reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady.
Nie chcę straszyć ani wprowadzać fałszywych informacji ale serio kontrolują kobiety w ciąży i chyba nie można chodzić chociażby do kina ;)
Przynajmniej tak wyczytałam na tamtej grupie, wcześniej myślałam jak mówicie.
No ale w sumie grupa na FB to też nie jakieś wiarygodne źródło informacji;)
 
reklama
Tak właśnie zrobię. Jestem teraz zapisana na kontrolę do swojego na 7 lutego. Pójdę i ją wypytam co myśli. A dodatkowo zapisze się do jakiejś innej przychodni, najlepiej do innego miasta :) ..z być
A czemu do innego? Mieszkasz w małym miasteczku? Nie możesz do dwóch ginekologów na nfz
Pytam czysto teoretycznie, bo ja narazie mam zwykłą teczkę w której trzymam to co mam ;)
Chodzi mi o to, że zbliżają się ferie... Przynajmniej u mnie w województwie i w razie jakiegoś wyjazdu po prostu myślę, że warto mieć ze sobą wydrukowane badania gdyby okazało się, że inny niż mój lekarz będzie miał z nami doczynienia.. :) a przy okazji jak podchodzicie do dalszych wyjazdów, chociażby zagranicznych? Jesteście za czy przeciw? A jak za to podróż samochodem czy samolotem?
A druga sprawa to PODRÓŻE, więc mieliśmy jechać na kilka dni do Zakopanego właśnie na ferie ze znajomymi, niestety zrezygnowaliśmy ze względów finansowych- koszty Nifty nas pochłonęły i odpuszczamy. Za dużo wydatków jak na jeden miesiąc. Chociaż bardzo się cieszyłam na ten wyjazd .. 🥺

Ale mamy w planach wybrać się na morze, do rodzinki❤️ tak w okolicach marca i tu moje pytanie jak z lataniem samolotem w ciąży ?
Bo obliczyliśmy wszystko i bardziej komfortowo i of cenowo wyjdzie jednak kupić bilet na samolot niż wydać na paliwo i 10godz jazdy samochodem to mnie wykończy.😵
Zapytam jeszcze mojego lekarza wiadomo, ale może któraś mi podpowie .
Latanie w ciąży jest bezpieczne w II trymestrze. Z Wawy, KRK, katowic jest dobre połączenie pkp
Ja pracuję na HO ale ostatnio mocno się zastanawiam czy już nie iść... Słabo się czuję, jestem nieskupiona w pracy z w nocy źle sypiam i w weekendy dopiero dosypiam do 11-12. A tak to w tygodniu na 8 wstaję.
Słabo się też czuję psychicznie, chętnie skupiłabym się bardziej na sobie, a tak po pracy (w której i tak ciężko mi cokolwiek ruszyć przez 8h i potem się stresuję że mam zaległości) jestem tak zmęczona komputerem że leżę na kanapie i tyle z dnia 🙈
Chciałam poczekać z tym do prywatnego ale już nie daje rady, muszę was poprosić o obiektywną ocenę sytuacji, co mam robić?
Dodam że boje się też że jak przejdę na l4 to będę trochę ,"więźniem" w domu bo podobno to L4 chodzone w ciąży też jest na zakupy w spożywczaku, aptekę i lekarza. A jak się trafi kontrola to pech. A jak będę musiała siedzieć kilka miesięcy w 40 m2 to będzie jeszcze gorzej.
Nie którzy jeżdżą na wakacje na L4.
Może kupię tez ten femibion, albo to co biorę teraz ta puerie tylko Duo.
A Acard chcesz brać sama ? Bez zaleceń lekarza ??
Ja biorę folik, baralam całą poprzednia ciążę i tą.
 
U mnie cały czas jest jak w święta lampki i choinka,lubię ten klimat i zazwyczaj tez w połowie stycznia ściągam 😆
U mnie tak samo choinka jeszcze stoi i świeci. I muszę powiedzieć, że bardzo mi to pomaga przy nocnych wycieczkach do łazienki, czy nocnym wstawaniu. Czasem się po prostu budzę o 4 i już 🤷‍♀️. Także jak już przyjdzie ją ściągnąć, to będzie mi bardzo brakować....

A tak swoją drogą byłam dziś u lekarza na L4. Czekałam na wizytę od listopada. I ponad godzinnym oczekiwaniu dowiedziałam się, że owszem to jest poradnia ginekologiczno-położnicza, ale oni nie prowadzą ciąż i w sumie to na darmo czekałam 🤣. Także ja piątek 13-go zaliczam do "udanych". Pan doktor był jednak na tyle miły, że zrobił mi USG i powiedział, że wszystko jest w porządku. Także melduję, że serduszko bije. Kamień z serca. Miałam nadzieję, na skierowanie na badania, ale w takim razie już odpuszczam i za tydzień po prostu zrobię odpłatnie i już. Nie mam siły...

A powiedzcie mi, rozglądacie się za położną środowiskową już? Albo szkołą rodzenia?
 
