reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

ja na skierowaniu na usg dostałam w liście napisane, że mam wypić dwa razy po pół litra wody przed usg. Tyle się naczekałam w poczekalni i nieśwadomie poszłam do wc i musieli mi zrobić dopochwowe bo nie było przez brzuch widać. Ale to było za pierwszym razem (z 1 ciążą). Teraz rano wypiłam herbatkę, ale wypróżniłam w szpitalu i na szybko wypiłam pół litra wody na 10min przed usg i obraz był piękny. Zresztą akurat w szpitalu mieli nowiusieńki sprzęt więc może to ma znaczenie.

!

ja miałam w szpitalu teraz w tamtą sobotę, jak byłam na IP usg przez brzuch na pusty pęcherz i też było widać...
gratuluję widoków na wizycie :)

My w tamtym roku kupiliśmy kombii na szczęście. Wyprawa z dzieckiem to nie byle co, wózek, fotelik, pieluchy i inne akcesoria. Teraz to już luz, ale jak córka była mała, to było nie lada wyzwanie:tak: Jak kupowaliśmy wózek, to sprawdzaliśmy czy nam się w ogóle do bagażnika zmieści i było "na styk", teraz dwa foteliki z tyłu i wózek do bagażnika bez problemu wejdzie (i stelaż i gondola). Także się wcale nie dziwię facetom, że myślą tymi kategoriami:tak: Zazdroszczę Wam tych wizyt, moja dopiero za 8 dni.. Trzymam kciuki za wszystkie zestresowane dziś mamuśki!

my sie na początku do corsy b trzydrzwiowej mieściliśmy z wózkiem, gondolą, nosidełkiem i spakowani, nawet na wakacje udało się pojechać i wszystko zmieścić i wózek i leżaczek i nawet przewijak :p potrzeba matką kreatywności i planowania :p

poszłam z bobasem na spacer, w ogóle to dziś spała mi 15 min, a potem histerii dostała i tyle ze spania... ciągnie mnie do zabawy, więc spadam
 
reklama
ja miałam w szpitalu teraz w tamtą sobotę, jak byłam na IP usg przez brzuch na pusty pęcherz i też było widać...
gratuluję widoków na wizycie :)



my sie na początku do corsy b trzydrzwiowej mieściliśmy z wózkiem, gondolą, nosidełkiem i spakowani, nawet na wakacje udało się pojechać i wszystko zmieścić i wózek i leżaczek i nawet przewijak :p potrzeba matką kreatywności i planowania :p

poszłam z bobasem na spacer, w ogóle to dziś spała mi 15 min, a potem histerii dostała i tyle ze spania... ciągnie mnie do zabawy, więc spadam

My lanosem jeździliśmy, więc wiem, że się da:biggrin2:, ale mówię o sytuacji, gdzie mam dwoje dzieci - i to obie pociechy w fotelikach, wtedy miejsca już nie ma.
 
z coreczka tez chodzilam na szkole rodzenia ale nie podobalo mi sie ,glownie suchy wyklad i troche cwiczen oddechowych o pielegnacji dzieciatka prawie co nic jeden raz przewijalismy lalke i dwa razy zmienialismy gaze na pepuszku, ja zawsze z tym drugim mam problem nigdy nie wiem czy robie to dobrze:szok:przewijanie mam opanowane na spiaco z zamknietymi oczami:-)

Ja byłam na jednych zajęciach ze szkoły rodzenia i sporo się dowiedziałąm o kąpaniu, wysypkach i pielęgnacji.
A w przewijaniu z zamkniętymi oczami też mam wprawę - szybko się jej nabiera :-D

ja tez jestem przeziebiona ,mam katar i kaszel i moj internista kategorycznie zabronil mi przyjmowac nawet syrop to smo powiedzieli mi w szpitalu bo to pierwszy trymestr ,pamietam ze w poprzedniej ciazy pod koniec dostalam zapalenia zatok ( mam niestety powracajace) i ten sam inter przepisal mi antyb i powiedzial ze nie ma zadnego niebezpieczestwa bo dziecko jest juz w pelni uksztaltowane
lepiej sie przemeczyc z miodkiem i czosnkiem niz reszte zycia miec wyrzuty sumienia:tak:

La luna, nie wiem, czy znajdziesz taki specyfik u siebie, ale mi na 3-miesięczne zapalenie zatok, na które nie pomagały nawet antybiotyki i sterydy pomogło Sinus Rinse. To taka butelka, którą napełnia się woda, rozpuszcza się w niej saszetkę z solą fizjologiczną a następnie przepłukuje się najpierw jedną dziurkę od nosa, potem drugą. Po około 3 dniach płukania 2xdziennie zaczęło ze mnie wypływać mnóstwo tej ohydnej wydzieliny, która siedziała głęboko w zatokach. Kontynuowałam jeszcze przez 1,5 tygodnia i w końcu koniec.
Wydaje mi się, że mogłabyś spróbować tego nawet w ciąży gdyby zapalenie zatok znów powróciło, a obeszłoby się bez antybiotyku :)
Tutaj opis rozwiązania: NeilMed Sinus Rinse Video - YouTube

I dołączam do grona przeziębionych :(


MaMaMu tak, pracowałam w rękawiczkach, aczkolwiek powiem Wam, że jakoś rzadko zwracam na to uwagę. Teraz w ciąży może się zmobilizuję i wyrobię sobie taki nawyk.

