reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Biedne te dzieciaczki po szczepionkach.

Ja dzisiaj testuje welurowe śpioszki na noc przy oknie na mikro, ale z prawie zasuniętą roletą. Zobaczymy ;-)
Moja śpi na boczkach, zauważyłam, że jak śpi na prawym, to się gibie często prawie na plecy. Ale daje jej poduszkę (taki wąłek) ogólnie za plecki, to lepiej śpi. Na pleckach się rzuca mocno. A nad ranem zazwyczaj na brzuszku zasypia i tak do południa śpi lub leży i patrzy (w przerwach pomiędzy cyckiem a płaczem). Jak już kiedyś pisałam, jak ją tak zostawię, to biegam ze schizem non stop :-p
I moja też często zimne łapki. Ciepłe ma dopiero, jak jest spocona. Na spacerach mnie to przeraża, bo ma lody, a oczywiście rączki muszą być na zewnątrz kocyka.

Co do sprawdzania karku, też się tym sugeruje. Jednakże jak była rodzinka A. to dostałam opr, że dziecko wyziębiam, bo ma zimne rączki. Stópki na w razie kontroli otrzymały skarpetki, a wtedy w miarę jeszcze ciepło było. A jak powiedziałam, że się kark sprawdza, to zostałam wyśmiana. Tak samo było oczywiście z mąką ziemniaczaną na podrażnioną pupkę. Cóż, rodzince nie dogodzisz :eek:

Catsun co do chusteczek, to dopiero teraz od połowy paczki mam ten efekt, tak to było spoko. Pod tym względem bambino były najlepsze. Ale ja używam wody na przemian z chusteczkami. Wodę jak mała jest spokojna i mogę ciepłej nalać, a chusteczki jak płacze, albo jak na szybko. Z Rossmanna mam za to te z olejkami. Nie sprawdzają się do wycierania pupy (za suche, a tłuste), ale do nawilżenia jak najbardziej. Skórka małej z pachwinek schodziła i ładnie nawilżanie pomogło (a i stópki też się na smarowanie załapały, jak się łuszczyły ;-))
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kochane tak piszecie o tych kupkach mam pytanie jaka to jest normalna? moje dziecię robi takie pieniste zauważyłam jak zmieniałam pampka, obserwuję co będzie się działo jutro. dzisiaj dziecko w ogóle nie spało cały dzień leżał a oczy jak 5zł, usunął o 19 nie wiem czy to skok rozwojowy czy te kupki ale nie płakał obserwował co się dzieje dookoła, coś tam gaworzył no może to za dużo powiedziane;-) Czy Wasze dzieci kichają w ciągu dnia? po czym poznać przeziębienie mam schiza bo w przyszłym tyg mamy szczepienie?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, kichaniem się nie przejmujcie. Dzieciaki kichają bo to mechanizm oczyszczania nosa. A jak inaczej ma sobie biedne,małe poradzić skoro wydmuchać nie potrafi.
My przecież też codziennie coś tam w nosie mamy, czasem coś zadrapie i kichamy bez choroby.

Undomiel, chyba Ty pytałaś o nóżki.
Szkoły są dwie. Jedna,że nóżki podobnie jak rączki mogą być zimne.
Druga,że rączki zimne mogą być, nóżki powinny być cieple.
Jedna lekarka kazała zakładać skarpetki, a druga dołozyć warstwę na tułów
 
Eilfit, ja mojej teściowej nie słucham.
Najbardziej mi się podoba jak za każdym razem zdaje mi relację z tego co wyczytała w internecie na temat wychowywania dzieci, chorób,karmienia. Ciekawe czy BB też czyta? ;-)

Najlepszy był kiedyś teść. Przy 24 st, słońce + średni wiatr zabronił mi wychodzić z prawie 2 letnim dzieckiem, bo przecież tak strasznie wieje.
Przy takich ostrych kryteriach dziecko byłoby na spacerze 3 razy w roku;-)
 
Moje dziecko sśpi na brzuchu od 1 mca życia, ubrana zazwyczaj w pajacyka, lub body i spodenki, skarpetki. raczki przewaznie zimne, ale stopy maja byc ciepłe, spi pod kocykiem, ale teraz dostałam spiworek wiec. pewnie pojdzie w ruch

Po szczepieniach Zola nawet temp większej nie miala, 10-11.09 na druga ture idziemy.

Dziecko dzisiaj marudzilo, ale to pewnie przez. moj nastroj. Po 18 moja. mama ja przejęła i tak spi z. przerwa na. karmienie o 22. ide tez spac
 
reklama
Ja na nocnej nie mogłam oczu otworzyć... Ale się kurde wyspałam :-D karmienie 22 a potem 3 WOW :-o to tak można???:-D

Ja od 2 dni to w ogóle niczego nie ogarniam choć staram się. Dlatego też mało mnie na forum.

Jutro wizytę mam u pediatry. Pierwszy raz. A wy tu już po szczepieniach. Będę brać 5w1. Natalkę tak szczepiłam i nic złego się nie działo to mam nadzieję że teraz też tak będzie.
Nie szczepie na dodatkowe rzeczy.

Idę spać jeszcze póki Nati śpi ;-) dziś nie było polowania na żabę ;-)
 
Do góry