reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

ja znam dwa przypadki w których najpierw odeszły wody. w jednym znam więcej szczegółów - koleżanka udała się do szpitala o północy, położyli ją, a po 3 godzinach dostała pierwszych skurczy, ok 6 rano miała już skurcze parte.
 
reklama
agulam, tak jeśli miałaś teraz cc, to możesz nie wyrazić zgody na poród sn. Jest jakiś przepis, dokładnie nie wiem o co chodzi, ale moja ciocia jest położną więc trzymam się tej wersji, że mam prawo i nie mogą się nie zgodzić.

Też udałam się na łowy do lidla, tzn nie z jakąś szczególną myślą, ale kupiłam sobie biustonosz do karmienia. Reszta ubrań wydawała mi się workowata i wieeeelka. Spodnie te lniane tez oglądałam, ale ten rozmiar 38 wydawał mi się za duży i w końcu nie wziełam. Kolejne pranie wysuszone. Jeszcze z 2 mi zostały może i będzie ok. W przyszłym tygodniu wielkie prasowanie i małe porządki w komodzie, żeby to wszystko pomieścić.

Kopacz, gratuluję udanej transakcji. Najlepiej zapakuj w jakieś pudło. Podejdź do supermarketu, na pewno Ci coś dadzą.

Póki co nie puchnę i nie zamierzam puchnąć ;-).
 
Obawiam sie, ze nie poznam , ze juz czas :-p

Zazdroszcze wam tych biustonoszy. M wroci pozno z pracy i nie wiem czy damy rade pojechac do innego lidla albo biedry.

Strasznie sie dzis narobilam. Teraz leze. Odkurzylam, umylam podlogi, zrobilam obiad, wypralam nasze ubrania i pieluszki, a teraz leze.

Niby duzo mam zrobione z mysla o przyjsciu na swiat maluszka, ale ciagle wpada mi do glowy, ze cos trzeba jeszcze zrobic...
 
Agulam - urodziłam Igora właśnie na przełomie 36/37, i wszystko było oki, lekarz się tylko zdziwił że wygląda jak całkowicie donoszony. No chudzinka była z niego ale nie aż tak jak córeczka Jagody. Dostałam skurczy praktycznie od razu co 2 min i za 3 godzinki się urodził, to chyba taki charakter bo ma to do teraz :p jak sobie cos wymyśli to ma być już, w tej chwili, nie będę czekał :-D
oo to fajnie ze synek taki szybki ,moj odwrotnie ,na swiat sie nei pchal ,zajelo mu to 22h:no:tez byl36/37tc wazyl 3kg


Nie znam sytuacji gdzie najpierw odeszłyby wody:no:
to juz znasz:-D


agulam, tak jeśli miałaś teraz cc, to możesz nie wyrazić zgody na poród sn. Jest jakiś przepis, dokładnie nie wiem o co chodzi, ale moja ciocia jest położną więc trzymam się tej wersji, że mam prawo i nie mogą się nie zgodzić..
nie wiedzialam o tym:dry:

Makota moja lista zakupow nigdy sie nei konczy,ciagle cos:-D


jak juz wspomnialm Jagodce mi najpierw odeszly wody,skurczy nie bylo....dopiero po oxy akcja sie zaczela ale dluugo dlugo nic...oj nie pisze juz bo sie stresuje wtedy
 
Nas położna uczulała na dwie sytuacje okołoporodowe:
- Jeżeli najpierw odejdą wody bez skurczy - od razu do szpitala, przy braku skurczy podawana jest oxy po 2h przeważnie cc.
- skurcze regularne co 5 minut - do szpitala (chyba, że mamy daleko, to wcześniej)

Dzisiaj koleżanka mi pisała, że jej siostrze wywoływali poródw 3tyg. przed terminem ze względu na problemy z ciśnieniem - córeczka urodziła się silna i zdrowa :) ufff

Nie mogę sobie pozycji do leżenia znaleźć, w każdej coś mnie gniecie i boli :dry:
 
Sokoja nie słyszałam o takim przepisie,ale to by mnie uspokoiło....Jakoś po 1szymmcc nie widzę siebie w porodzie naturalnym:-(
Chociaż zazdroszczę trochę tej satysfakcji,że się urodziło.Ja mówiłam ,że mi wyjęli dziecko a nie urodziłam:-(
 
mi dziś gin powiedział, że to tak naprawdę zależy od tych, co będą nas przyjmowac na oddział i pomimo mojego sprzeciwu mogą mi nakazać rodzić sn...
 
reklama
Makota myślę, że tego nie da rady przegapić a raczej wszystkie mamy tak mówią, więc zobaczymy jak to będzie :)

Ja z jednej strony chciałabym się już rozpakować ale drugiej mówie wytrzymałam już tyle to jeszcze przynajmniej przez 3 tygodnie dobre byłoby być w dwupaku :):)

Pozatym to jakaś zmęczona jestem ostatnio cały czas nieważne czy mam ciężki dzień czy nie. No i ogromny ból pleców :/ nie bolą tylko w pozycji siedzącej jak się położę to potem wstać nie mogę nie wspominając o przekręceniu z boku na bok masakra jakas :/ No i te cukry coś świrują:/ Nie odbiegają od normy bardzo ale jednak :/:/ ehh
 
Do góry