reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny tak szalejecie z postami że 2 dni w pracy i nie jestem w stanie was nadrobić:)
Co do kawy to ja już nie pije wogole bo przestała mi smakować ( przed ciąża nawet 3-4 dziennnie). Detektora raczej nie kupuje bo o dziwo jestem narazie w miarę spokojna czasem mam jakieś chwilowe napady paniki czy wszystkie dobrze ale na szczęście zaraz mi przechodzą. Aż sama jestem w szoku :)
Co do ciuszków i kompetowania wyprawki to jeszcze czekam nic nie kupuje ( No poza jednym malutkim misiem króliczkiem 😄).
Dziś też kupiłam poduszkę do spania C zobaczymy czy się sprawdzi :) narazie mąż robi za poduszkę 😆
Dziś wracam z pracy a tu domowe burgery mi na kolację zrobił 🥰
 
Dziewczyny mam pytanie do tych, które są bardziej doświadczone i jest to ich kolejna już ciąża. 😁 Ja jestem teraz w 15 tygodniu i mam wrażenie ze w ciągu ostatnich dni poczułam dwa razy lekkie dotknięcie dziecka. Czy to jest możliwe na tym etapie ??? 😁 Jestem świadoma tego, ze można ruchy dziecka pomylić z bulgotaniem w brzuchu albo wzdęciami, ale w momencie tego dotknięcia nic się w moim brzuchu nie działo i dodatkowo było to mniej więcej w miejscu gdzie powinna być u mnie macica. Nie można tego nazwać kopnięciem, po prostu mam wrażenie jakby dziecko mnie dotknęło od środka 😂 wiem ze to może dziwnie i śmiesznie brzmieć ale czułam to dokładnie 😃 mój mąż się ze mnie śmieje i twierdzi ze nie ma takiej możliwości żeby poczuć dotyk tak małej istotki jeszcze i wątłej. Ale czytałam ze w 15 tygodniu dziecko może już mieć nawet 16 cm (ja byłam ostatni raz u lekarza 19 grudnia na prenatalnych i miało 8,5 cm a teraz nie wiem ile ma bo wizyta dopiero 11.01). To jest pierwsza ciąża i lekarz mówił ze mogę zacząć czuć ruchy koło 20 tygodnia dopiero No i zastanawiam się czy sobie wkręcam czy to możliwe ze coś czuje 😃
Ja czułam regularnie od 14 tc w pierwszej ciąży 🙂 pierwsze były jak takie pęknięcia maleńkich baniek w brzuchu 🙂
 
Dziewczyny mam pytanie do tych, które są bardziej doświadczone i jest to ich kolejna już ciąża. 😁 Ja jestem teraz w 15 tygodniu i mam wrażenie ze w ciągu ostatnich dni poczułam dwa razy lekkie dotknięcie dziecka. Czy to jest możliwe na tym etapie ??? 😁 Jestem świadoma tego, ze można ruchy dziecka pomylić z bulgotaniem w brzuchu albo wzdęciami, ale w momencie tego dotknięcia nic się w moim brzuchu nie działo i dodatkowo było to mniej więcej w miejscu gdzie powinna być u mnie macica. Nie można tego nazwać kopnięciem, po prostu mam wrażenie jakby dziecko mnie dotknęło od środka 😂 wiem ze to może dziwnie i śmiesznie brzmieć ale czułam to dokładnie 😃 mój mąż się ze mnie śmieje i twierdzi ze nie ma takiej możliwości żeby poczuć dotyk tak małej istotki jeszcze i wątłej. Ale czytałam ze w 15 tygodniu dziecko może już mieć nawet 16 cm (ja byłam ostatni raz u lekarza 19 grudnia na prenatalnych i miało 8,5 cm a teraz nie wiem ile ma bo wizyta dopiero 11.01). To jest pierwsza ciąża i lekarz mówił ze mogę zacząć czuć ruchy koło 20 tygodnia dopiero No i zastanawiam się czy sobie wkręcam czy to możliwe ze coś czuje 😃
W pierwszej ciąży poczułam ruchy w 17tyg. To takie uczucie jak dotyk skrzydełkami motylka. Takie muśnięcia. Wszystko zależy gdzie umiejscowione jest łożysko i anatomii kobiety😊
 
Ja zamierzam poprosić teraz lekarza zeby następne wizyty były co 3 tygodnie, powiem mu, że mnie to mega stresuje i zobaczę czy da się namówić. Ostatnio udało mi się z nim wynegocjować wizytę o kilka dni wcześniej 🤣 może i teraz się zgodzi... pewnie ma nie jedną taka pacjentkę.
Mnie też moja już spławiła z częstymi wizytami.... miałam mieć kolejną za dwa tygodnie, a tu pani z rejestracji wczoraj niespodziewanie zmieniła mi termin na wcześniejszy, bo pani doktor nie ma w moim pierwotnym terminie 🤷🏻‍♀️😆😆 No to jak mnie zobaczy, to pewnie pomyśli, że coś pomajstrowalam z wcześniejszą datą - ciągle widzi moją nieszczęśliwą minę, jak mi nie pozwala przyjść wcześniej 😆
 
Ja czułam regularnie od 14 tc w pierwszej ciąży 🙂 pierwsze były jak takie pęknięcia maleńkich baniek w brzuchu 🙂
Kiedyś któraś z dziewczyn porównała pierwsze ruchy swojego dziecka do trzepotania skrzydeł motyla 🥰 ja już chcę to poczuć!

Gratulacje dla dziewczyn po dzisiejszych wizytach ;) piękne bobaski ❤
 
Dziewczyny mam pytanie do tych, które są bardziej doświadczone i jest to ich kolejna już ciąża. 😁 Ja jestem teraz w 15 tygodniu i mam wrażenie ze w ciągu ostatnich dni poczułam dwa razy lekkie dotknięcie dziecka. Czy to jest możliwe na tym etapie ??? 😁 Jestem świadoma tego, ze można ruchy dziecka pomylić z bulgotaniem w brzuchu albo wzdęciami, ale w momencie tego dotknięcia nic się w moim brzuchu nie działo i dodatkowo było to mniej więcej w miejscu gdzie powinna być u mnie macica. Nie można tego nazwać kopnięciem, po prostu mam wrażenie jakby dziecko mnie dotknęło od środka 😂 wiem ze to może dziwnie i śmiesznie brzmieć ale czułam to dokładnie 😃 mój mąż się ze mnie śmieje i twierdzi ze nie ma takiej możliwości żeby poczuć dotyk tak małej istotki jeszcze i wątłej. Ale czytałam ze w 15 tygodniu dziecko może już mieć nawet 16 cm (ja byłam ostatni raz u lekarza 19 grudnia na prenatalnych i miało 8,5 cm a teraz nie wiem ile ma bo wizyta dopiero 11.01). To jest pierwsza ciąża i lekarz mówił ze mogę zacząć czuć ruchy koło 20 tygodnia dopiero No i zastanawiam się czy sobie wkręcam czy to możliwe ze coś czuje 😃
W pierwszej ciąży zaczęłam czuć w okolicy 20 tygodnia.
 
Dziewczyny mam pytanie do tych, które są bardziej doświadczone i jest to ich kolejna już ciąża. 😁 Ja jestem teraz w 15 tygodniu i mam wrażenie ze w ciągu ostatnich dni poczułam dwa razy lekkie dotknięcie dziecka. Czy to jest możliwe na tym etapie ??? 😁 Jestem świadoma tego, ze można ruchy dziecka pomylić z bulgotaniem w brzuchu albo wzdęciami, ale w momencie tego dotknięcia nic się w moim brzuchu nie działo i dodatkowo było to mniej więcej w miejscu gdzie powinna być u mnie macica. Nie można tego nazwać kopnięciem, po prostu mam wrażenie jakby dziecko mnie dotknęło od środka 😂 wiem ze to może dziwnie i śmiesznie brzmieć ale czułam to dokładnie 😃 mój mąż się ze mnie śmieje i twierdzi ze nie ma takiej możliwości żeby poczuć dotyk tak małej istotki jeszcze i wątłej. Ale czytałam ze w 15 tygodniu dziecko może już mieć nawet 16 cm (ja byłam ostatni raz u lekarza 19 grudnia na prenatalnych i miało 8,5 cm a teraz nie wiem ile ma bo wizyta dopiero 11.01). To jest pierwsza ciąża i lekarz mówił ze mogę zacząć czuć ruchy koło 20 tygodnia dopiero No i zastanawiam się czy sobie wkręcam czy to możliwe ze coś czuje 😃
Ja w pierwszej ciąży poczułam ruchy w 19 tygodniu. Podobno w drugiej może to nastąpić wcześniej 😄 zobaczymy 😄
 
Ale naprodukowałyście- dopiero skończyłam nadrabiać.
Gratuluję wszystkim dzisiejszych wizyt😍😍😍💙
Kawę pije 1 słabą dziennie - chyba bardziej dla zapachu ja parze aniżeli dla smaku. Przed ciąża piłam 2 duże.
Dziś mialam produktywny dzień. Zrobilam 3 prania, obiad na 2 dni( nie z domem dżemowym- uśmiałam się do łez) I trochę ogarnęłam kurze. Efekt- zasnęłam na 1.5 h po południu bo byłam wykończona🤣
 
reklama
@Tereska95 a ja mysle ze jest to możliwe :) ! W 1 ciazy poczulam takie jakby pukanie wlasnie jakos w 15 tyg I wiedxialam ze to to bo pare razy sie powtorzylo jesxcze w kolejnych dniach I pozniej to juz bylam pewna na 100%
 
Do góry