:tak:
Też nie mam jeszcze nawyku, może dlatego, że w sumie niewiele robię w domu, bo jestem "ułóżkowiona" :sorry2:



aNilewe - co do auta to Twój TŻ ma rację - zdecydowanie przydaje się większe :)
My zakupiliśmy kombi i uważam, że to był dobry wybór. Spakowanie wózka i walizek na wakacje jest wyzwaniem.

BTW, w ramach oszczędności miejsca - ma wyjazdy proponuję kąpiele w małych dmuchanych basenach. U nas sprawdza się idealnie a zajmuje tyle miejsca co nic.

Jeśli chodzi o prezenty - myślę o słuchawkach bezprzewodowych do komputera, ewentualnie klawiaturze bezprzewodowej. Innych pomysłów na razie brak.
 
Ja jeszcze nie mam 7 tygodni, a już mi sterczy brzuch ))
Nażarłam go, czy jak? )))))
Takie wrażenie, że tego brzucha wciągnąć w ogóle nie mogę. To chyba za wcześnie na zewnętrzne objawy?
 
Długo mnie tu u was nie było, jestem po kolejnej wizycie bez usg, coś w moczu nie tak wyszło i jutro muszę lecieć jeszcze raz na wyniki i do gina. Mam koszmarny problem ze swoim starszakiem, zaparcia nawykowe, próbowałam już wszystkiego i na wszystkich forach już byłam , ale nic nie pomaga. Może któraś z was miała taki problem i wie co jest sprawdzone i działa. Ogólnie kupka jest normalna i miękka po syropkach i diecie, ale mały mówi że się boi i po prostu na siłę wciska ją . Dzisiaj udało się po 6 dniach wreszcie po czopku zrobił. A już się bałam że będzie lewatywa. A psycholog dziecięcy tylko radzi i nic z tych rad nie wychodzi i tak żyjemy od kupy do kupy. Za szybko chciałam go nauczyć na nocnik i to podobno jest efekt
JAGÓDKA my na przyjście dzieciaczka zaopatrzyliśmy się w passata kombi i wszystko się mieści, ale ja mam skłonności do pakowania co wlezie, jak bym musiała to i bym do malucha wszystko upchała
KASIASIERPIEŃ połówkowe usg ok ale wady genetyczne płodu najlepiej wykrywa usg 12-14 tygodniu ciąży, no niby nie jest konieczne ale…. Do tego badania z krwi (białko ciążowe i beta)i i masz około 90% pewności ze dzidzia jest zdrowa. Takie info mam z kliniki zdrowia kobiet


LA LUNA masz rację zwykłe przeziębienie to miodkiem i czosnkiem, gorzej jak coś jest gorszego na rzeczy, ale myślę że każdy lekarz bierze pod uwagę dobro mamy i dzidziusia. Zawsze na ulotce jest napisane, że lek dozwolony jeśli korzyści dla mamy są większe niż szkody dla dziecka (czy coś takiego) A z drugiej strony są mamy z nowotworami z padaczkami, cukrzycą i innymi takimi które leczyć się muszą i się martwią, ale większość tych dzieciaczków JEST W PEŁNI ZDROWA JEŚLI ciąża jest dobrze prowadzona, a zwykłe przeziębienie faktycznie wytrzymać i przeleżeć
ANASTAZI no przez malinki to już na 100% nie powinnaś nieć wyrzutów sumienia. Dziewczyny nie dajmy się zwariować.

MADASJA może za wcześnie a może i nie, jeśli jesteś szczupła a wszystko ci się tam przesuwa bo macica rośnie to faktycznie brzuszka już nie wciągniesz, ja od początku nie mogłamk już spać na brzuchu bo mnie uwierało
 
Ostatnia edycja:
Martuśka dasz radę. Jest 2 plus siedzenia w poczekalni po 15.30 - nie stoi się w gigantycznym korku, o którym mówią w radiu od 15.20. Stała już wtedy prawie każda większa ulica we Wrocku :D Co do sterczącego brzucha to ja w 1 ciązy brzuch miałam dopiero po 22tygodniu a teraz mój brzuch wylazł ok 4 tygodnia, zanim potwierdziłam ciążę. W niektóre ciuchy się ledwo mieszczę tak naprawdę, wybrzusza mnie strasznie.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny kocham Was! Wszystko jest super! Maluch dużuch ma już 3 cm! Ruszyła go troszkę a on się zaczął ruszać! Co za piękny widok! Jeśli chodzi o mój niski progesteron to powiedziała, że szału nie ma ale widocznie dzidzi tyl wystarczy a leczy się objawy kliniczne a nie wyniki badań. Dostałam receptę na Luteine ale mam ją wziąć wtedy jak będę miała takie miesiączkowe bóle. To chyba tyle :-) jestem taka szczęśliwa! Wierzę w to że będzie dobrze!
Dziewczyny przed wizytami! Trzymajcie się gorąco! Też zobaczycie dzisiaj swoje robaczki!
 
JEJKU MARTUŚKA po stokroć gratulacje, Ale będziesz miała dużego dzieciaczka:) Nie ma słów żeby opisać takiego szczęścia. Taki poruszający się malec to już nie to samo co FASOLKA:):):) Ale jesteś szczęściarą że mogłaś dzisiaj zobaczyć swojego dzidziusia. Jeszcze raz gratulacje i tulam cię mocno
 
reklama
Anilewe, Martuśka gratuluje wam ogromnie!!! Mam nadzieje ze i ja przyniose dzis takie dobre wieści. Od rana miałam kiepski humor, wyjątkowo zle sie czułam psychicznie, tak bardzo mnie ta dzisiejsza wizyta stresuje. No ale przeciez musi byc dobrze.
 
Do góry