reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Cześć dziewczyny :) witam się i ja znad śniadanka, a propos ciekawy temat do jedzenia uruchomiliście :p
U mnie dziś trochę lepsza pogoda, co prawda gorąco nadal, ale Wietrzyk przyjemny się pojawił. Wczoraj przez tą pogodę miałam paskudny dzień, większość popołudnia spędzałam na ławce przed blokiem, bo w domu nie dało się wytrzymać. Na weekend się pakujemy i jedziemy na wieś, nie dam rady już więcej w mieście :banghead:
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Witam się po urlopowo :-D Miałam szczere chęci nadrobić was, ale po 20 stronach spasowałam tyle naprodukowałyście :szok: Poza tym mam w pracy praktykantkę i nie mogę ciągle na bb siedzieć :cool2: Więc wróciłam do kilku wstecz i tyle ;-)
Widzę nowe mamy, więc od razu się witam :-)
Urlop mieliśmy super, wprawdzie było zimno, ale jak patrzę na temperatury teraz to już wolałam poprzedni tydzień :-p Nie mam pojęcia jak dociągnę do 30.07 jak będą takie upały :szok::eek:

To co mi się udało doczytać to odpowiem:
- nie wiem ile czasu od odejścia wód się czeka, ale też nam przypadki, że wody odeszły bez akcji
- znam przypadek, że mimo skierowania na cc, dziewczynie odmówili i męczyli ją sn po czym skończyło się cc :eek:
- ja miałam świeżo wygolona krocze - choć nie lubię maszynek :cool:, ale do cc mnie jeszcze podgalali - o zdanie nie pytali, lewatywy nie miałam więc się nie wypowiem
- dziewczyny łykające - nie odstawiajcie go od razu przed porodem, bo mg ma właściwości rozwalniające, jak się przerwie nagle to mogą was po porodzie męczyć zaparcia, a to w połączeniu z blizną katorga :szok:
- Hobbit ja mam fajny patent na prezent na chrzest - jest taka strona Bajkopisarze - personalizowane książki, prezent na roczek oraz na chrzest dziecka i można na niej zamówić
personalizowaną dla dziecka - to jest coś dla ludzi którzy mają wszystko :-D
- Też wczoraj biedronkę nawiedziłam i kupiłam piżamkę, do szpitala się nie nada, ale jest super do domu już wypróbowałam :-D
Więcej nie pamiętam :no: Któreś dzieci miały po drodze urodziny, więc życzę wszystkiego najlepszego :-D
Miałam w tym tyg usg i gina,ale to napiszę w wizytowym :tak: Życzę miłego dnia i może mniej gorącego - tylko Jagódce patelni skoro takie ma życzenie :-D
 
Hej dziewczyny,

Z tą lewatywą, to nam położna na szkole powiedziała, że w sumie samemu można, a w szpitalu jak coś można się nie zgodzić. No i prócz tego, że po porodzie co by się nie męczyć, to też robi się ją po to aby właśnie przy porodzie dodatkowo czegoś z siebie nie wyrzucić. Co oczywiście dla położnych i lekarzy jest fizjologią, więc kazano nam się nie stresować, jak się zdarzy ;-)
A ja się wkurzyłam... lekarz mi źle datę na L4 wpisał (nie wpisał roku) i ja się nie kapnęłam oczywiście. L4 wystawione w zeszły pt... Mnie nie w okolicach wrocka nie ma... Czekam na informację z Medi czy ich oryginał poszedł juz do Zusu i czy mój będzie się musiał z pracy zwalniać i to załatwiać jeszcze dzisiaj... Ehhhh mam nauczkę, że mam sprawdzać :wściekła/y:
 
czesc:)

zaraz Was nadrobie,od rana mnie cos naszlo i zrobilam porzadek w OLi ubrankach,na siedzaco oczywiscie,chyba za duzo tego ma moja panna,ja jej nigdy nie dogonie:-D


T mi ustawil prasowalnice i zelazko przy lozku,moze troche poprasuej dzieciowe ciuszki

ale najpierw bb:))

miłego dnia,znow superoska pogoda:-)
 
Dzień dobry.
O prosze jaki temat z rana króluje. Lewatywa. Ja nigdy nie miałam robionej. W szpitalu w ktorym rodziłam chyba sie tego nie praktykuje bo nikt mnie nawet nie zapytał.
Plusem jednak było to ze kilka minut po tym jak zaczęły sie regularne skurcze (te bolesne juz) po prostu pogonilo mnie do kibelka i organizm sam sie oczyścił.

