reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

mailuj juz napisala :) USG 3D/4D jest miedzy 20 a 24 tc z tego co wyszukalam :)
mamucica hehe u nas bylo ciezko z imionami, wiec kiedys z nudow siedlismy i tak nam wyszlo i zostalo :) bo tak to sie z mezem calkiem rozmijamy :)

Uciekam mamusie do jutra :)
 
reklama
Mamucica, maz zdenerwowany no bo to pierwsza ciaza, i przezywa! Poza tym, musi tez znosic moje humorki, wiec czasami bidak sie stresuje...

Em_ka - w jakiej czesci Hiszpanii mieszkasz...? Ja jestem w Madrycie! Na wizyty chodzisz prywatnie czy przez opieke panstwowa...?

Wisienko - jak tam sie dzis czujesz?

Magda MR, tez jak na razie zdecydowalismy sie na Mikolaja, jakby to byl chlopak...z tym ze w wersji hiszpanskiej, Nicolas...!
Ale znajac mnie to jeszcze setki razy zmienie zdanie...No, ale na to jeszcze jest sporo czasu!

Wiecie, wlasnie zrobilam soie zupke miso (z algami, tofu itp) i mdlosci przeszly jak reka odjal!!!
 
[
Wiecie, wlasnie zrobilam soie zupke miso (z algami, tofu itp) i mdlosci przeszly jak reka odjal!!!

Raaany!!! Nie mów więcej, bo mnie się robi jeszcze gorzej!!! Fuuuj.............

Serdecznie witam nowe Lipcóweczki!! :-)

Musiałam dziś powiedziec o ciąży głównej księgowej, szef już wie. Ucieszyła się! :-D Od razu mi lepiej.....
 
Zadzwoniłam do tej koleżanki, powiedziała mi że w 12 tyg miała to usg 3d i wtedy był mierzony fałd a potem miala drugi raz w 22 tygodniu (nazywalo sie to usg połówkowe) i lekarz sprawdzal wszystkie narządy maluszkowi wtedy.

Ja mam problem z kurtką. Jeszcze sie mieszczę w pasie ale mam już mocno opiętą. Matko, muszę kupić kurtke...
 
Jeszcze jestem :)
hanami Nicolas to Mikołaj?? Nie powiedzialabym - fajnie :)
Kkasiulka moj szef powiedzial, ze zle, ze jestem w ciazy... takze zazdrosczze ;)
Corin pewnie od lekarzy zalezy, ja sie przekonam za 3 dni...

Co do mdlosci... Mnie przeszly jakos w polowie zeszlego tygodnia :| Nie wiem czy to dobrze czy nie...
A i jeszcze jedno, jak liczycie wiek ciazy?? Maja 10tc1d liczycie 11tc czy 10tc?? ;)
 
Witajcie dziewczyny. W końcu przemogłam się i właczyłam kompa.



Wisienka zobacz ile zaoszczędzisz na alkoholu, którego nie wypijesz w Sylwestra;-) Moja wypłata skończy się jutro bo rata kredytu poleci, dobrze, że w Świeta najważniejsza jest Atmosfera :-)

Kochana :-DMasz rację , a ile juz zaoszczędziłam :-D

Witam porannie zuzu gratulacje!!!!! coś zasnąc wczoraj nie mogłam a dziś po 7 juz sie obudziłam :no: A co do moich obaw czy córka nie ma jelitówki więc moge napisac ze ma:shocked2: ja mam nadzieje ze się nie zaraże :eek: oby ten tydzień szybko zleciał już się męza doczekać nie moge :-(Właśnie dopadają mnie mdłosci a do apteki po duphaston musze jechac aaaaaa.

a ja na 14:30 ide do ginekologa prywanie, zobaczymy ile mi policzy (pewnie ze 150) ciekawa jestem strasznie i nie powiem ze sie nie boje, jeszcze na dodatek ide sama. ajajaj alez jestem juz zniecierpliwiona co mi tam wyjdzie w tym gabinecie :shocked2:
pozniej Wam napisze co i jak ^^ ale coraz gorzej sie czuje no i jak tu sie cieszyc z ciazy skoro nie spie w ogole po nocach, do tego ta zgaga i bol glowy, nie zapominam tez o ciaglym glodzie ktory gdy zostaje pokonany ujawnia sie w postaci mdlosci z ktorymi juz kompletnie sobie nie radze. ehh miejmy nadzieje ze mi to przejdzie bo tak na dluzsza mete jest to bardzo meczace.
Kciuki za wizytę a jesli chodzi o mdłości to mam nadzieję, ze moje tez się kończa bo juz nie wyrabiam:zawstydzona/y:

