reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Ja też melduję, że choinka nadal na miejscu 🤣 ja natomiast dzisiaj jestem taka ospała, że po pracy jak zasnę to pewnie wstanę w sobotę rano 🤣
 
reklama
Będę wieczorami mniej tu. Zapisałam sie na Kal do Dagny na zrobienie pierwszego sweterka. Zawsze marzyłam by na drutach se zrobic, ale zawsze coś. I trafiłam na darmowy Kal na FB - no jak nie skorzystać? 🥳 Dziś mi włóczka przyjdzie i zacznę próbkę. Trwa miesiac, max dwa także sie będę sprężać 😁
A moze jest na naszej grupie jeszcze jakaś dziewiarka?
 
Będę wieczorami mniej tu. Zapisałam sie na Kal do Dagny na zrobienie pierwszego sweterka. Zawsze marzyłam by na drutach se zrobic, ale zawsze coś. I trafiłam na darmowy Kal na FB - no jak nie skorzystać? 🥳 Dziś mi włóczka przyjdzie i zacznę próbkę. Trwa miesiac, max dwa także sie będę sprężać 😁
A moze jest na naszej grupie jeszcze jakaś dziewiarka?

Ja nie, ale moja siostra, głównie jak była w ciąży i siedziała w domu to robiła różne rzeczy. W sklepie z włóczkami czuje się jak w raju 😂 raz z nią byłam to myslalam, ze dostanie oczopląsu . Ona to i szydełko i druty wlasnie
 
Szczerze to wątpię żeby kobietę w ciąży sprawdzili. Jeśli Cie nie będzie w domu zawsze możesz powiedzieć że byłaś w sklepie spożywczym. L4 to nie wyrok masz prawo w celach zdrowotnych wyjść na spacer też. 😜 Jeśli praca Cie stresuje i czujesz że zawalalasz dom albo pracę to odpuść ją sobie i odpocznij, ciesz się ciąża bo później nie będzie taryfy ulgowej 💗
Dokładnie , w moim zakładzie sam pracodawca żąda żeby kobieta w ciąży poszła na L4 . Nawet jak się dobrze czuję to nie ma opcji pracy .... 🤷‍♀️ Nie ważne który to miesiąc , 2/3/4 czy 6 nie i koniec .... Taka polityka firmy . Dodam że to praca na produkcji , na trzy zmiany ... Ale też nie ważne czy pracujesz w biurze czy na produkcji .... Dlatego ja jestem od samego początku na L4 , nie ukrywam że wróciła bym do pracy chodź na 2/3 miesiące ... Bo tak siedzę w domu i nic mi się nie chce ... No chyba że słuchać mojego małego 😍😍😍❤️🙈
 
Będę wieczorami mniej tu. Zapisałam sie na Kal do Dagny na zrobienie pierwszego sweterka. Zawsze marzyłam by na drutach se zrobic, ale zawsze coś. I trafiłam na darmowy Kal na FB - no jak nie skorzystać? 🥳 Dziś mi włóczka przyjdzie i zacznę próbkę. Trwa miesiac, max dwa także sie będę sprężać 😁
A moze jest na naszej grupie jeszcze jakaś dziewiarka?
Ja tylko szydełko ;). Od kilku lat już się przy nim odprężam, ale wiem że są ludzie, których to bardziej irytuje niż uspokaja ;D.
 
Wszystko już rozumiem.
W takim razie grzecznie czekam na zalecenia mojego lekarza :)

A odnosnie lekarza, czy któraś z Was miała tak że nie do końca zaufała swojemu prowadzącemu? Czy warto w takim wypadku udać się z wynikami do jakiegoś innego lekarza i skonsultować zalecenia?
Po moich wynikach białka w Pappie moja ginekolog poza tym że zalecila mi wykonanie panoramy (nad czym nadal się zastanawiam) nie powiedziała nic... Z racji tego, że ktoś z rodziny pracuje w służbie zdrowia pokazał moje wyniki innej Pani doktor na co ona stwierdziła że powinnam brać acard ze względu na możliwość tego że dzidziuś może być mały. Sama już nie wiem. Czy brać coś bez wiedzy lekarza? Raczej nie powinnam. A jeżeli zapytam swoją czy zaraz nie urazę jej dumy i się na mnie nie obrazi że szukam pomocy na dwa fronty 🤭
Ja chodzę równocześnie do dwóch lekarzy jeden na NFZ jeden prywatnie .Oboje "wiedzą "o sobie i żaden nie ma z tym problemu .Takie mamy też czasy ,że warto się konsultować z więcej niż jednym lekarzem .
 
reklama
Ja tylko szydełko ;). Od kilku lat już się przy nim odprężam, ale wiem że są ludzie, których to bardziej irytuje niż uspokaja ;D.
chyba ja bym należała do takich osób 😅
Pamietam tylko, jak siostra mnie nauczyła na szydełku jak miałam jakieś 8 lat to robiłam bransoletki i naszyjniki włóczkowe dla mamy 😅
 
Do góry