reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Joasia - doczekalaś się w końcu tego wielkiego dnia i synka w domu. Super- cieszę się razem z Tobą.

A mój małżonek ma najprawdopodobniej półpasiec... Pojechał do ambulatorium całodobowego . Nie wiem jak mamy się odizolować z małym od Zosi i męża . Brak mi pomysłu i ręce trochę opadają .
 
reklama
Mamo5 a ile trwa juz ta ospa? Bo ospa zaraza sie najbardziej na samym początku, pózniej jak pecherzyki przyschna to chory z reguły nie powinien zarazić. Niestey maz pewnie bedzie zarażał i nie ma rady, musi unikać kontaktu z dzieckiem, bo wszystko przenosi sie droga kropelkowa. Mam nadzieje ze Dzidzia sie nie złapie ospy :-(
 
Mamo czworki to Wam sie choroby przyplataly:/ uwazajcie na siebie

Ja stanik kupilam zwykły bo taki wygodny mi się trafil z mieciutkimi miseczkami takimi ktore latwo odchylic ale usztywniany i jak wychodze go zakladan i odpinam ramiaczko a w domu w miekkim do karmienia.
Musze dokupic ale cycki mi urosly i poczekam aż sie rozmiar ustabilizuje

A szczepic niby chcieliśmy 5w1 ale właśnie jest problem z dostępnością. Nasza pediatra poleca te na nfz a pieniazki przeznaczyc na dodatkowe z kplei Julka dodatkowymi nie szczepilismy. Malo tego powiedzials ze mozna rozdzielic wklucia ale jak sa trzy na raz to organizm lepiej walczy? Jskos tak . musze się doedukowac bo to bardzo dobra doktor.

Natalia 7.11.16 [emoji173] 3020g/54cm [emoji480]
 
Mamo4 z tego co moja pediatra mówiła ospa jak ty mialas jest bezpieczna dla takiego malucha bo ma Twoje przeciwciała. A tak to ospa sie zaraza juz 2 tygodnie przed chrostkami o ile dobrze pamietam ale doczytaj, wiec juz i tak mieli ze sobą kontakt. A reszta dzieci Twoja miała ospę? Bo jak nie to moze pójść lawinowo.

Co do szczepień to ja chciałam 5w1 ale jeszcze nie byłam u pediatry. My szczepimy na wszystko (Odra świnka różyczka tez) Odra wraca w zeszłym roku u nas panowała bo ludzie wlasnie nie szczepią:/

Kejti ja Basi tez na nic dodatkowego nie szczepilam tylko ze ona była sama a teraz ona moze przynosić małej cos ze szkoły.

My wczoraj poszliśmy na koncert z Basia - pierwsze wychodne;) nie było mnie 3h a mała wypiła 130ml[emoji15][emoji15] jedząc przed moim wyjściem i jak wróciłam dorwała sie do cycka... w ogóle zaczęła mi sie budzić w nocy co 2,5h wiec moze rośnie albo sie nie najadą ze chce wiecej jeść???


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Karola gratulacje ! jaki długi chłopak i ma moje ulubione imię :-) Myślałam o tobie w nocy czy urodziłaś wkoncu :-)
Dobrze ze podjęli decyzje o cc w takim wypadku!

Milagros strasznie mi żal ciebie ze biedna nie możesz odespać. Taki ssak ci sie trafił :-( Kurczę nie mam pomysłu czemu Malutka tak długo sidzi przy cycu:-( Je czy poprostu wisi ?
 
Karola gratuluje;)

Milagros a ruzbudzasz ja jak przysnie?
Mi przedwczoraj tak wisiala ze juz nie mialam sily b w pracy a jeszcze drugie dziecko do ogarniecia wiec wczoraj na wszelki sciagnelam 45ml powisiala jak podjadla dalam jej jeszcze z butli żeby dojadla i grzecznie spala a ja mialam czas dla Julka. Moze taki patent wyprobuj? Bo jak obie sie meczycie to bez sensu zebys ty chodzila niedospana i wykonczona bo cyc a mala sie denerwowala bo ze zmeczenia mleka mniej.
A bierzesz witaminy?

Swoja droga ja u siebie taka zaleznosc widze ze jak jestem wypoczeta (tak, zdarza sie) to mleko płynie a zmeczona czy pod wieczor jest go mniej.

Skrzat nie wiem czemu tak sie budzi moze nie dojada? Moja pieknie ok 2 i 6 ;)

Wogole dzis mam powera i tak wysprzatalam lazienke jak jeszcze nigdy kazdy kącik doslownie domestosem. Zaraz ciasto i chce wyciagnac Izule na spacer a ta cale zycie śpi;d
Dzis tez w odwiedki przychodzi kuzynka z mezem ta ktora na za dwa tygodnie ma termin i potrzebuje waszej pomocy w kwestii przekaski nie mam pojęcia co zrobic na szybko a beda ok 18

Natalia 7.11.16 [emoji173] 3020g/54cm [emoji480]
 
Szczepienie w piatek bo Pani doktor dzisiaj nie bedzie.
Milagros zdrówka życzę. Żeby Ci się jak najszybciej polepszylo.
Na ilość mleka nawet stres ma wpływ a co za tym idzie na baby też.
Keejti może coś z ciastem francuskim? Ostatnio robilam paroweczki na trzy dzielilam i cienkim paseczkiem dookola zawijalam. Do tego sosy. Mozesz do tego lekka sałatkę zrobić. Albo tortille z lososiem lub szynką itd. Albo fajne zapiekanki z gruszka rukola lub tradycyjne.
A ja potrzebuje inspiracji na drugi cieply posilek na chrzciny.

13.10.2016 córcia
 
Koalka za szczepionke płaciłam 193 zł w aptece ziko czeka na nas w aptece przy osrodku zdrowia i trochę poczeka bo mały przeziębiony , katar ma mam nadzieje ze dalej to się nie rozwinie
 
reklama
Milagros moja tak samo czasami ma w dzien ze zasypia na cycu wypluwa sytek spi z nim ba czole, a jak odkładam to znow chce cyca. Sprawę wlasnie załatwia bujaczek albo łóżeczko i włączam kołysanki albo szumienie. Tak to czasami bywa ze dzieci chcą mamy i juz. Tylko u Ciebie to codziennie wiec nie dziwie sie ze sie frustrujesz. Jak J była chora i ciagle beczała i chciała cyca to w nocy nakrzyczalam na nia ze mam dość i nic nie dostanie jak ma co 5 minut jeść a pózniej płakałam ze to przecież dziecko i nie jej wina. Na drugi dzien jak poszłam do lekarza i sie dowiedziałam ze mała ma wirusowke to juz wogole byłam zła na siebie ze dziecko było chore a ja sie na nia zloscilam. Okropne uczucie.

Kejti dobrze dziewczyny piszą ciasto francuskie jest najlepsze i najszybsze.
Ja przepadam za brokułami wiec robiłam fileta z kurczaka w kosteczkę podsmazalam z przeprawa do grosa, brokuły mrożone różyczki gotowałam i pózniej podsmazalam chwile z filetem rozkładałam ciasto francuskie nacinalam jak warkocz na środek kładłam kurczaczki z brokułami i zaplątałam całość zamykałam do piekarnika na 20 min do tego sos czosnkowy własnej roboty albo jakis inny łagodny śmietanowy do brokułów i gotowe.
 
Do góry