu dalej nic
Albo Lilianka będzie albo Nikodem innej opcji nie ma hahah
A wy jak się czujecie? Jak z tym ruszaniem w brzuszku?
Ja od kilku dni czuje chyba delikatne muśnięcia, jakby mnie ktoś głaskał od środka i chyba takie nieśmiałe pukanie. Sama nie wiem czy to już to ale chyba tak. Głównie późno wieczór jak leżę spokojnie to chyba się im nudzi i zaczynaja buszować :)
 
Ja też wizytę mam 3 lipca :)

U nas kopniaczki widać już na zewnątrz :) ciagle wybrzuszenia pokazuja sie na brzuszku :) czuje ruchy bez względu czy leżę, siedzę czy stoję. Maz lubi się bawić z małym bo naciska delikatnie miejsce gdzie siedzi mały i za chwilę widać górkę w tym miejscu tak śmiesznie i obydwaj tak w kółko robią :)

Dziewczyny mam pytanie bo synek ma problemy z wyproznianiem. Ma zatwardzenia, kupke robi co 3-4 dni i zarówno próby (próbuje kilka razy dziennie ale mu nie wychodzi) jak i zrobienie kupki okupione są strasznym bólem i płaczem. Synek aż się trzęsie z bólu, kupki jak już mu się uda zrobić to są twarde jak kamień... :/ wizytę u lekarza ma 9 lipca dopiero, do tego czasu musimy się męczyć. Dawalam mu czopki, ale też nie chce z tym przesadzać i nie dawać mu za często tym bardziej że czasami trwa to nawet 40 min bo nie daje sobie wsadzić a jak już się uda to po paru sekundach wypycha i tak w kółko. Teraz kupiłam Xenne Balans Junior, czy dawała któraś z Was to dzieciom? Rozpuscilam saszetke w wodzie ale oczywiście Natek nie chce tego pić więc dolalam mu to do mleka. Tylko nie wiem czy tak można, czy lek zatrzyma swoje właściwości? Może wiecie ?
Albo może znacie inne sposoby na częstsze kupki i żeby nie były takie twarde?
 
Ja też wizytę mam 3 lipca :)

U nas kopniaczki widać już na zewnątrz :) ciagle wybrzuszenia pokazuja sie na brzuszku :) czuje ruchy bez względu czy leżę, siedzę czy stoję. Maz lubi się bawić z małym bo naciska delikatnie miejsce gdzie siedzi mały i za chwilę widać górkę w tym miejscu tak śmiesznie i obydwaj tak w kółko robią :)

Dziewczyny mam pytanie bo synek ma problemy z wyproznianiem. Ma zatwardzenia, kupke robi co 3-4 dni i zarówno próby (próbuje kilka razy dziennie ale mu nie wychodzi) jak i zrobienie kupki okupione są strasznym bólem i płaczem. Synek aż się trzęsie z bólu, kupki jak już mu się uda zrobić to są twarde jak kamień... :/ wizytę u lekarza ma 9 lipca dopiero, do tego czasu musimy się męczyć. Dawalam mu czopki, ale też nie chce z tym przesadzać i nie dawać mu za często tym bardziej że czasami trwa to nawet 40 min bo nie daje sobie wsadzić a jak już się uda to po paru sekundach wypycha i tak w kółko. Teraz kupiłam Xenne Balans Junior, czy dawała któraś z Was to dzieciom? Rozpuscilam saszetke w wodzie ale oczywiście Natek nie chce tego pić więc dolalam mu to do mleka. Tylko nie wiem czy tak można, czy lek zatrzyma swoje właściwości? Może wiecie ?
Albo może znacie inne sposoby na częstsze kupki i żeby nie były takie twarde?
Jeżeli chodzi o xenne balance junior to myślę, że spokojnie możesz dodać do mleka. Choć lepiej by było rozpuścić w wodzie lub herbatce, ale jak nie chce pić tak to spróbuj z mlekiem.
Najwyżej troszkę lżejsze działanie będzie, ale zadziała, nie straci właściwości.
Nie wiem, ile Twój mały ma, bo w zależności od wieku trzeba podawać 1 lub więcej saszetek dziennie.

