reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Miczka jaka zorganizowana, mi się zdaje, ze u mnie chaos i staram się własnie coś z tym zrobić. Nawet sobie załozyłam dziennik i robie plan dnia coby zrobić cos jeszcze prócz karmienia i przewijania:-D Z drugiej strony wiem, ze musze po macierzyńskim do pracy iśc więc staram się od poczatku jakoś zycie poukładac. Jedno jest pewne już dla Mili jestem wszystkim i pewnie zje opiekunkę na sniadanie.....:-D
 
reklama
Wisienka, to Ty jesteś b.zorganizowana :-)
Ja na spacer z małym poszłam dopiero wczoraj. Ale wcześniej już jeździł samochodem dosyć często.
 
ja też czytam tą książkę..ale zaczęłam od tych rozdziałów co są najważniejsze z mojego punktu widzenia:) faktycznie, książka otwiera oczy i nawet jeśli się nie korzysta z jej rad to przynajmniej mniej więcej wie się o co chodzi.. tutaj znalazłam taki skrót:
Język niemowląt | Cafeteria.pl
staram się postępować jak Ty wisienko, ale nadal śpię z małym..może zacznę od zabierania go do łóżka po pierwszej nocnej pobudce.. zobaczymy..

z moich dzisiejszych notatek wynika, że mały je co 2h - trzeba to wydłużyć..tylko jak..
 
Moj maly na poczatku sam zasypial w lozeczku, pozniej przyszly kolki, noszenie przyzwyczail sie i teraz ciagle chce byc na rekach albo chociaz obok lezec i spi z nami...
Konwalianka moj tez je co 2 godz a nawet czesciej, podobno od tego ma kolki bo polyka powietrze, polozna powiedziala ze straszny glodomor, wczoraj przyszla gdy jadl godz oczywiscie z obu piersi olozylam go a po 15 min szukal...a pozniej sie ulewa caly czas...wieczorem zasypia 21-22 i wstaje o 2 po czym o 4-5 i nie spi do 7...
 
no i d... ze spaceru - rozpadało sie :wściekła/y:

A zastanawiam się jak u Was wyglądają kąpiele? Tzn. czy macie stałe godziny o których kąpiecie maluchów i sztywno się ich trzymacie? Bo ja uznałam, że najlepsza pora to nie zaraz po jedzeniu i nie bezpośrednio przed jedzeniem bo mały głodny się denerwuje. No ale w ten sposób pora kąpania wychodzi nam o różnych porach. Nie wiem czy to dobrze czy lepiej wprowadzić jakąś bardziej stałą godzinę.
 
miczka ja mam raczej stałą porę około 19:00 i sztywno jej się trzymam
to samo ze spacerami staram się mniej więcej w tych samych porach
 
reklama
Miczka u nas kapiel zawsze o 19 najpozniej 19.30, gdy maly jest glony dam mu troche i kapie pozniej karmie i spi. U nas jest problem gdy konczymy kapiel bo maly az piszczy...
Iwonus a jestes pewna ze to potowki?podobno Jonhson bardzo uczula czytalam w neci i chyba mimi pisla ze jej malego uczulil a i mnie polozna pytala czy chociaz tej firmy nie kupilam. Moj ma jakies krostki niby cos zjadlam ale pilnuje diety i polzna kazala przemywac przegotowana moze moze tak zrob;-)
 
Do góry