reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

reklama
Do 17 miałam spokojne dziecko - cud! Potem zaczął się sajgon brzuszkowy, opanowany do 18 przez Windii. Potem poszliśmy na zakupy do lidla (mam jakieś 5 minut drogi od domu), zachustowani. Ale sensację wzbudziliśmy:szok:. Teściowa, mimo, że Klaudię też chustowałam, też oczywiście miała milion pytań do - czy jemu tak wygodnie, czy nie za mały na pionowe noszenie, kiedyś to takich nie było (jak to nie było - a Indie i cała Afryka chociażby?!), czy główka mu nie lata?:sorry: Po 19 znowu bolał go brzuszek, wykapaliśmy, trochę jeszcze było uspokajania, ale finalnie najadł się i zasnął. Ja zmykam pod prysznic i do wyrka, bo jakaś padnięta jestem, jeszcze chyba po wczorajszym. Dzisiejszy dzień zaliczam do udanych, mam nadzieję, że noc też taka będzie
 
hej dziewczyny.
Rzadko piszę, bo wiecznie czasu mało. Staram się Was czytać na bieżąco, choć nie ukrywam czasami ciężko ;-).

Wiem, że niestety ciągle macie problemy z kolkami, pierdzioszkami, bolącymi brzuszkami, ulewaniem i kolkami. Nas na szczęście omijają wszystkie te "atrakcje" i mam nadzieję, że tak pozostanie. Jedynie co to ropieją Małemu oczka, ale stosujemy kropelki i powoli coraz ładniejsze są i pani doktor trochę nie podobał się pępek, ale było to dosłownie 2 godziny po odpadnięciu kikuta więc sprawdzi to na następnej wizycie. Jeszcze co, to obawia się że Mały może mieć niewielką przepuklinę pępkową, ale póki co kazała nic z tym nie robić.

Undomiel jak kąpiel w tummy tub? Kąpiecie nadal czy zrezygnowaliście?
 
sokoja, moje dzieciaki mają przepuklinę pępkową i to całkiem poważną. Nam lekarka kazała stosować plasterki. Mamy już trzeci. Jutro ściągamy, mam nadzieję, że będzie poprawa.
 
My byliśmy u ortopedy w 6tż. Kolejnanwizyta kontrolna za 2 mce.
Jagódka u nas tez dzis Windi poszło w ruch. Niestety nic nie wyleciało. Tzn prawie nic. Ale baków zero, tylko troche kupki.
 
Ostatnia edycja:
no widzisz Darunia, a jak zapytałam czy mam to kleić plastrami czy co to powiedziała, że nie. Zobaczymy co powie na kolejnej wizycie i jakby co to chyba przejdę się prywatnie, bo ta lekarka jakoś nie przypadła mi do gustu. Ogólnie to szukam nowego pediatry dla moich dzieci, bo przychodnia do której są zapisane zeszła na psy odkąd zmienił się właściciel i lekarz pediatra poszedł na emeryturę.
 
sokoja, o tych plasterkach powiedziała mi położna i ona pierwsza je zaleciła a nawet sama przykleiła pierwszy. Drugi już ja sama, a trzeci teściowa. Co prawda pediatra skierowała nas do chirurga, ale on też przykleił by tylko plaster, który najpierw musiałabym kupić w aptece i z nim iść do niego a nie wiadomo też kiedy by nas przyjęli (jeden znany chirurg w moim mieście ma wolne terminy na październik i to prywatne wizyty).
 
Widzę,że poruszyłyście temat ortopedy. Ja mam zalecenie badania w 4-6 tyg życia. Ale będzie później. W przychodni gdzie przyjmuje nasz doktor mowią,że trzeba to zrobić do końca 2 msc.
Ja się już na NFZ nie piszę. Z córka poszła, 2 wizyty + 3 USG i tak skończyliśmy u prywatnego.Jedynie zmarnowaliśmy trochę czasu i nerwów. Więc teraz od razu do prywatnego. Z tego co pamiętam kontrolę zalecił nam chyba w 8 msc .

Za to dziś byliśmy u okulisty. Obsuwa straszna i do tego koszmarny korek. 3 godziny nas w domu nie było. Na szczęście Adaś grzeczny i cały czas spał
 
Sokoja dziękuję, lepiej już z kapiela. Próbowaliśmy też w wanience, ale też się darl a więcej zachodu. Wiaderko latwiej obsłużyć:)

U nas kiepski dzień. Nie było gorąco a maly nie chcial spac nawet na tacie. Może w nocy odrobi...
 
reklama
Darunia a te plasterki to normalnie w aptece można dostać tak? Chyba się przejdę szybciej żeby mi sprawdziła ten pępek, bo wolę pozaklejać niż potem na zabieg się umawiać.

Na bioderka idziemy 4 września, to akurat 6 tydzień będzie, ale oczywiście prywatnie, bo na nfz z okolicy już nie znalazłam nawet na ten rok!!! Wyraziłabym zdanie na temat opłacania składek na nfz, ale obawiam się że administrator mógłby usunąć mój wpis ze względu na wulgaryzmy, których chcę użyć...

Undomiel cieszę się ;-). Choć jedna osoba podziela wygodę używania tego "wydziwianego kąpania" jak to wszyscy wkoło nazywają :-D
 
Do góry