reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Koalka wysypka dopiero wczoraj się pojawiła. Od razu jak zauważyłam mąż uderzył do pediatry.

Trzymajcie mnie dziewczyny bo dłużej tego nie zniosĘ. Przyjechała teściowa żeby pomóc przy małym jak zawożĘ EmilkĘ i Szymonka żeby mąż z tym pÓłpaścem nie brał
go na ręce i się zaczęło . Tak mnie ta kobieta wkur.... że chyba zwariuję. Wyubierała mi Zośkę jak na Sybir bo rzekomo ospĘ można przeziębić, a lekarz kazał nie przegrzewać, kłóci się że kąpać nie wolno , a pediatra 2 razy dziennie kazał ją myć. A najlepsze , że kombinuje Zosi czerwonĄ poszewkę bo rzekomo do tej poszewki mają te chrostki z ospy wyjść. :szok:Ciemnogród na całego. I jeszcze mi z kitu podjeżdża że lekarka jej tak doradziła:cool:

P.S Krzyś od wczoraj mega marudny. Dziś od rana w nosidle Marsupi i tylko to mu odpowiada. Muszę pilnie nabyć chustę bo coś czuję , że będziemy w najbliższym czasie nierozłączni
 
reklama
O to dalyscie mi pomysly z tym ciastem francuskim ze ja o tym nie pomyslalam;) juz myslalam o pizzy ale nie chce sie robic
Firana wlasnie co w menu poza drugim daniem?

Milagros grill dobrze brzmi i napewno taniej niz na sali nawet gdyby wziac catering do obsługi

U nas bedzie 80zl za osobe, w tym zupa 3 cieple dania i 9-10 przystawek kawa herbata napoje owoce. Ciasto babeczki orzeszki i takie tam bedziemy same z mama piekly tort zrobie sama tylko alkohol bedzie trzeba kupic

Milagros mimo wszystko bym probowala. Jak zasnie z cycem w buzi lub na czole podniesc do odbicia rozbudzic i jeszcze dac zeby sie dojadla na full

Natalia 7.11.16 [emoji173] 3020g/54cm [emoji480]
 
Mama czwórki wspolczuje.... Nie ma nic gorszego niz gadanie glupot i jeszcze zycie w przekonaniu ze tylko ona ma rację!!!!! Znam to bardzo dobrze....żadnych naukowych przykładów- tylko PRL wiedza...
Milagros twoja mala przybiera Ci ma wadze??
Kejti z szybkich przekasek polecam kanapki z torrilli. Zawijaszz ser, szynkę, majonez i co tam lubisz w tortille...i ktoisz
 
Milagros spróbuj tak jak radzi Kejti.
Jak cyca puści to ja do odbicia pózniej z powrotem do cyca aż naje sie do syta, lecz nie twierdze ze to moze szybko byc bo u nnie czasami 2 godziny karmie wlasnie w ten sposób. Co odbije i odkładam to chce znowu cyca, daje jej z jednego zeby to co gęste leci na końcu troszke ja zapchało. Jakis kurczę sposób musi byc na nia ;-)
 
Mamo czwórki, współczuję chorób i podejścia teściowej... Może zamówić przy niej wizytę położnej środowiskowej i "przy okazji" zapytać ją o obecne zalecenia przy ospie tak, żeby teściowa usłyszała, może zrobi się jej głupio?

Gaga, Sebuś dzielnie daje sobie radę, bardzo się cieszę i niezmiennie myślę o Was :*

Asiu, mam nadzieję, że dzisiejszą noc spędzicie wspólnie w domu :)

Milagros, to teraz już bym małej nie kłuła znowu, ale gdzieś ok. 6 m-ca (jeśli teraz wyjdzie ok i nie będzie potrzeby wcześniej), powtórzyłabym tsh i ft4 za jednym zamachem z żyły koniecznie. W niektórych laboratoriach nie podejmują się dzieciom takich małym pobierać, zanim znalazłam dobre, chodziłam na oddział noworodkowy na pobranie i zanosiłam sama fiolkę z krwią do analityki. A na początku tez zdarzyło się 2x z palca i niestety wynik był zaniżony, bo nie wychodzi tak dokładnie.
Jeżeli lekarz nic nie mówi na ten brzuszek, to na pewno nie jest to jakieś patologiczne, u zdrowych maluszków przeważnie wszystko wyrównuje się w trakcie rozwoju, chyba po 3 m-cu jeśli się utrzymuje, to zaleca się jakieś ćwiczenia.