Co do golenia to ja juz od 38 tc chodziłam ogolona na zero. Tak mi po prostu było wygodniej :)
 
moja kruszynka waży .1800g dzisiaj. Mało przybiera na wadze już ledwo mieści się w centylach ale rośnie cały czas. Przepływy się pogorszyły muszę cały czas leżeć i lekarz dziś powiedział że najprawdopodobniej będę leżeć do porodu w szpitalu. Mieli robic mi badańia w poniedziałek ale jednak coś kazali dziś bo chyba może zaczynać się zatrucie ciazowe. Oby maleńka jeszcze posiedziala w brzuszku tak żeby miała z 2,5 kg bo na więcej to nie liczę. Dziewczyny lepiej pakujcie torby bo nigdy nie wiadomo co się stanie. Ja mam nie spakowana więc mąż niech się martwi. Najważniejsze że zakupy zdążyłam zrobić.
 
moja kruszynka waży .1800g dzisiaj. Mało przybiera na wadze już ledwo mieści się w centylach ale rośnie cały czas. Przepływy się pogorszyły muszę cały czas leżeć i lekarz dziś powiedział że najprawdopodobniej będę leżeć do porodu w szpitalu. Mieli robic mi badańia w poniedziałek ale jednak coś kazali dziś bo chyba może zaczynać się zatrucie ciazowe. Oby maleńka jeszcze posiedziala w brzuszku tak żeby miała z 2,5 kg bo na więcej to nie liczę. Dziewczyny lepiej pakujcie torby bo nigdy nie wiadomo co się stanie. Ja mam nie spakowana więc mąż niech się martwi. Najważniejsze że zakupy zdążyłam zrobić.

Ewusia przykro mi bardzo, bo leżenie w szpitalu nic przyjemnego ale jak dla kruszynki to najlepsze wyjście to obyście dotrwały do tych 2,5 kg i wszystko było dobrze.
 
moja kruszynka waży .1800g dzisiaj. Mało przybiera na wadze już ledwo mieści się w centylach ale rośnie cały czas. Przepływy się pogorszyły muszę cały czas leżeć i lekarz dziś powiedział że najprawdopodobniej będę leżeć do porodu w szpitalu. Mieli robic mi badańia w poniedziałek ale jednak coś kazali dziś bo chyba może zaczynać się zatrucie ciazowe. Oby maleńka jeszcze posiedziala w brzuszku tak żeby miała z 2,5 kg bo na więcej to nie liczę. Dziewczyny lepiej pakujcie torby bo nigdy nie wiadomo co się stanie. Ja mam nie spakowana więc mąż niech się martwi. Najważniejsze że zakupy zdążyłam zrobić.

Ewa, postaraj się nie stresować. Moim zdaniem, w szpitalu, pod fachową opieką, będziesz spokojniejsza. Pamiętasz przecież jak wyglądało Twoje samopoczucie przed pójściem do szpitala. Teraz musisz cierpliwie leżeć i mam nadzieję, że Twój stan się nie pogorszy. Który to tydzień ciąży? Już niewiele zostało. Trzymam kciuki!
 
Ewa, jak sie trzymasz?
Faktycznie, corcia malutka jak na ten etsp ciazy. Ale jak rosnie to dobrze. I najwazniejsze, ze jestescie pod stala kontrola i jak bedzie cos nie tak, zrobia Ci cc.

Jesli idzie o lewatywe, w 1 ciazy mialam robiona i co? Tak, za przsproszeniem lecialo ze mnie podczas porodu, ze myslalam, ze mi jelita wypadna.
Drugi porod bez lewatywy i zadna taka przygoda mnie nie spotkala. Teraz nie zgodze sie na lewatywe, mam czopki glicerynowe i ich uzyje w razie jesli organizm sie nie oczysci.
 
reklama
Ewa trzymaj sie jkaos:)))oby kruszynka jeszce podrosla zanim pzryjdzie na swiat:)&&&&&

Nie straszcie mnie tymi porodami w 36 tygodniu bo ja już mam niedługo i się zaczynam stresować:(
nikt nikogo nie chce straszyc;-)jak wszytsko jest w porzadku to porod w 36 nie grozi ale w niektorych przypadkach niestety tak:(


Nas położna uczulała na dwie sytuacje okołoporodowe:
- Jeżeli najpierw odejdą wody bez skurczy - od razu do szpitala, przy braku skurczy podawana jest oxy po 2h przeważnie cc.
- skurcze regularne co 5 minut - do szpitala (chyba, że mamy daleko, to wcześniej)


Również słyszałam, że po odejściu wód nie czeka się za długo (grozi zakażeniem bo brak bariery ochronnej) i jak oxy nie rusza szybko akcji to robi się cesarkę.
to chyba zalezy od:lekazra,szpitala,sytuacji i nei wiem zcego jeszce:sorry:mi odeszly wody a Wiki urodzil sie ok 20 h po...

Hobbit na miejscu rodzicow/chrzestny dalbym kase (to juz indywidualna kwestia) +cos na pamiatke a od WAs?Ciebie to moze mały obrazek srebrny: *OBRAZEK SREBRNY ANIOŁKI PAMIĄTKA CHRZTU ŚWIĘTEGO ,jak bym nie szla to kasy bym nie dawala

Jagodka powozdenia u okulisty:)

kawo fajnei ze urlop udany:)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
co do goelnia krocza to ja teraz robie to na biezaco:-),ale pamietam pzred cesarka mnie dogalali i nikt o zdanie nei pytal, pzry porodzie tez moga podgolic zeby nie przeszkadzalo przy szyciu itp.lewatywe mialm robiona,nic pzryjemnego ale jak trza to trza;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry