reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Dzien dobry!

Chyba tylko ja jestem na etapie nieswiadomosci jaki porod moze byc meczacy. Chyba poprostu odpieram od siebie mysli na temat 5 lipca wierzac, ze poprostu instynktownie wszystko przyjdzie i szczesliwie sie zakonczy...

Pytakam kiedys, po co mam sie godzic lub niegodzic na golenie krocza i czy warto prosic o lewatywe?

Prosze sie oszczedzac i czekac conajmniej do 38 tygodnia!

Ja mam dzis w planie wyprac przescieradelka, rozek, kocyki i reczniki. Pozostanie mi tylko wyprasowac wszystko, spakowac torbe dla dziecka i dac instrukcje M.

W weekend w Gdansku jest mozliwosc zrobienia darmowego usg 4D. Ciekawe ile bedzie chetnych.

Poza tym poszlabym na basen, ale mam infekcje i globulki na ponad tydzien wiec w tej ciazy nie bedzie mi raczej dane

Milego dnia!

Pola - zaszalalas... Tez bym zjadla...
 
reklama
Hej z rana
Syn mój postanowił zerwać się rano bo musiał tatę z nocki przywitać.

Ciekawe kiedy zacznie ten gynazol działać bo coraz gorzej swędzi :/

Dziś w planach sadze poziomki do ogródka. Truskawki już owocki są ale jeszcze nie dojrzałe.

Pewnie pociekniemy gdzieś na spacer może do lasu bo zapowiada się gorąc

Miłego

Makota możesz czopka w domu sobie zapodać i wtedy nie musisz lewatywy. O ile zdążysz ;)
Ja krocze sama wygolilam żeby nie musiał nikt tego robić
 
Ostatnia edycja:
cześć dziewczyny!!
z tego co słyszałam to po odejściu wód płodowych należy urodzić w ciągu 2 dób. czyli całkiem sporo czasu. to jest informacja od pewnej pielęgniarki, że tak praktykują w szpitalu.
mi lekarka powiedziała, że mogą mi odejść wody w każdej chwili z powodu moich przypadłości i wtedy mam przyjechać po prostu na IP.
miłego dnia! ja sie cieszę na jutrzejsze ochłodzenie!!
 
Elifit - ale to krocze sie goli ze wzgledow higienicznych? Przejde sie do apteki po ten czopek, bo nie mam ochoty na zadna lewatywe :no: zakladam tez opcje biegunki spowodowanej stresem, ktora sama delikatnie zalatwi sprawe :-D Zazdroszcze lasu... Najblizszy las mam jakies 10 min drogi samochodem od domu, wiec bez M ani rusz...

Kum - rowniez czekam na ochlodzenie...
 
Elifit - ale to krocze sie goli ze wzgledow higienicznych? Przejde sie do apteki po ten czopek, bo nie mam ochoty na zadna lewatywe :no: zakladam tez opcje biegunki spowodowanej stresem, ktora sama delikatnie zalatwi sprawe ..

Higienicznych raczej. Przecież mogą cię nacinać lub możesz peknać. Potem z ciebie leci i w taki upał mogłoby owłosienie podrażniac. No i jak by było cc to na pewno będą chcieli golić żeby im nic pod nóż nie weszło. Tak mi się wydaje ;)
 
Higienicznych raczej. Przecież mogą cię nacinać lub możesz peknać. Potem z ciebie leci i w taki upał mogłoby owłosienie podrażniac. No i jak by było cc to na pewno będą chcieli golić żeby im nic pod nóż nie weszło. Tak mi się wydaje ;)

Pewnie tak... Bede musiala tego bacznie pilnowac, zeby nikt mnie nie wyreczyl :-D najwyzej zapakuje do torby moja maszynke elektryczna
 
Cześć Laseczki! Ja nockę miałam znośną, wszystkie okna na górze otwarte i w końcu dało się spać. Aczkolwiek miałam okropny sen (dot. ciąży) i wolałabym o nim zapomnieć:sorry2: Brzuch w nocy dalej twardy, muszę gina zapytać czy to normalne jest, bo w tamtej ciąży aż tak nie miałam. Dobrze, że wizyta w poniedziałek. Dziś mam wizytę z Klaudią u okulisty - ostatnią w tej serii mam nadzieję, jak pójdzie dobrze, to wyjdę receptą na nowe okulary.
Moja koleżanka wreszcie wczoraj urodziła, po raz kolejny podpięli jej oxy i tym razem szyjka zareagowała, więc ma przy sobie już śliczną zdrową córeczkę



Biedna dziewczyna... tyle czasu ze skurczami zapewne mniej lub bardziej regularnymi.
Hmm... ja też znam przypadki, że wpierw wody odeszły. Wiem jedynie, że chyba 6h od odejścia wód muszą zrobić CRP, ale nie słyszałam, że trzeba urodzić w 2h od odejścia wód. Chyba, że źle zrozumiałam i to przy braku reakcji na oksy robią po 2h cesarkę.

Z tego co ja wiem, to dziecko bez wód wytrzyma maksymalnie 12 h, po tym czasie jeśli nie ma akcji porodowej muszą robić cc

Pytakam kiedys, po co mam sie godzic lub niegodzic na golenie krocza i czy warto prosic o lewatywe?

