reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Doczytałam Was wczoraj, ale już nic nie pisałam.
Co do dzieci. Ja chciałabym jeszcze jedno, ale nie wiem jak zniosę ten poród i co na to w mojej firmie by powiedzieli. U nas nie ma wyjścia, jeśli chcę trzecie dziecko, to od razu po tej ciąży.. Za kilka lat prawdopodobnie będę już, mimo wieku, w okresie menopauzy i będę mogła pomarzyć.
Ja wstałam, a tu mega słońce:szok: Tiaaa..złośliwość losu.. Wysłałam A. po pieczywko i idę śniadanko montować, bo głodna jestem strasznie. Na wyjeździe nie przytyłam za dużo, od ostatniej wizyty (3 tygodnie temu) wpadł mi 1 kg. Za to brzuch zupełnie inny (wrzuciłam fotkę) mam nadzieję, że Adaś się odwrócił, bo centymetrowo mam mniej, a kopniaki też gdzie indziej czuję, za to dwa dni temu szalał strasznie
 
reklama
hej dziewczyny.
U nas wczoraj było mega zimno i paskudnie także nawet nosa z domu nie wystawiłam, dobrze, że dzisiaj słonko prześwieca to człowiek od razu ma inny humor. Planów na dzisiaj brak, ale czekam na inwencję Męża, może się zrekompensuje za kilka poprzednich dni....
Stopy mnie nie bolą, jedynie ta rwa kulszowa nadal dokucza szczególnie wieczorami.
Póki co nie planuję 3 dziecka, choć chciałabym. Teraz będę miała różnice prawie 3 lata i zastanawiam się jak to będzie, bo Synek strasznie zazdrosny jest.
 
Ostatnia edycja:
Hej
Jagódka - witaj. Odpoczełaś troche?? Trzymam kciuki za trzecie w takim razie :)
U nas też piękne słonko chociaż stopni jeszcze mało. Może uda się gdzieś wyskoczyć o ile tesciu pożyczy samochód. Myslę nad jakimś zamkiem. Może Chudów
 
Czesc dziewczynki, witam sie po dłuższej pracowitej nieobecności ;-)
U Nas też zimno całe 2 stopnie a w Zakopanym spadł śnieg brr. Jadę dziś za ubraniami dla Oliwierka bo nie mam nic , a teraz mam tydzień luzu bo córa pojechała dziś o 7 do Niemiec na wymianę językową, dopłakałam się strasznie rano jak odjeżdżali :-( . Ale wiem że krzywdy jej tam nie bedzie i oprócz tego ma jeszcze 5 koleżanek z klasy więc da radę . Heh i znów mi smutno...:-( Zmykam obiadek szykować papapa
24tp.pl: Majowy śnieg w Zakopanem
 
Ostatnia edycja:
Za to brzuch zupełnie inny (wrzuciłam fotkę) mam nadzieję, że Adaś się odwrócił, bo centymetrowo mam mniej, a kopniaki też gdzie indziej czuję, za to dwa dni temu szalał strasznie

witaj jagódko po wyjazdowo! ja tak miałam, mały był ułożony w poprzek, a potem raz strasznie szalał cały wieczór.. myślałam że przez pępek mi wylezie. i w po 2 dniach an wizycie lekarka powiedziała że sie ustawił głowa w dół.. i też czułam różnicę, że kopie gdzie indziej.

hej :biggrin2:

a propo tego masażu szyjki piszecie, że taki koszmar, ale chyba pacjentka nie musi się na to godzić ?

nie sądzę aby sie pytali. koleżanka w czasie leżenia w szpitalu poszła na badanie, lekarz jej przy okazji zrobił masaż. choc bolesny trwał chwilkę. ja bym chciała. bardzo pomaga przy mało chętnej szyjce i skraca poród. poboli chwile ale krócej. u mnie rodzinne sa długie i męczące porody, więc wszystko co skróci będzie super.

moja teściowa pierwszy poród miała prawie 20godzinny. w czasie drugiego i trzeciego położna, jej koleżanka, zrobiła jej masaż szyjki. mówiła że boli jak cholera, ale dzięki temu oba porody trwały po 2godzinki. rach ciach!
 
Mnie nikt nie pytał czy się godzę na masaż, położna wsadziła łapę gdzie trzeba, bolało jak cholera, nie wiem na ile pomogło, bo byłam po drugiej stronie;-) Pytali mnie o dwie rzeczy, czy mogą mnie naciąć i potem gin, czy zgadzam się na pomoc manualną przy parciu - mam "długie krocze", tj, bardzo wysoko macicę i miednicę i najpierw wypchnęłam Młodą prawie do końca, a jak się cofnęła, to już nic nie dawało i lekarz trochę mi pomógł.
 
Mnie też robili masaż bez pytania po to by przyspieszyć rozwarcie. Boli okropnie ale tak to bym jeszcze dłużej się męczyła.

U nas słońce się przebija przez chmury ale wieje. Wybieramy się na festyn ale niedługo pobawimy bo Aru zakatarzony.
 
Ostatnia edycja:
Jezeli lekarz lub ktokolwiek zapyta mnie czy chce masaz szyjki, czy chce byc nacinana albo czy potrzebuje pomocy manualnej lub czegokolwiek innego nie bede miala zielonego pojecia co do mnie gada :crazy:

Robta tak, zeby bylo dobrze...
 
Makota jak zapytają o nacięcie, to chyba będziesz wiedziała o co chodzi?:eek: Ja odpowiedziałam, że jak nie ma wyjścia, to niech nacina. Myślałam, że robią to skalpelem, a nie nożyczkami, więc trochę się zdziwiłam:tak: Z tą pomocą manualną, to tutaj tak to nazwałam, bo zaraz się podniesie larum, że tak nie wolno robić, że lekarz chciał mnie zabić itp:-D Ok, nie powinno się tak robić, ale wyjścia już nie było, a ja mam do niego ogromne zaufanie.
 
reklama
Co do nacięcia to różne są opinie. Jak pękniesz sama to nawet do odbytu możesz więc też ciekawie nie jest.

Co do trzeciego dziecka to nie wiem zobaczymy jak mi to drugie da popalić. Aru był grzeczny więc szybko chcieliśmy drugie. Wydaje mi się że będę jeszcze chciała jedno :)
 
Do góry