Badania z krwi to bodajże tzw. test PAPA. Dokładnie nazwy nie pamiętam. Jak byłam w pierwszej ciązy to był test potrójny, teraz ponoć czulszy dwudzielny. Wykrywa hormony wydzielane przez dzidzie. Podwyższony poziom hormonu może świadczyć, powtarzam może (nie musi) świadczyć o jakieś wadzie genetycznej.
Nie robią tych badań standardowo. Wskazaniem jest wiek matki. Ja będę rodzić po 35 r.ż dlatego doktorka mnie skierowała.
Natomiast usg tzw. genetyczne robią każdej ciężarnej chyba ok 12 tygodnia, badają m.in. grubość fałdu karkowego - tak wychwytują np. zespół Downa.
Brzmi to wszystko jak dla mnie przerażająco bo najlepiej w ogóle o chorobach nie słyszeć. Ale dobrze, że takie badania są.

Ja tez będe miałam 35 lat jak urodze, ale testy PAPA sobie odpuszczę. Co mi das jak się dowiem , ze moje dziecko urodzi się chore skoro nie mozna go by było wyleczyc. Robię tylko badania względem chorób, które mozna leczyc i lepiej wiedziec szybko.

Zuzu gratuluję pięknego dzidziusia. Ciesze się z Tobą
hanami juz myslałam, ze dzisiaj lepiej ale własnie zjadłam warzywa na patelnię bo miałam ochote iiiiiiiiiiii juz ich nie mam, ze tak powiem. Jesli natomiast chodzi o mdłości są duzo lżejsze i zaczynam budzić się do życia
Kasiulka a nie wiesz jak to jest z terminami przelewów Zusu. Jesli brałam wypłatę 5tego to Zus tez mi tak prześle?????

Mi się zdaje, ze z tego co pisały dziewczyny na innych watkach wynika, ze Usg genetyczne nie musi byc wcale 3 czy4 D . Mierzy się wtedy tylko przeziernośc karkowa i piety. Większośc z nich pisałam, ze takie Usg4d jest bardziej dla rodzica niz dla lekarza. Ale może się myle.:tak:
 
Co do mdlosci... Mnie przeszly jakos w polowie zeszlego tygodnia :| Nie wiem czy to dobrze czy nie...
A i jeszcze jedno, jak liczycie wiek ciazy?? Maja 10tc1d liczycie 11tc czy 10tc?? ;)

10 :-)

A czemu źle?? To kiedy masz dzieci rodzić?? Na emeryturze?

Mnie najgorsze dopadło w zeszłym tygodniu, teraz jest dużo lepiej. Mdłości nie mają nic do rzeczy z prawidłowościa ciąży. W pierwszej, z Mają ani razu nie czułam się tak jak teraz. To było kompletnie inne przeżycie. A Maja jest, zdrowa, szczęśliwa i energiczna. Czy to że teraz czuję sie gorzej znaczy że dzieciątko będzie jeszcze zdrowsze?? Może nie mieć alergii, bardzo bym sie cieszyła, bo Maja niestety ma sporo ograniczeń, jeśli chodzi o dietę.

Dziewczyny, jeśli chodzi o ZUS, oni tak pieknie jak pracodawca nie płacą....Od dostarczenia zwolnienia mają 30dni na wypłatę świadczenia. Nie daj Boże cos będzie nie tak, to będa wzywać żeby wyjaśnić i znów 30 dni. gdy firma zatrudnia ponad 20 pracowników, to pieniążki przelewa Pracodawca i potem potrąca to sobie ze składek, więc wszystko jest w terminie. Ale ZUS ma insze prawa, niestety.....
 
Ostatnia edycja:
KKasiulka moze wogole mam nie rodzic ;)
Dzieki za wyjasnienie :) Z tym liczeniem to ja juz wariuje, kazdy mi mowi i liczy, ze 11tc haha oszalec idzie ;)
No i na USG ide w 10tc5d i polozna tez policzyla ze 11tc
 
reklama
Do góry