Ja opieram się na czopkach glicerynowych, poprzednio załatwiły sprawę, z resztą u mnie w szpitalu też się ich używa, nie robią już lewatyw położnicom.:tak: Golenie krocza - kwestia higieny - łatwiej potem zadbać o ranę po nacięciu/pęknięciu oraz lekarzowi też łatwiej potem zdjąć szwy jeśli jest taka konieczność. Przy takiej ilości odchodów poporodowych (bo tak się to pięknie nazywa:confused2:) nie wyobrażam sobie mieć jeszcze włosy w tych okolicach. Goliłam się sama na czuja, potem sprawdzałam lusterkiem, stwierdziłam, że jakby co to dogolą (ale tylko i wyłącznie moją maszynką - więc warto mieć jednorazówkę w torbie na porodówkę)

Kum jakie ochłodzenie do diaska, ja wyjeżdżam się opalać, ma być patelnia!:cool2:
 
Również słyszałam, że po odejściu wód nie czeka się za długo (grozi zakażeniem bo brak bariery ochronnej) i jak oxy nie rusza szybko akcji to robi się cesarkę.

Depilacja krocza mnie mierzi normalnie. Straszne mam potem podrażnienia, że nie wspomnę o bólu i swędzeniu przy odrastaniu włosków. Oczywiście wszystko po maszynkach. Jedyne co stosuję to kremy depilacyjne, ale już dawno poszły w ciąży w odstawkę i wątpię, aby było dobrze je zastosować tuż przed porodem. W końcu to straszna chemia. Obawiam się, że to golenie mogę przeżyć gorzej niż ranę po nacięciu :-D

Dziewczyny co się teraz daje na chrzest dla chłopców? Będą chrzciny w rodzinie na które się wprawdzie raczej nie załapię (6 lipca a mam termin na 4), ale coś dać musimy. Dziecko majętnej kuzynki, która ma wszystko... No i rodzice też mają problem, bo mój tato jej chrzestny, więc myślą o kasie jednak. Tylko ile wypada?
 
Dzień dobry Kochane!

U mnie w końcu nie ma skwaru :D

Makota :)
Chyba tylko ja jestem na etapie nieswiadomosci jaki porod moze byc meczacy. Chyba poprostu odpieram od siebie mysli na temat 5 lipca wierzac, ze poprostu instynktownie wszystko przyjdzie i szczesliwie sie zakonczy...

Wszystko pójdzie tak jak to natura wymyśliła i na 100% zakończy się szczęśliwie, a dokładniej szczęściem o masie ok 3-4 kg :D


Pytakam kiedys, po co mam sie godzic lub niegodzic na golenie krocza i czy warto prosic o lewatywe?

Ja myślę, że lepiej się ogolić bo to lepszy widok jest, a lewatywę to sobie w domu zrobię, jeśli tutaj w aptece można dostać, bo nie chcę w szpitalu się "zkupać"

W weekend w Gdansku jest mozliwosc zrobienia darmowego usg 4D. Ciekawe ile bedzie chetnych.

Poszłabym na takie USG bo ja robiłam w 27tc to się Kruszynka schowała i nie widać było za wiele.


Kum, a w NL mówią, że po odejściu wód można spokojnie chodzić do 72h (sic!) zanim zaczną cokolwiek robić. Nie wolno się wtedy kąpać (tylko prysznic), i badać trzeba temp. czy zakażenia nie ma.

Ochłodzenie idzie na pewno ode mnie, ale tylko pogodowe bo cieplutkie pozdrowionka i życzenia miłego dnia ślę :*
 
reklama
Hehehe dziewczyny....
Mi pękł pęcherz płodowy w domu, chlustu wód płodowych nie odnotowałam.. Ja jednak miałam GBS dodatni co powodowało fakt, że w przeciągu 4h miałam zgłosić się do szpitala. W domu byłam ogolona i robił to mąż akurat z 3 dni wcześniej, ponieważ lekarz prowadzący przewidział że powinnam się rozsypać w przeciągu max 5 dni. Na samolocie i izbie przyjęć położna zapytała lekarza czy ogolenie jest ok. czy musi przyciąć- kazał przyciąć i nikt mnie nie pytał czy chcę itd. pani wyciągła maszynkę za czasów młodości mego ojca gdzie zmienia się żyletki i jak pociągła 3 razy to gwiazdki zobaczyłam. Teraz cały czas chodzę do kosmetyczki i się depiluje i mam nadzieję, że wycyrkluję to wsio na czas porodu :p
Co do lewatywy to też nie zdąrzyłam i efekt był taki jakiego się domyślacie, ale u nas nie możnabyło brać czopków- na zasadzie nie zalecania. Jednakże potwierdzam iż dobrze by było opróżnić się przed porodem bo później nie męczysz się po porodzie, a pytają na obchodach czy miałaś lewatywę, a jak nie to czy się wypróżniłaś..... PRzy nie fajnym nacięciu to nic fajnego...

Limonka co do cukrów to mi diabetolog mówiła iż jego wysokość na czczo zależy od wielu czynników. Cukier może Ci podnieść stres. Po wysiłku fizycznym, jeżeli organizm odbierze go za zbyt duży to też odczyta go jako stres i podniesie cukier. Ja także musiałam sprawdzić czy moje leki nie podnoszą mi cukru- podobno niektóre żelaza dają tą wątpliwą przyjemność. Może to, to, a może stres przed pomiarem i złym wynikiem??
 
Do góry