reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Dzień dobry mówię ja ZAJĄC POZIOMKA :p

Dziecko nie przespało nocy, obudziło się koło 3.30-4, ale karmiłam na śpiocha. Szybko się najada w nocy i zasypia mi na klacie, więc tylko odkładam do łóżeczka i śpię dalej. O 7 już nie podziałało, w łóżeczku już nie spała tylko się wierciła, ale wytrzymałam do 8 jej marudzenie. Potem już były początki kwilenia więc zaczęłam działać. Zmiana pieluchy i ... robienie kupy w trakcie. Uwierzcie mi, że nie znam nikogo kto robi kupę w takim pięknym uśmiechem na ustach. Potem ćwiczenia, mycie buźki, wit. D i zakraplanie noska (jak trafiłam, a jak nie trafiam to zakropliłam całą buźkę). o 8.45 moje dziecko już drzemki potrzebowało, więc śpi.

długo piszę posta to i dziecko się obudziło ok 9.20 i leży oglądając spiralę na wózek canpolu.
 
reklama
wieczór beznadziejny, płacz kolkowy non stop. Noc do 2:30 super, później po karmieniu i przewijaniu tak koło 5 juz nie bylo kolorowo(ponownie płacz).
Oby dzionek był lepszy niż wczoraj.
;-);-);-);-);-);-);-)
 
Jak Was podczytuje dziewczyny to mnie nachodzą jakieś myśli natrętne bo Wy piszecie że cycujecie czasem całymi dniami a kurcze u mnie było tak tylko w pierwszych 4 tygodniach życia małego a teraz malutki je 6 razy na dobę czy to mało???? Wczoraj np 1 w nocy, 6, 10, 14, 18, 22. W dzien je zawsze co 4 godziny a nocy najczesciej przesypia dluzej z jedna pobudka kolo 3,4. Ogólnie wstaje są uśmieszki, przewine go, jak trzeba przebiore i karmimy sie kolo 30 min i jak zje to bawimy się kolo godziny i on znow zamyka oczka i sam zasypia. I tak jest za każdym razem, tylko wieczorami jak boli go brzuszek to tak 2,3 godziny nie spi. To możliwe ze za rzadko je i ma malo energii? Pediatra nie kazala go budzic bo stwierdzila, ze tyle snu potrzebuje (zreszta moj maz to spioch i moglby spac 24 h na dobe, zasypia na siedzaco przed tv nawet). Karmic go czesciej czy pozwolic zeby sam decydowal? Przez caly dzien i w trakcie nocnego karmienia dostaje cyca, butle ok 120 ml dostaje raz na wieczor jak u mnie juz pusto a on nawet minuty nie chce ssac bo sie wnerwia. Aha i w ciagu 10 dni przybral 300 g (z 3800 na 4100). Jak pytalam pediatry o to ze on taki drobny a inne dzieciaczki juz po ponad 5 kg waza to mnie owalila zebym na sile go nie tuczyla i ze ja jestem drobna to slonia nie urodze a i on byl malutki.

A co do rad z kapaniem to dziewczyny przerabialam juz z pieluszka, nawet taki wklad do wanienki kupilam zeby na tej gabce lezal i tez dupa, gadamy do niego, probowalam wlaczyc mu karuzele, nic nie pomaga a wrecz jest coraz gorzej. W szpitalu po urodzeniu bylo tak samo, normalnie ciagle spal, wcale nie plakal a jak go brala do kapania polozna to mowila ze bede miala ciezkie z nim kapiele i tak jest:( Może sprobuje nalac wiecej wody bo wydawalo mi sie ze jak bedzie wiecej to sie gorzej przestarszy ale moze macie racje ze warto sprobowac.
 
Ostatnia edycja:
Hej :-)
Mojej Natalce też coś się pozmieniało - skończyły się przespane całe noce. Dziś obudziła się o 2 i po 5 na jedzenie. I też myślała, że bawić się z nią będę :sorry:

Dziewczyny nie straszcie tym pakowaniem :szok: W środę robimy sobie wypad do Karpacza - taki prezent z okazji rocznicy ślubu ;-) Dziś nam 5 lat razem mija :-)

I rajstopki też już mam dla Natalii :tak:
 
Hej
Wróciliśmy ze spaceru w lesie. Ale fajnie bez wózka :D znalazłam kilka Grzybow maslaków chyba bo śliskie. Muszę się znawców spytać

Haust Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :) prezent fajny :)

Kornela na żądanie karm i przestań tak analizować. Wrzuć na luz ;):p
 
Ostatnia edycja:
Haust - no serio serio, pakowanie to lekka masakra :) u nas dwa wózki, tony ubrań, pieluch, mlekA różne dla obydwojga, kilka małych zabawek, termos z wrzątkiem, jakies przekąski i pół dnia schodziło, a i auto ledwo to zapakowało. A po powrocie rozpakować i podzielić wszystko też niełatwo. No ale opłaca się za czas miło spędzony na wyjeździe. Karpacz śliczny
;) no i gratki z okazji rocznicy. Właśnie mi przypomniałaś że my przedwczoaj mieliśmy... W niedzielę też uszamy na wycieczkę. Tym razem beskidzki trójstyk
 
Dobry ;-)

Chyba jednak nie jestem chora, tylko mnie od cycków złapało. Ale masakra, jak mi apap przestaje działać, to ręką ruszyć nie mogę, tak mnie wszytsko boli... Dawno gorączki nie miałam, to już nie pamiętałam jak to jest :-p. W nocy bałam się małą podnieść i polazłam po mojego, żeby on ją przewinął. Poza tym gardło mnie już nie boli. No i dziś wpadła na 5 min położna uzupełnić jakieś papiurki, to też obstawia cycki. I ehhhh wyjazd przez to padł i w ogóle lipka.

Kornela moja dużo je, ale też dużo śpi. Taki chyba typ po mamusi. Rano ma aktywność tak z 1-2h i potem jak tata wraca z pracy. Tylko wtedy już marudna bardziej. Ostatnio śpimy razem do 9-10, no dziecko marzenie, daje się matce wyspać. Tylko niekiedy robi niespodzianki w nocy i zasnąć nie chce. Tylko jak by jeszcze chciała sama spać czy też sama poleżeć....

I myślę czy jednak nabiału jednak nie odstawić na jakieś 2-3 tygodnie. Bo jak młodej po trądziku schodziła skóra z czółka, tak zostały jej teraz takie drobniutkie krostki, które lekko się świecą. Ładną buzię ma tylko po spacerach i po kąpieli.
A na główce to jednak jeszcze nie ciemieniucha, tylko też jej skórka schodzi.
Mamusie beznabiałowe czy 2-3 tygodnie starczą by zobaczyć czy to o to chodzi?

Katka do mycia używam wody i wacików, chusteczki w nocy tylko niekiedy, ale one mi nie podpadły jeszcze. I muszę przetestować dady. Bo te moje pieluchy niby spoko, bo one mają mało chemii, ale wkurza mnie ich zapach. Nie wiem po co pakowali perfumy.
 
Kornela jak dziecko ladnie rośnie to karm tyle razy ile razy dziecko chce. ono nie da sobie krzywdy zrobić pod tym względem.
Haust gratulacje z okazji rocznicy i prezent tez fajny. My mamy jutro i chcę isc do miasta na kolację i spacer. Dawno nie byłam w Amsterdamie gdy jest ciemno. Popatrzymy sobie na ladne panie na wystawach a potem hyc do domu do łóżeczka :p po braciszka lub siostrzyczke dla Zolki (zart)
 
Lilla to mi się skojarzyło. Dzisiaj położna mi wyskoczyła z tekstem, że powinniśmy sobie drugie zrobić jak najszybciej. Po pierwsze: matka wyluzuje, po drugie: dziecko (Lilka) będzie miała jakieś zajęcie. Padłam..... :-D

Haust gratulacje ;-)
Emyly Ty to udana jesteś ;-) również gratuluje rocznicy.
I co byś nie była poszkodowana, też Lilla gratuluję. Tylko proszę tam Zolince nie pokazywać za dużo tych Pań na wystawie. No chyba, ze to tylko rodzice mają wychodne.
 
reklama
witam się i ja po długiej przerwie, nie łatwo mi znajdź czas na kompa, mimo że młodsze dziecko mam aniołka, nie mogę na niego narzekać. Rośnie ładnie i zdrowo, wisi na cycku od 3 dni, w nocy się budzi co ok 3 godz :( U nas jeszcze żadnych szczepień nie było, dopiero po ukończeniu 3 miesiąca. Teraz czekam aż uśnie i podejmuję próbę położenia spać starszej.
Krystian nie sięga jeszcze po zabawki do karuzeli nie wiem czy mam się tym martwić , 23 września przychodzi położna to go poogląda zewsząd, ale nóżkami kopie jak opętany, wreszcie polubił leżeć w łóżeczku i patrzeć na karuzelę

Któraś z Was pisała o koszmarnych kąpielach, u nas oboje dzieci lubią się kąpać to nie mam z tym problemu, ale rozmawiałam niedawno ze znajomym który miał z tym kłopoty, córka (już teraz 15 -letnia) płakała strasznie co kąpanie i w końcu nalali jej malutko wody i położyli ją na brzuszku w wanience, podtrzymywali główkę, sama nie mogę sobie dobrze tego wyobrazić jak to z tą główką, ale może warto spróbować na gąbce ?
idę kłaść drugie dziecię ale idę o zakład że znów mi numer zrobi i będzie miała daleko w poważaniu spanie
 
Do góry