reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Wow to się lekarze w Holandii oszczędzają jak tylko do nagłych przypadków.
Ja miałam pierwsze USG w 7,5 tyg i nie mogłam się doczekać żeby zobaczyć czy serduszko bije. Teraz idę 5 stycznia na badania prenatalne (test z krwi i usg genetyczne).
Ale z drugiej strony nasze mamy nie miały możliwości żeby dzieci wcześniej podglądać i jakoś całą ciążę dały radę.
Grunt to pozytywne myślenie i dbanie o siebie:)
Czytałam, że czasami w początkowych miesiącach ciąży plamienia się pojawiają.
 
reklama
a ja na 14:30 ide do ginekologa prywanie, zobaczymy ile mi policzy (pewnie ze 150) ciekawa jestem strasznie i nie powiem ze sie nie boje, jeszcze na dodatek ide sama. ajajaj alez jestem juz zniecierpliwiona co mi tam wyjdzie w tym gabinecie :shocked2:
pozniej Wam napisze co i jak ^^ ale coraz gorzej sie czuje no i jak tu sie cieszyc z ciazy skoro nie spie w ogole po nocach, do tego ta zgaga i bol glowy, nie zapominam tez o ciaglym glodzie ktory gdy zostaje pokonany ujawnia sie w postaci mdlosci z ktorymi juz kompletnie sobie nie radze. ehh miejmy nadzieje ze mi to przejdzie bo tak na dluzsza mete jest to bardzo meczace.
 
mamucica oby bylo tak jak mowisz :)
Ja mialam I USG w 5tc5d jak dostalam w brzuch
II USG jak bylam w 6tc5d juz widzialam i slyszalam serduszko :)
A teraz ide na podobno prenatalne, ale nikt nic mi nie mowil o jakims specjalnym badniu krwi, no chyba, ze mi wykonaja na miejscu :)
 
Badania z krwi to bodajże tzw. test PAPA. Dokładnie nazwy nie pamiętam. Jak byłam w pierwszej ciązy to był test potrójny, teraz ponoć czulszy dwudzielny. Wykrywa hormony wydzielane przez dzidzie. Podwyższony poziom hormonu może świadczyć, powtarzam może (nie musi) świadczyć o jakieś wadzie genetycznej.
Nie robią tych badań standardowo. Wskazaniem jest wiek matki. Ja będę rodzić po 35 r.ż dlatego doktorka mnie skierowała.
Natomiast usg tzw. genetyczne robią każdej ciężarnej chyba ok 12 tygodnia, badają m.in. grubość fałdu karkowego - tak wychwytują np. zespół Downa.
Brzmi to wszystko jak dla mnie przerażająco bo najlepiej w ogóle o chorobach nie słyszeć. Ale dobrze, że takie badania są.
 
Kurcze tego właśnie nie dopytałam ale mam nadzieję, że tak bo to ponoć niesamowity widok; wszystko dokładnie widać.
To 3 czy teraz nawet 4 D jest dokładniejsze więc może przy prenatalnych to robią.
 
Magda MR, Mamucica Morgenrood Witajcie i rośnijcie zdrowo:-)

Lady Trzymam kciuki, żebys zobaczyła. Przesyłam dobre wibracje ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Em-ka będzie dobrze. Póżniej nie będziemy mogły spać z innych powodów - ja tak się pocieszam, bo też noca łażę po mieszkaniu

Pozdrawiam Was wszystkie gorąco :-) (choc Pan przyszedł naprawic mi kaloryfer- zepsuł się taki przełacznik na stopień ciepła i nie można było zmniejszyć temperatury. Po jego wyjściu kaloryfer już nie jest gorący tylko zimny i nie mozna go włączyć :szok:
A specjalnie Czarek czekał by Pana rano dopilnować. I nie ma na kogo zwalić ;-)
 
reklama
Magda_Mr nie wiem jak z tym USG jest. Może któraś z dziewczyn się orientuje i nas oświeci:)
Widzę, że wy już macie imiona wybrane. No no... Mnie różniste się w głowie obijają ale zdecydować się nie umiem.

mailuj to najpierw w domu było gorąco a teraz robi się zimnica?? Ach ci fachowcy:)
Genetyczne standardowe nie ale ciekawe czy jak są te badania prenatalne to tam usg jest 3D.
Kiedy są w ogóle wskazania do 3-4D?
 
Ostatnia edycja:
Do góry