reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

reklama
hej dziewczęta!!!

sokoja oczywiście masz rację!!!! w ogóle zauwazyłam że mamy drugiego dziecka są ogólnie mniej marudzące i bardziej wyrozumiałe dla zachowań typowych do wieku dziecka. no Gosia, właśnie sokoja czasem coś tak napiszą że mi głupio że marudzę

macie rację, ja dzis marudziłam bo nie spałam z powodu choroby a jeszcze młodzieniec miał głoda ciągle... u nas problem jest tez taki że w dzień je mało. nie wypije na raz więcej jak 120-140ml mleka. kiedyś tak ze 2-3tyg temu pił więcej tak po 160-180 a teraz troche wypije zaspokoi pierwszy głód i siada mi na kolanach oglądać świat... anie daj bosze gdzieś jakies hałasy lub ojciec sie odezwie to juz po 50ml jest koniec jedzenia... dzis dawałam mu jeść częściej bo je małe ilości.. a i kupiłam fotelik do karmienia bo z leżaczka zaczął mi schodzić. wieczorem zje dużo kaszki i w nocy po ciemku na pół śpiocha wypija 180ml mleka.

a ja słyszalam żeby właśnie na noc dawać kaszkę to dziecko lepiej śpi. chyba nie problemów brzuszkowych... oprócz zatwardzenia którego nie potrafię zwalczyć. jak go przewijam musze uważać bo mi sie bobki turlają............

ach i dzis po tym poście z rańca dostalam pierwszy @ !!!! ciekawe jaki będzie. także choroba, okres, podobnie jak sokoja - ale mam jedno dziecko na razie.

i mysle o drugim. zastanawiam się kiedy. chciałabym aby byla mała różnica wieku aby mieli dobry kontakt i się bawili duzo razem, no 2 lata. ale boje sie tego okresu jak starszy będzie miał 2 lata a młody będzie noworodkiem/niemowlaczkiem... będzie ciężko... choć ludzie radzą sobie i z dziećmi rok po roku. oraz tak sobie pomyślałam że będzie ciężko trochę ale szybko wyjdziemy z pieluch itd, i będą dzieciaczki podrośnięte. choc pewnie po jakimś czasie będzie mi tęskno do takie czasu dzidziusiowego.

ale się rozpisałam..

edit:
jeszcze chciałam dopisac o spaniu. Lilla nie ma zasady, jak dziecko na mm to lepiej śpi. u nas spał dobrze przez jakis czas na mm. a ogólnei spał lepiej jak miał 2-3 miesiące niz teraz.. a mojej koleżanki córka jest tylko na cycu i od 10 tygodnia życia śpi 12 godzin bez przerwy....
 
Ostatnia edycja:
dzisiaj w necie znalazlam na jakimś forum wypowiedzi niby pediatry i mnie aż z fotela odrzuciło. Dziecko 8 miesięczne powinno wg tej Pani/Pana jeść jogurt /serek, pić czarna słabą herbatę, przesypiac całą noc (jak nie - to przetrzymać). Karmię Z. i zaraz męża na film namawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Zaraz bedziecie sie licytowac ktora moze narzekac a ktora nie. Tak czy siak jedna ma najgorzej i odeszla z sekty, bo miala obowiazki :p

Narzekajta. Pierworodkom ciezko ogranac pierwsze, a z dwojka i wieksza iloscia jest ciezej. Takie zycie. Wprost proporcjonalne trudnosci, radosci itd.

Das nie chce spac - to tez marudzenie? :D
 
To wszystkie zostaniemy niedlugo wyrzucone;-) nie damy sie hehr:-)
Kum a jak remont? Nic nie piszesz o nowym m albo ja pominelam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aj Makota znowu marudzisz. Wyrzucimy cie kiedyś za to z nsszej sekty :p

Bedziecie tesknic za moim marudzeniem :p

Ja widze po sobie, ze na matke dwojki chwilowo sie nie nadaje.
Widac na forum, ze mamy starszakow miewaja lepsza organizacje, raczej luzniej podchodza do macierzynstwa. Maja wprawe. Ktos moze kapac 10 dzieci, a ja jednego nie wykapie, bo nie czuje sie pewnie
 
Do góry