Możesz też stosować syrop lactulosum zamiennie z xenną.
Może młody za mało pije, albo za mało błonnika w diecie?
Nie zmieniliście nic w jedzeniu?
 
Ja też wizytę mam 3 lipca :)

U nas kopniaczki widać już na zewnątrz :) ciagle wybrzuszenia pokazuja sie na brzuszku :) czuje ruchy bez względu czy leżę, siedzę czy stoję. Maz lubi się bawić z małym bo naciska delikatnie miejsce gdzie siedzi mały i za chwilę widać górkę w tym miejscu tak śmiesznie i obydwaj tak w kółko robią :)

Dziewczyny mam pytanie bo synek ma problemy z wyproznianiem. Ma zatwardzenia, kupke robi co 3-4 dni i zarówno próby (próbuje kilka razy dziennie ale mu nie wychodzi) jak i zrobienie kupki okupione są strasznym bólem i płaczem. Synek aż się trzęsie z bólu, kupki jak już mu się uda zrobić to są twarde jak kamień... :/ wizytę u lekarza ma 9 lipca dopiero, do tego czasu musimy się męczyć. Dawalam mu czopki, ale też nie chce z tym przesadzać i nie dawać mu za często tym bardziej że czasami trwa to nawet 40 min bo nie daje sobie wsadzić a jak już się uda to po paru sekundach wypycha i tak w kółko. Teraz kupiłam Xenne Balans Junior, czy dawała któraś z Was to dzieciom? Rozpuscilam saszetke w wodzie ale oczywiście Natek nie chce tego pić więc dolalam mu to do mleka. Tylko nie wiem czy tak można, czy lek zatrzyma swoje właściwości? Może wiecie ?
Albo może znacie inne sposoby na częstsze kupki i żeby nie były takie twarde?
Ja swojemu synowi gdy jest problem podaje syrop Lactulosum i pomaga. Może ma coś takiego w diecie albo mało pije. Mój syn miewał zatwierdzenia często po powrocie od babci. A dlaczego? Chrupki kukurydziane, kinderki, soczki kubusie itd jak to z babciami...
 
Jak Wam mija niedziela?
Ja jestem trochę zmartwiona i przybita. W nocy miałam straszny sen. Śniło mi się że poroniłam i strasznie obwinialam siebie że to moja wina bo nie potrafię siedzieć i odpoczywać. Wczoraj cały dzień to porządki, koszenie trawy, kwiaty, obiad, ganianie za Tymkiem itd. Nie czułam się wieczorem zmęczona...A sen był okropny. Boję się bo czasem miewam dziwne sny a później coś się dzieje...Miewałyscie takie sny?
Miłego dnia.
 
Jak Wam mija niedziela?
Ja jestem trochę zmartwiona i przybita. W nocy miałam straszny sen. Śniło mi się że poroniłam i strasznie obwinialam siebie że to moja wina bo nie potrafię siedzieć i odpoczywać. Wczoraj cały dzień to porządki, koszenie trawy, kwiaty, obiad, ganianie za Tymkiem itd. Nie czułam się wieczorem zmęczona...A sen był okropny. Boję się bo czasem miewam dziwne sny a później coś się dzieje...Miewałyscie takie sny?
Miłego dnia.
W ciazy te "dziwne sny" to normalka :) Tex miewam, nie bede pisac jakie, bo niektore to az sa smiechu warte, a po niektorych budze sie z placzem... Jak ostatnio, snilo mi sie ze maz mnie zdradza i az go w nocy zaplakana budzilam [emoji14]
 
reklama
Jak Wam mija niedziela?
Ja jestem trochę zmartwiona i przybita. W nocy miałam straszny sen. Śniło mi się że poroniłam i strasznie obwinialam siebie że to moja wina bo nie potrafię siedzieć i odpoczywać. Wczoraj cały dzień to porządki, koszenie trawy, kwiaty, obiad, ganianie za Tymkiem itd. Nie czułam się wieczorem zmęczona...A sen był okropny. Boję się bo czasem miewam dziwne sny a później coś się dzieje...Miewałyscie takie sny?
Miłego dnia.
Ja myślę, że o po prostu podświadomość każe ci zwolnić tempo i stąd takie sny. Odpocznij po prostu ;)
 
Do góry