reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny mam pytanie do tych, które są bardziej doświadczone i jest to ich kolejna już ciąża. 😁 Ja jestem teraz w 15 tygodniu i mam wrażenie ze w ciągu ostatnich dni poczułam dwa razy lekkie dotknięcie dziecka. Czy to jest możliwe na tym etapie ??? 😁 Jestem świadoma tego, ze można ruchy dziecka pomylić z bulgotaniem w brzuchu albo wzdęciami, ale w momencie tego dotknięcia nic się w moim brzuchu nie działo i dodatkowo było to mniej więcej w miejscu gdzie powinna być u mnie macica. Nie można tego nazwać kopnięciem, po prostu mam wrażenie jakby dziecko mnie dotknęło od środka 😂 wiem ze to może dziwnie i śmiesznie brzmieć ale czułam to dokładnie 😃 mój mąż się ze mnie śmieje i twierdzi ze nie ma takiej możliwości żeby poczuć dotyk tak małej istotki jeszcze i wątłej. Ale czytałam ze w 15 tygodniu dziecko może już mieć nawet 16 cm (ja byłam ostatni raz u lekarza 19 grudnia na prenatalnych i miało 8,5 cm a teraz nie wiem ile ma bo wizyta dopiero 11.01). To jest pierwsza ciąża i lekarz mówił ze mogę zacząć czuć ruchy koło 20 tygodnia dopiero No i zastanawiam się czy sobie wkręcam czy to możliwe ze coś czuje 😃

Napisze to, ale wiem że wiele osób mi w to nie uwierzy bo w poprzedniej ciąży robili ze mnie głupka, że przewracają mi się jelita, a nie dziecko.
Pierwszy raz poczułam jakby mnie ktoś delikatnie palcem musnął od środka w 13 tc. (leżałam płasko na plecach) potem koło 15 zaczęłam czuć to co raz częściej aż w Ok 18 mój mąż był w stanie to wyczuć. Ja sama mu nie wierzyłam i bawiłam się ‚pokaż kiedy i gdzie’- zawsze zgadywał. Pojedyncze osoby mi w to wierzyły, bo niby koło 18 to dopiero powinno czuć się ‚bąbelki , motylki czy pływanie ryby’ a po 20 dopiero ruchy.
Wiem, że to były ruchy bo później były takie same tylko intensywniejsze. Z góry mówię, że nie wchodzę w żadne dyskusje jeśli ktoś chce to podważać 🫣😉
 
Ja zamierzam poprosić teraz lekarza zeby następne wizyty były co 3 tygodnie, powiem mu, że mnie to mega stresuje i zobaczę czy da się namówić. Ostatnio udało mi się z nim wynegocjować wizytę o kilka dni wcześniej 🤣 może i teraz się zgodzi... pewnie ma nie jedną taka pacjentkę.
A ja spryciara umówiłam się teraz na 12.01 czyli minie 10 dni od prenatalnych 😆😆 Ja umawiam się przez apke lub od razu w gabinecie w rejestracji i biorę wolny termin możliwy (nawet te babki mowia zeby umawiac sie 2 miesiace do przodu) bo u niego kiepsko z terminami tyle jest pacjentek 🤯
 
Wybacz, ale dla mnie to też jest niezrozumiałe i nielogiczne. Oczywiście jest to Twoja sprawa i nic nam do tego.
Jeszcze niedawno zastanawiałaś się nad negatywnym wpływem detektorów na takie maleństwa w naszych brzuchach. Napisałaś, że dbamy o swoje dzieci, chcemy dla nich jak najlepiej, a tylko z ciekawości wysyłamy im fale dźwiękowe.
A teraz czytam, że palisz papierosy, a rzucenie mogłoby spowodować za duży stres.
Może przesadzam, ale czytając to lekko się zdenerwowałam i pisząc to mam łzy w oczach.

Tak chce jak najlepiej dla mojego dziecka i dlatego chce rzucić ale wiem jakim stresem jest dla mnie ta ciąża i gdyby doszło jeszcze całkowite rzucenie przy niewiedzy czy ciąża jest zdrowa chyba wyladowalabym już w psychiatryku. Co do detektorów nie zmienię zdania (to jest moje zdanie posiadając wiedzę o ultradzwiekach ogólną)
 
Ja mam wizytę 10tego w związku z tymi wynikami z pappy i tak sobie myślę czy będzie mi robił usg czy tylko omawiał i wyliczał ewentualne zagrożenia :p @angie. na zdrówko! 🍔😁
 
Dziewczyny mam pytanie do tych, które są bardziej doświadczone i jest to ich kolejna już ciąża. 😁 Ja jestem teraz w 15 tygodniu i mam wrażenie ze w ciągu ostatnich dni poczułam dwa razy lekkie dotknięcie dziecka. Czy to jest możliwe na tym etapie ??? 😁 Jestem świadoma tego, ze można ruchy dziecka pomylić z bulgotaniem w brzuchu albo wzdęciami, ale w momencie tego dotknięcia nic się w moim brzuchu nie działo i dodatkowo było to mniej więcej w miejscu gdzie powinna być u mnie macica. Nie można tego nazwać kopnięciem, po prostu mam wrażenie jakby dziecko mnie dotknęło od środka 😂 wiem ze to może dziwnie i śmiesznie brzmieć ale czułam to dokładnie 😃 mój mąż się ze mnie śmieje i twierdzi ze nie ma takiej możliwości żeby poczuć dotyk tak małej istotki jeszcze i wątłej. Ale czytałam ze w 15 tygodniu dziecko może już mieć nawet 16 cm (ja byłam ostatni raz u lekarza 19 grudnia na prenatalnych i miało 8,5 cm a teraz nie wiem ile ma bo wizyta dopiero 11.01). To jest pierwsza ciąża i lekarz mówił ze mogę zacząć czuć ruchy koło 20 tygodnia dopiero No i zastanawiam się czy sobie wkręcam czy to możliwe ze coś czuje 😃

Wiem że w kolejnych ciążach czuję się znacznie szybciej ale wiem też że takie muśnięcia motyla zdarzają się dużo wcześniej niż mówią lekarze 🤷
 
Ja zamierzam poprosić teraz lekarza zeby następne wizyty były co 3 tygodnie, powiem mu, że mnie to mega stresuje i zobaczę czy da się namówić. Ostatnio udało mi się z nim wynegocjować wizytę o kilka dni wcześniej 🤣 może i teraz się zgodzi... pewnie ma nie jedną taka pacjentkę.
moja zgodziła się na wizyty co 3tyg dla mojego spokoju 😉
 
A ja dziewczyny… wstyd się przyznać, ale przez moje potworne mdłości przez ostatnie 1.5 miesiąca i brak apetytu dziś zrobiłam pierwszy normalny obiad od któregoś listopada 😳 nawet zjadłam.. ziemniaczki, kotlet drobiowy i pomidorki koktajlowe. A teraz po 3h nałożyłam sobie dokładkę. Co prawda to mięso nie smakuje jak sprzed ciąży, ale i tak jestem w szoku 🙈🙈🙈
 
reklama
Któraś pisała o depilacji laserowej.
Mam domowy laser Philips lumea, przed ciążą używałam i rzeczywiście działał jak należy, włoski nadal odrastały ale dopiero po tygodniach, gdzie niegdzie mialam takie placki bez żadnych włosków. Kiedy zaczęliśmy starania o bobo to odrzuciłam laser, tak dla bezpieczeństwa.. i w sumie nie używam go już ponad rok i te placki bez włosków jeszcze gdzieś na nogach zostały 🤣
co do bikini - jest tak jak przed laserem🤣
 
Do góry