Na bioderka idziemy w 8 tyg. Szpital u nas nie kieruje, chyba nie ma umowy z placówką. Poprzednio to na s w ogóle oszukali, bo powiedzieli, że usg nie jest refundowane i trzeba zrobić prywatnie. Jak się dowiedziałam, gdzie robią i zanim poszliśmy do pediatry po skierowanie, to kolejka taka się zrobiła, że pierwsze usg było chyba w 14 tygodniu, a na pewno po 12. U nas robią niestety tylko przez 1 godz. w tygodniu, więc długo się czeka na termin. Teraz mąż pojechał po samo skierowanie od razu po wypisie.

Zmartwiłyście mnie, że 5 w 1 u Was niedostępne, bo zazwyczaj jak są braki, to wszędzie :( Moze w przyszłym tygodniu się wybierzemy w końcu do pediatry, to zobaczymy jak u nas.
Starszą szczepiłam za jednym zamachem 5 w 1 i pneumokoki. Młodą też chciałam szczepić na pneumo, ale chyba zrezygnuję z tego, bo przeczytałam ostatnio, że na 2017r. Ministerstwo Zdrowia zgodziło się na dostarczenie części szczepionek, które nie są dopuszczone na terenie UE, bo dostawca, który wygrał przetarg nie dysponuje wymaganą ilością i będą u nas szczepionki z Azji, hmm... Być może ma to związek z tym, że dzieci urodzone w 2017 będą miały już pneumo refundowane, więc potrzebna jest większa ilość szczepionek, a zdecydowała oczywiście cena.
Nie wiem, muszę o to też zapytać w przychodni, czy mają jakiś zapas tych szczepionek.

Priinceseczka mam nadzieję, że tym razem wyjdzie już dobrze kontrola słuchu.

Milagros, oj, zdrówka!

Moja strasznie szybko rośnie, już to mniejsze 56 za małe na nią, 9 dni temu ważyła 3815, więc już na pewno ponad 4 kg ma. Używamy pieluch dady premium obecnie, wcześniej białe pampersy i mam jeszcze karton zielonych pampersów. 1 nie musiałam dokupywać, jak przeszliśmy na 2, to przez kilka dni były trochę luźne, a potem już ok. Z lidla tych małych nie próbowałam, kilka razy używałam 3 z lidla i były ok.
 
Milagros trochę mi to przypomina moja;) ona jak wstanie o 15/16 to do 22/23 nie śpi tylko cyc, trochę popatrzy, chwile na mnie pokima i znów cyc i tak na okrągło. Basia tez spać nie chciała w dzien, położna mi wtedy powiedziała jak zapytałam czemu tak mało śpi "czy chciałam lalkę;) widocznie taki typ nie śpiący;) za chwile bedzie bardziej aktywna i bedzie mozna ja czymś zająć!

Mamo4 oby reszta dzieci nie zachorowała, półpasiec ten sam wirus co ospa, maz miał ospę? Teściowej współczuje, ja moja mam jeden dzien w tygodniu i ledwo daje radę ;)

Kejti tortilla lub ciasto francuskie dziewczyny dobrze mówią:) ja uwielbiam francuskie po tajsku lub z brokułami:) takie kwadraty zawijam!

Ja juz nie wiem jak z cycami tak jak wam wczoraj pisałam moja zjadła 130ml z butli i dojadała cyca... jutro położna z waga jestem ciekawa:/

Dzwonili dziś z przychodni by nas umówić na wizytę patronażowe, idziemy przyszły wtorek to sie dowiem jak ze szczepieniami, na bioderka tez mnie od razu zapisała u nas w przychodni na 13.12, tylko mam pamiętać o skierowaniu od pediatry.

Joasia domek?

Gaga jak u Was teraz?

Ja sie wzięłam za porządki w szafkach na korytarzu i wywalam gro rzeczy niepotrzebnych[emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry