reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Hej dziewczyny, dobrego weekendu! 😘

Ja mam opcje odziedziczyć taki kosz po rodzinie, ale jakoś mam wątpliwości bo myślałam ciągle o dostawce. Dlaczego Mojżesz jest tak polecany przez położne?

Podpowiesz jak komponujesz posiłki? Znalazłaś jakąś fajną ściągnę na necie? Wyniki wyszły mi prawie identyczne niestety. Ja całe życie jadłam też 3 posiłki, ok 5 h odstępu, ciężko będzie mi się przestawić
niestety z ta ilością posiłków to jak nie pamietam to bym dalej 3 jadła i długie odstępy czasu. Takich przykładów co można jeść jest w necie bardzo dużo wiec można sobie wybrać pod siebie idealny. Trochę szukam inspiracji na insta ( wpisuje hasłami) i na yt dużo filmów oglądam ( np. Nie słodzę).
Wywaliłam z diety ziemniaki i biała mąkę ( wiec tradycyjne naleśniki, pierogi, pieczywo odpadło) oraz słodycze ( chociaż od nich mnie trochę odrzuciło w ciąży).
Staram się tez odpowiednio przygotowywać czyli nie doprowadzać do rozgotowania warzyw czy kasz, owsiankę zalewać najpierw ( o ile nie robię wersji nocnej, która ubóstwiam) ale już nie daje do niej dojrzałego banana, rodzynek itp tylko np. Jabłko, morele itp… ost dużo soczewicy jem ( różne wariacje wege gulaszu). Trochę potestuje przepisy to będę potem wrzucać fotki 😁
 
Pewnie tylko w ciąży. Ja przed ciazą robiłam krzywą i było ok. Dopiero w ciąży takie skoki. Po ciąży na szczęście wróciło do normy. Ciekawe jak będzie teraz...


A mi się dzisiaj śniło że mąż kolezanki z pracy chciał zabić inną koleżankę🤣🤣🤣
ja nigdy wcześniej nie robiłam krzywej bo zawsze cukier na czczo dobry wiec nie kierowali dalej… podejrzewam cukrzyce / IO dlatego u siebie w ost roku bo miałam problem aby schudnąć ( pomimo ograniczania kalorii i ćwiczeń ale to był tez taki niecały rok po porodzie przedwczesnym) , może w poprzedniej mi się robiła i tak mi zostało…. Lepiej się czuje na niskim IG :)
 
Ale może to nie ma żadnego wpływu i laboratoria pracuje bo przecież inaczej powinni o tym poinformować. Tak mi się przypomniało ze jakiś w styczniu mają bo kiedyś z Chinka pracowałam;)
Nawet poczytałam o tym im chińskim nowym roku w internecie i faktycznie tam mocno świętują bo przez tydzień mają pozamykane urzędy itp😏 ale w tym roku to przypada dopiero po naszym 20 stycznia.
 
niestety z ta ilością posiłków to jak nie pamietam to bym dalej 3 jadła i długie odstępy czasu. Takich przykładów co można jeść jest w necie bardzo dużo wiec można sobie wybrać pod siebie idealny. Trochę szukam inspiracji na insta ( wpisuje hasłami) i na yt dużo filmów oglądam ( np. Nie słodzę).
Wywaliłam z diety ziemniaki i biała mąkę ( wiec tradycyjne naleśniki, pierogi, pieczywo odpadło) oraz słodycze ( chociaż od nich mnie trochę odrzuciło w ciąży).
Staram się tez odpowiednio przygotowywać czyli nie doprowadzać do rozgotowania warzyw czy kasz, owsiankę zalewać najpierw ( o ile nie robię wersji nocnej, która ubóstwiam) ale już nie daje do niej dojrzałego banana, rodzynek itp tylko np. Jabłko, morele itp… ost dużo soczewicy jem ( różne wariacje wege gulaszu). Trochę potestuje przepisy to będę potem wrzucać fotki 😁
polecam naleśniki z mąki pełnoziarnistej ja od dwóch lat tylko na takiej jestem z własnego wyboru
 
Nawet poczytałam o tym im chińskim nowym roku w internecie i faktycznie tam mocno świętują bo przez tydzień mają pozamykane urzędy itp😏 ale w tym roku to przypada dopiero po naszym 20 stycznia.
Hejka dziewczyny 😁Tak czytałam też na ten temat i wszędzie w necie info że po 20 stycznia .Nic mi nie pozostaje tylko czekać . @Violk4 mam nadzieję,że w moim przypadku to przychodnia zawaliła i Twój wynik będzie szybciutko dostępny .
 
polecam naleśniki z mąki pełnoziarnistej ja od dwóch lat tylko na takiej jestem z własnego wyboru
taaak ja tez jak w domu to głównie na pełnoziarnistej. Ale teraz szukam inspiracji na migdałową, z ciecierzycy itp… Chodzi mi tez o to, ze teraz zwracam uwagę i na mieście nie jem takich rzeczy z białej, sprawdzam aby w pieczywie nie było itp. Kiedyś nie byłam aż tak wybredna 🙈 nie jadłam ale nie popadałam w skrajność 🙈
 
reklama
Do góry