reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Witam się i ja. My karmimy się pierwszy raz od 21. Oczywiscie po przespaniu prawie calwgo dnia moje dziecie nie chciało zasnąć. Po wypluciu po raz setny smoczka i kladzeniu się na niego po odwroceniu glowki byl ryk ze trzeba było wyjąć i przytulic. Potem dostało czkawki, obsikalo się i w koncu zasnelo. Teraz przesunela. mi się wkladka na cycku i umoczylam jej body podczas karmienia. mam nadzieje że nie będzie jej to przeszkadzać bo zmiana ubrania wybudzi nas kompletnie.

Tak poza tematem to nasza psinka chyba w koncu nauczyla się spac w swoim koszyczku, a nie z nami w łóżku. To może być tylko czesciowo w nocy, ale zawsze to jakiś progres.

teraz mam nadzieje pobudka będzie przed 7. potem jedziemy do konsulatu złożyć wniosek o paszport dla Z.
 
reklama
Jestem. Noc byla ciezka. Teraz Adas meczy sie jeszcze bardziej i zaluje, ze nie mam tego pieronskiego windy, bo bym uzyla. Nie nazwalabym tego kolka, bo nie placze, ale podnosi nozki i steka jak na kupe, a zatwardzenia przeciez nie ma. Popuszcza tylko kleksy. Pielucha jest cala mokra, ale nie wiem, czy ma taka wodnista kupe, czy sika tak intensywnie - raczej to siki, bo kupa przezroczysta chyba nie jest nigdy...

Z zalecenia lekarza daje mu delicol, ale nie przed kazdym karmieniem, bo nie zawsze zdaze, 3 razy dziennie bobotic, 2 razy dziennie biogaje i 1 raz dziennie lacidoenter - nie wiem, czy lekarke "nie poniosl melanz" i czy takie faszerowanie jest konieczne :/

Bobotic dalam przed chwilka, bo Adas ewidentnie nie moze wypuscic gazow i nic to nie dalo...

Pediatra twierdzi, ze przejdzie mu, jak skonczy 3 miesiace. Dobrze. Ja wytrzymam, ale on sie strasznie meczy...

Teraz juz nie wiem, czy ma cos z jelitami (bo mi nie dala skierowania na usg twierdzac, ze juz mial robione) czy ma kolki, czy kolki z powodu nietoleracji, czy nie moze sie odgazowac...

Lila - jak kapie Ci z drugiej piersi przy karmieniu to pozniej odciagasz z tej piersi?
 
Ostatnia edycja:
Makota u nas to samo! Codziennie ok 4 rano się zaczyna. On niby śpi ale ja nic. Nie mogę spać kiedy on tak jęczy i się męczy. Dzisiaj zgodnie z zaleceniem lekarki zamiast bobotica dostał w nocy delicol, to oprócz w.w objawów dołączyło jeszcze popłakiwanie przez sen. Jestem wykończona fizycznie bo codziennie od nocnego karmienia czyli od ok 3 już nie śpię i psychicznie bo dobija mnie, że dziecko się tak męczy a ja nie umiem mu pomóc :-( nie wiem co robić chyba tylko przetrwać jeszcze miesiąc skoro po 3 miesiącach ma to minąć...
 
Makota potem Zole przystawiam do drugiej piersi więc nie odciagam. Zazwyczaj z 1 je 20-30 min a z 2 tylko. 5-10min. Ładnie Niunia przesypia w nocy juz 5-6h. Teraz karmienie co 4h już jest normalne. Zmeczona jestem bo w nocy zamiastsspać jak Zole nakarmilam to ja na forum siedziałam. Teraz skończę karmić i za jakieś śniadanie się zabieram.
 
Undomiel mam małe pytanie odnośnie kółek, bo znalazłam sprzeczne informacje. Piszę Ci priv, żeby nie zaśmiecać.

Dzień dobry
W nocy wystarczyło energii tylko, żeby czytać. Po tej nieszczęsnej szczepionce, moje dziecko zmęczone jak cholera spać nie mogło. Udało nam się nawet zawiązać w chustę i pochodzić tak godzine bo inaczej ręce by mi opadły. Operacja tym razem zakończona sukcesem. Dzieć w chuście się uspokoił i nawet zasnął na chwilkę. Ostatecznie poszedł spać po północy i spał do 4.30 i teraz do 6.30.
Mam nadzieję, że już dzisiaj zapomniał o stresach i będzie lepszy dzień.
 
No niepoważne te moje dzieci....jedno młodsze poszło spać o 1, o 5 wciągnęła flachę, o 8 kolejną i teraz drzemie niespokojnie a starsze wstało sobie o 6. No pytam się co to ma znaczyć... gdzie spanie po dobranocce
a tak na poważnie to Jagódka moja coś wczoraj w nocy bąki męczyła, kupy w dzień nie było, do teraz właściwie nie ma.

Tusiaczek - na pewno zapomniał i jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie ze swoją mamą :)

Makota - coś dużo tych lekarstw. A to nie są podobne typu probiotyki?? może podpytaj magdalenkę, bedzie dobrze zorientowana

OO moja córeczka wczoraj skończyła miesiąc a przecież dopiero co pakowałam torbę do szpitala
 
U mnie noc okropna, tyle ze maz zajal sie malym a ja drzemalam. Niestety maz nie sprawdzil pampersa i rano pupa zaczerwieniona. Co szybko pomaga na zaczerwieniona pupe? Moja poranna proba witrzenia na rozku skonczyla sie wieka kupa po 5 min na owym rozku:-)

Dziewczyny czy jecie czekolade? Kupilam taka babke czekoladowa i od wczoraj sie zastanawiam czy zjesc czy oddac mezusiowi:)
 
Ostatnia edycja:
Moje dzieci stwierdziły, że matka spać nie musi, bo dobrze się trzyma i tak od północy do 2 nie spałam, o 3.30 pobudka i przed 5 znowu. Ta ostatnia trwała do 6, udało mi się na chwilę zasnąć i o 7 koniec spania. Teraz moje dzieciaki odsypiają. Ja się pytam gdzie tu sprawiedliwość? Gdzie tu logika? Mam dość już. Jestem zwyczajnie umęczona i chce mi się płakać.

Kornela, ja stosuje bepanthen u Hani i to pomaga.
 
Kornelia - ja stosuje bepanthen. Mam tez sudokrem, ale nie uzywam. Poza tym na odparzenia dobra jest maka ziemniaczana. Stosuje prawie przy kazdej zmianie pieluchy.

Kasia - a pomaga cos ten bobotic? Ile dawek dajesz w ciagu dnia? U nas tez zaczyna sie o 4, ale dzis trwalo chyba od 1. W ogole sie nie wyspalam. Teraz troszeczke pospalismy

Emyly - adas ma troche wieksze problemy niz kolki - mial biegunke i pewnie stad tyle probiotykow

Zjadl, moglismy sie potulic w lozku, ale jestem zmeczona i boje sie, ze cos mu zrobie. Musialam odlozyc go do lozeczka ze smokiem. Juz sie obudzil, ale poki nie placze nie bede go wyciagala - jakos tak mi glupio, ale najbezpieczniej
 
Ostatnia edycja:
reklama
darunia u mnie noc podobna. ZAsnal po 23, pobudka po polnocy, zasnal po 1 i pobudka o 2 i tutaj zasnal przed 5 i o 7 znow pobudka;-) tyle, ze ja mam jednego a nie dwojke;-)


makota wlasnie posypalam ta maka, jak spi to bym mu zdjela pampka ale czuje ze moze sie zle skonczyc dla lozeczka to.
 
Do góry