reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Oj niestety kontrolują i to na potęgę. Przypadkowo trafiłam na FB na grupę matki kontra ZUS i tam takie historie przeczytałam że mi kopara opadła.

Edit: a z pracą masz w 100% rację. Ja głupia tylko czuję jakieś poczucie winy i obowiązku wobec pracodawcy, a też nieraz ani dwa przekonałam się że nie ma się co tak poświęcać...
Ja bym mogła książkę napisać o mojej pracy ale to jak będziemy na prywatnym bo za dużo informacji tutaj by było,już się niczym nie przejmuje tylko sobą :)
 
reklama
Dziewczyny czy kwas foliowy bierze się przez całą ciążę ?
Ostatnio byłam w aptece i powiedziałam Pani że chce kwas foliowy już na 2 trymestr i dała mi FOLIK i tak czytam na ulotce, że to jest do końca pierwszego trymestru. I tak nie wiem co teraz zrobić .. narazie biorę PUERIE UNO. + Magnez i Acard biorę z zalecenia lekarza.

A wy co bierzecie ?
Ja biorę zestaw witamin dla ciężarnych który również ma w składzie kwas foliowy.
 
Ja pracuję na HO ale ostatnio mocno się zastanawiam czy już nie iść... Słabo się czuję, jestem nieskupiona w pracy z w nocy źle sypiam i w weekendy dopiero dosypiam do 11-12. A tak to w tygodniu na 8 wstaję.
Słabo się też czuję psychicznie, chętnie skupiłabym się bardziej na sobie, a tak po pracy (w której i tak ciężko mi cokolwiek ruszyć przez 8h i potem się stresuję że mam zaległości) jestem tak zmęczona komputerem że leżę na kanapie i tyle z dnia 🙈
Chciałam poczekać z tym do prywatnego ale już nie daje rady, muszę was poprosić o obiektywną ocenę sytuacji, co mam robić?
Dodam że boje się też że jak przejdę na l4 to będę trochę ,"więźniem" w domu bo podobno to L4 chodzone w ciąży też jest na zakupy w spożywczaku, aptekę i lekarza. A jak się trafi kontrola to pech. A jak będę musiała siedzieć kilka miesięcy w 40 m2 to będzie jeszcze gorzej.
Szczerze to wątpię żeby kobietę w ciąży sprawdzili. Jeśli Cie nie będzie w domu zawsze możesz powiedzieć że byłaś w sklepie spożywczym. L4 to nie wyrok masz prawo w celach zdrowotnych wyjść na spacer też. 😜 Jeśli praca Cie stresuje i czujesz że zawalalasz dom albo pracę to odpuść ją sobie i odpocznij, ciesz się ciąża bo później nie będzie taryfy ulgowej 💗
 
Ja pracuję na HO ale ostatnio mocno się zastanawiam czy już nie iść... Słabo się czuję, jestem nieskupiona w pracy z w nocy źle sypiam i w weekendy dopiero dosypiam do 11-12. A tak to w tygodniu na 8 wstaję.
Słabo się też czuję psychicznie, chętnie skupiłabym się bardziej na sobie, a tak po pracy (w której i tak ciężko mi cokolwiek ruszyć przez 8h i potem się stresuję że mam zaległości) jestem tak zmęczona komputerem że leżę na kanapie i tyle z dnia 🙈
Chciałam poczekać z tym do prywatnego ale już nie daje rady, muszę was poprosić o obiektywną ocenę sytuacji, co mam robić?
Dodam że boje się też że jak przejdę na l4 to będę trochę ,"więźniem" w domu bo podobno to L4 chodzone w ciąży też jest na zakupy w spożywczaku, aptekę i lekarza. A jak się trafi kontrola to pech. A jak będę musiała siedzieć kilka miesięcy w 40 m2 to będzie jeszcze gorzej.
Nieeee, coś Ty, chyba żadna na zwolnieniu lekarskim nie siedzi w domu jak więzień 😋 Ja mam l4 chodzone i chodzę, gdzie chcę 😁 Gdybym nie wyszła do knajpy, kina albo do znajomych, to skrzywdzilabym się psychicznie. Już tak miałam przy krwiaku, gdy musiałam leżeć. Myślałam, że zwariuję 😱

