reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

reklama
Co do rogala – fajna sprawa. Ja mam taką długą poduszkę, żeby było śmieszniej to służyła jako mój becik J tyle lat i znowu się przydała. Kładę się na nim dokładnie jak na tym rogalu. Już mnie zaczyna męczyć to spanie na boku. Zawsze spałam na brzuchu a teraz mi brzuszek przeszkadza poza tym nie wolno.
Doczytałam w jakiejś książce, że ciężarna powinna spać na lewym boku albo nieco przekręcona na plecy. Należy unikać spania na prawym boku bo dziecko uciska na tętnicę jakąś czy coś…

Co do brzuszka - Powiem wam, że w ciągu ostatniego tygodnia tak mi wystrzelił, że już się ciąży nawet ukryć nie da. Moja mam jak mnie ostatnio zobaczyła to była zachwycona.
Obawiam się tylko, że ludzie będą chcieli za chwilę macać mojego brzuchacza a ja raczej należę do osób słabo znoszących kontakt fizyczny z innymi osobami (poza mężem :) ) ale wszelkie Przytulanki na powitanie/pożegnanie, to zawsze dla mnie trauma. Teraz będę musiała jeszcze znosić „macanki”.

Ale się rozpisałam...

A czemu masz znosić macanki? :szok: Ja też nie lubię jak mi ktoś burzy moją strefę prywatną, nienawidzę tego. W pierwszej ciąży mąż dotykał brzucha kiedy chciał, czasem komuś chciałam pokazać jak kopie to pozwalałam, ale to dosłownie 2-3 bliskie mi osoby, jak ktoś wyciągał łapy bez pytania, to się cofałam, nie pozwalałam dotknąć brzucha. Ja nikogo też nie macam.

Nie tętnicę, tylko żyłę główną dolną. Pisałyśmy już o tym spaniu kilkakrotnie.

My czekamy na gości, mąż kupił tort i jakieś ciacho.
 
Ja tylko na chwilę:) Moje chłopaki śpią, a ja robię się na bóstwo,bo jedziemy na imieniny do mojej siostry.
Dziewczyny dzisiaj tak wstrzymałam kichnięcie, bo nie chciałam obudzić Mikusia, że brzuch mnie tak zabolał, że myślałam że coś się stało:/ Ale to była tylko taka chwila...
Odliczam czas do czwartkowej wizyty ehhhh ;)
Życzę miłego popołudnia!
 
Makota - wszystkiego najlepszego!

Odnośnie rozstępów - w pierwszej ciąży bardzo starannie smarowałam się Pharmaceris i niestety rozstępy są i tak. Ale brzuch urósł mi gigant. Moja mama też po mnie ma duże rozstępy. Myślę, że nie do końca ma znaczenie czym się smarujemy, ważne, żeby skóra była nawilżona, a rozstępy jeśli mają wyjść to i tak wyjdą.
 
Makota Wszystkiego najlepszego :) duzo zdrowka dla Ciebie i malenstwa:)

A ja wczoraj mialam masakrycznego lenia posprzatalam tylko i caly dzien przelezelam:/ Ale w piatek duzo sie ochodzilam i wczoraj mnie caly dzien brzuch pobolewal;/ Ale dzisiaj juz lepiej;) Ja na biad robilalm chlopski garnek moj M to uwielbia hehe a w sumie nie jest duzo roboty przy tym:) Ehh i jutro znowu do pracy nie chce mi sie :(
 
reklama
Makota wszystkiego najlepszego :)

a ja juz jutro znowu do pracy...nie chce mi sie :( na sama mysl o dojazdach i tym sniegu i zimnie nie dobrze mi :( dzis bylam u dziadkow bo jak wiadomo niedlugo dzien babci i dziadka :D
 
Do góry