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady.
Nie chcę straszyć ani wprowadzać fałszywych informacji ale serio kontrolują kobiety w ciąży i chyba nie można chodzić chociażby do kina ;)
Przynajmniej tak wyczytałam na tamtej grupie, wcześniej myślałam jak mówicie.
No ale w sumie grupa na FB to też nie jakieś wiarygodne źródło informacji;)

W sumie teoretycznie powinno wychodzic sie tylko w niezbędnych przypadkach ale myślę że spacer czy spotkanie da się tez jakos wytłumaczyć w razie kontroli - nie wiem, może lekarz moze wystawić jakies zaświadczenie ze zaleca spacery dla zdrowia albo cos takiego?

Pisałyście wczesniej o podrozach- moj lekarz pozwolil na podróżowanie i samolotem i samochodem w drugim trymestrze. Polecal raczej kierunki z dobrym poziomem opieki lekarskiej i wykupienie porządnego ubezpieczenia.
 
Czy Was też każde foto tak cieszy?
Zadam jeszcze pytanie odnośnie organizacji... Tj. W jaki sposób zbieracie badania, wszystkie wyniki... Macie jakąś teczkę? Segregator? Nie wiem co będzie najbardziej wygodne, a z tego co wiem to dobrze jest mieć od pewnego momentu w razie czego ze sobą te badania.. szukam pomysłu i inspiracji ;)
Cudownie oby więcej takich wiadomości i lekarzy z powołania .
 
W sumie teoretycznie powinno wychodzic sie tylko w niezbędnych przypadkach ale myślę że spacer czy spotkanie da się tez jakos wytłumaczyć w razie kontroli - nie wiem, może lekarz moze wystawić jakies zaświadczenie ze zaleca spacery dla zdrowia albo cos takiego?

Pisałyście wczesniej o podrozach- moj lekarz pozwolil na podróżowanie i samolotem i samochodem w drugim trymestrze. Polecal raczej kierunki z dobrym poziomem opieki lekarskiej i wykupienie porządnego ubezpieczenia.
Nie jest prawda, że nie można wychodzić tylko w niezbędnych przypadkach. Znaczy się, zależy co masz napisane. Czy jest wpisane, że masz leżeć, czy że możesz chodzić. Jak możesz chodzić to można robić wszystko tylko pracować nie można. I na wakacje można jechać tak naprawę, ale tutaj nie jestem pewna czy teog się jakoś nie zgłasza wcześniej.... W każdym razie nie jest się przywiązanym do mieszkania. Wiem, że to też była jakaś zmiana w ostatnich latach. Także nie dajcie sobie wmówić, że trzeba siedzieć w domu, bo to wcale nie jest zdrowe!
 
chyba ja bym należała do takich osób 😅
Pamietam tylko, jak siostra mnie nauczyła na szydełku jak miałam jakieś 8 lat to robiłam bransoletki i naszyjniki włóczkowe dla mamy 😅
Mnie mama uczyła za dzieciaka, ale pamiętam że w końcu jakoś się poddałam. Ale te kilka lat temu ja podpytałam i kazała mi po prostu popatrzeć na tutoriale w necie i tak jakoś poszło. ;)
 
L4 masz chodzone,normalnie wychodzę z domu, zakupy, siłownia to nie jest chorobowe pierwszy raz słyszę żeby kontrolować ciężarna.😆🤔 Jeśli czujesz że potrzebujesz l4 I odpoczynku nie zastanawiaj się tym bardziej że zmęczenie i brak sił doskwiera. Ja się nauczyłam ze to praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy a poświęcałam się bardzo mojej pracy nieraz... nikt mi za to nie podziękował niestety..Liczy się twoje zdrowie i dziecka teraz :)

Zależy co masz zaznaczone w L4, ale przy ciąży lekarze dają, że można chodzić. Czyli jakby kontrol z ZUS to nie masz obowiązku być w domu cały czas. Spacery, kino, wyjazdy jak najbardziej można.
L4 ciążowe normalnie są kontrolowane głównie przy krótkim zatrudnieniu, nie dawnej podwyżce itd.
Na L4 możesz iść do sklepu, lekarza, spacer ale nie można jechać na wakacje - nikt nie zabroni jechać na wycieczkę jednodniową ale nie możesz dodawać zdjęć na FB z wyjazdu bo ZUS sprawdza w ten sposób również czy jest sens kontrolować wyrywkowo. Jeśli wyjeżdżasz na dłużej niż jeden dzień powinnaś zgłosić to ZUS i na L4 powinno być podane nowe miejsce pobytu.
Nie można chodzić na siłownię - to nie jest pierwsza potrzeba. Na zajęcia dla kobiet w ciąży jeśli lekarz zalecił to ok.
 
reklama
Dziewczyny czy kwas foliowy bierze się przez całą ciążę ?
Ostatnio byłam w aptece i powiedziałam Pani że chce kwas foliowy już na 2 trymestr i dała mi FOLIK i tak czytam na ulotce, że to jest do końca pierwszego trymestru. I tak nie wiem co teraz zrobić .. narazie biorę PUERIE UNO. + Magnez i Acard biorę z zalecenia lekarza.

A wy co bierzecie ?
No właśnie gadam z siostrą o witaminach i zdziwiona ,że biorę kwas foliowy nadal ....
 
Do góry