Mój wszystko rozumie i jak jestem senna to idę spać po prostu. Z męża jest śpioch i najczęściej on się kładzie obok mnie i też zasypia 😁. A co do pracy to ja pracuje cały czas i mam zamiar pracować tak długo jak lekarz mi pozwoli. Mam pracę biurowa, nie stresujaca, dojeżdżam samochodem. Ja też juz czekam na wiosnę i zrzucenie tych kurtek i rajstop i wskoczenie w wiosenne kiecki
Ja też marzę o wiośnie... Tak, jak ktoś tu napisał, tak bym chciała usłyszeć ptaszki i włożyć jakąś kieckę 🙆‍♀️ Ja już chcę eksponować brzuch! 😁

Ja z zalecenia lekarza brałam sam kwas foliowy do 9 tyg.
Później przerzuciłam się na PregnaPLUS, a od tygodnia dodatkowo pregnaDHA z racji tego, ze w pregna plus jest mało DHA, a ja ryby jem pare razy w roku to muszę nadrobić tabletką :)
O, też tak biorę ❤️

dziewczyny, zdałam ten egzamin!!!

z tego nadmiaru wrazen zapomnialam ze dzis mam dzwonić czy są już moje wyniki pappa 😅
czekamy na wieści z dzisiejszych wizyt 🥰 ❤️
Gratulacje ❤️🥰 Będzie Ci pewnie wygodniej z dzidzią poruszać się samochodem 😊

Ja też zwariowałam na punkcie dziecka, nawet mój mąż nie podejrzewał mnie o taki instynkt, bo kiedyś dzieci mnie zwyczajnie irytowały 😆 Wczoraj na wizycie nagrał maleństwo i jestem zachwycona jej stópkami z paluszkami. 😭😭 Żadne palce w stopach mnie tak nie zachwyciły 😂😂 Jak to możliwe, że to tak pięknie wszystko wygląda u 7 cm bobasa? 😱 Nie miałam pojęcia, że na tym etapie dziecko jest tak rozwinięte. I tez jest dla mnie nie do ogarnięcia, że na wizycie 3 tygodnie temu było jeszcze takie małe, a teraz bobo wygląda na wielkie 😆 I przypomina normalnego dzidziusia 😆

Robiła mi usg jeszcze dopochwowo i dziecko mega przesunęło się już w górę. Na początku nic nie było widać i głębiej wcisnęła głowicę 😆 Chyba za 3 tygodnie już nic nie będzie widać od strony pochwy 😂😂
 
Mam dzisiaj w planach zupę jarzynowa na obiad zrobić, chociaż wczoraj było tak 'ambitnie' mówione, że makaron ze szpinakiem
😂
Ale że mój chlop stołuje się dziś na mieście, więc mogę zrobić to co najlepiej mi wchodzi😂


I jeszcze myślę nad rozbiorem choinki, ale póki co zjadłam kanapkę, pościeliłam łóżko wstawiłam pranie i nos w telefonie na forum- nie wiem czy to już nie podchodzi pod uzależnienie 🤣
Widzę, że nie tylko ja jeszcze mam choinkę... Moja co prawda została z samymi lampkami 🤣 jakoś nie mam weny ich ściągać... Wolę poleżeć 🤗
Może kupię tez ten femibion, albo to co biorę teraz ta puerie tylko Duo.
A Acard chcesz brać sama ? Bez zaleceń lekarza ??

A po co acard sie bierze? To nie tylko z zalecenia lekarza?
No niby wszystko co bierzemy w trakcie trwania ciąży powinno być konsultowane. Jeżeli chodzi o mnie to tak jak pisałam wcześniej - inny lekarz niż mój prowadzacy po zobaczeniu wyników z pappy stwierdził, że powinnam brać codziennie... A wizytę u swojego prowadzącego mam dopiero 7 lutego - dopiero wtedy mogę to skonsultować.
 
Dzień dobry, ale już naprodukowałyście. Wczoraj zjadłam domową pizze i później umierałam. W dodatku podrażniła mnie luteina 😥. Na 17 idę z córką do lekarza do kontroli, liczę na to że pójdzie od poniedziałku do przedszkola.
 
reklama
Do góry