reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2016

ivi ale Ci się wicie gniazda załączyło. :)

mój mąż sam powiedział że od razu bierze te dwa tygodnie po porodzie, potem przyjedzie moja mama.

Głowa tak mnie nawala że wzięłam apap i mało co pomogło. leże z coldpakiem na głowie i też nic. chyba oszaleje jak zaraz nie minie...
 
reklama
Ivi, super :)

Keejti, to chyba w ZUS musisz załatwiać?
Co do praw ojca na etacie, to tak jak napisałam, 2 dni okolicznościowego np. na poród i na latanie po urzędach, one nie muszą być wzięte dokładnie w dniu porodu, tylko z okazji, ale nie wiem, w jakim czasie można go wykorzystać maksymalnie. Jak wyjdziesz ze szpitala, to od dnia wypisu 2 tyg. opieki nad Tobą. W międzyczasie może wziąć opiekę na dziecko.
No i 2 tygodnie ojcowskiego. U nas ostatnio po moim wyjściu miesiąc razem spędziliśmy, bo opieka + ojcowski, a teraz ojcowski trochę odsuniemy w czasie, bo jednak taki maluszek głównie śpi i bardziej absorbujący robi się później, wtedy przydaje się większa pomoc, przynajmniej u nas tak było.

Joasia, może on jest przekonany, że Ty taka "Zosia samosia"? Pogadaj z nim.... Kciuki trzymam.
 
Wrócił dopiero z pracy... wysłałam go do apteki po no-spe bo ten mój brzuch to strasznie wariuje. Jak wróci ide wziąć ciepły prysznic i ogarnąć podwozie na wszelki.

Jestem w 37 tygodniu ciąży[emoji480]tp.8.11[emoji64]
 
Kurcze Asia nogi zaciskaj

Czyli rozumiem ze te dwa tygodnie po porodzie to od internisty np na opieke nade mna? A tacierzynski moze wykorzystac np w okolicy swiat lub tez miec ciagiem miesiac?

Czyli co zaczynam rodzić on dzwoni do pracy ze np jutro go nie ma i ze chce dw dni okolicznosciowego i wypelnia podanie po tych dwoch dniach?

Jestem w 33. tygodniu ciąży <3
 
Ja wróciłam od lekarza ale to napisze na wizytowym.

Kejti nie wiem do końca jak to jest ale w pracy i tak musisz powiadomić bo oni nie wiedza do kiedy umowa, wiec trzeba ich zawiadomić bo musza w systemie wprowadzić koniec L4. Mysle ze najlepiej zadzwoń do ZUS i kadrowej w pracy i sie dowiedz.

Co do opieki/ojcowskiego to ojcowski mozna wykorzystać kiedy sie chce, maksymalnie do ukończenia przez dziecko roku.
Mój bierze niby ojcowski i okolicznościowy i tyle. Praca za ważna i za duzo spraw gdyby go miesiąc nie było, w tym koniec listopada ma delegacje na 4 dni i leci znów:/ zobaczymy kiedy mała sie urodzi i jak to wyjdzie, ale na poród wybiega z pracy i jedzie do mnie niezależnie od dnia i godziny.

Joasia ja Ci współczuje, na pewno sie kochacie ale ja bym nie wytrzymała ;) czasem wiem ze mój duzo pracuje i wyjeżdża ale wiem ze sercem wolałby być z nami:) Ja bym sie chyba nie potrafiła odnaleźć jakby praca była dla niego ważniejsza niz ja i Basia a teraz i Maleństwo.

Mi lekarza zapisał Aspargin dzisiaj czyli magnez i potas, ja w sumie skurczy nie mam ale mówi żeby brać:) 4x1 tabletka

Teraz leżę i odpoczywam. Pokłóciłam sie z tesciowa, ta mi działa na nerwy. Ech... będzie ciężarna denerwować.
Który Bepanthen ma plastikowa tubkę, bo ja tych metalowych tez nie lubię. A na sutki jakiś dobry krem macie, po którym nie trzeba myć zanim dziecko zacznie jeść?




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Opiekę nad żoną po porodzie, jeśli ktoś chce ją wykorzystać, bo oczywiście przymusu nie ma, trzeba wziąć od dnia wypisu, kiedy żona faktycznie tej opieki wymaga. U nas ginekolog w szpitalu wystawiał, ale myślę, że internista też może.
Keejti, może zgłosić telefonicznie okolicznościowy, bo wiadomo, że nie zostawi rodzącej żony, żeby wypisac wniosek i wypełnić go jak najszybciej.
Urlop ojcowski to 2 tygodnie kalendarzowe, czyli dni wolne i święta wliczają się. Można go wykorzystać do czasu ukończenia przez dziecko 24 m-cy. I można wziąć albo 2 tyg. ciągiem albo 2x po 1 tygodniu - taka zmiana od tego roku.
Milagros, u nas chyba mąż weźmie właśnie ojcowski na święta i sylwestra, bo wypoczynkowy już wykorzystał na urlop + na różne wyjazdy z M. do lekarzy.
Aha, jeszcze należy się 2 dni opieki nad dzieckiem w roku, "z urzędu", nie trzeba mieć nic od lekarza, tylko że mogą być wykorzystane tylko przez jednego rodzica, no i też nowość od tego roku, te 2 dni można wykorzystywać na godziny.
 
Skrzat purelanu nie trzeba ale ja kupilam z ziaji sporo tanszy jest i ma ten sam sklad.

Dzieki za wyjasnienie:) mam jeszcze jedno pytanie czy pracodawca może np nie zgodzic sie na tacierzynski w swieta?

Milagros heheh gdybys zaczela rodzić to doslownie mogloby sie tak stac



Jestem w 33. tygodniu ciąży <3
 
Dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest z macierzyńskim. Ja chce pójść na cały rok ze by mieć to 80% a nie dzielić ze najpierw 80 a potem 60. To trzeba jakoś zgłosić pracodawcy przed terminem porodu czy wystarczy po porodzie?

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Karola z tego co kojarze to piszesz podanie, że chcesz iść a cały rok. Chyba, że teraz coś sie zmieniło.

No przeszło mi trochę po kąpieli i nospie. Zapytalam o "plan porodu". Mówi ze rodzić idziemy razem.

Jestem w 37 tygodniu ciąży[emoji480]tp.8.11[emoji64]
 
Do góry