reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Ale wam zazdroszcze, że macie te wizyty już za sobą.Ja dzisiaj cały dzień jak na szpilkach im bliżej do wizyty tym bardziej o tym myślę. Nie mogę się już doczekać, a wizyta dopiero jutro o 16! Dzisiaj nawet mi się śniły 2 bobasy jeden chlopiec drugi dziewczynka. 😅
Trzymam kciuki za Twoją wizytę. Ja dzisiaj cały dzień siedziałam jak na szpilkach, cały tydzień już w sumie chodziłam poschizowana... Dzisiaj zeszło że mnie ogromne ciśnienie, aż poszłam na zakupy po badaniu i kupiłam tak dziwne rzeczy że ciekawa jestem czy je kiedykolwiek ubiorę 🙆😂
 
Ha ! Ja dzis na imieniny dostalam taki prezent 🤣🤣🤣 ale ktos mial wyczucie 😀😀😀
 

Załączniki

  • 98599c57-8792-432f-b327-9a7860347b98.jpeg
    98599c57-8792-432f-b327-9a7860347b98.jpeg
    68,4 KB · Wyświetleń: 60
Wybacz, ale nie rozumiem stwierdzenia, że w pierwszym trymestrze nagłe rzucenie miałoby być szokiem dla dziecka… dla mnie nie ma w tym logiki 🤷🏽‍♀️

Dla mnie też jest to nielogiczne, i nie rzucam nagle bo z paczki dziennie obecnie jestem na trzech papierocha dziennie w kolejnym tygodniu zejdę do półtora, a po prenatalnych zobaczymy co wyjdzie czy będzie kolejna strata czy dziecko będzie zdrowe. Wtedy zakończę palenie.
 
Dla mnie też jest to nielogiczne, i nie rzucam nagle bo z paczki dziennie obecnie jestem na trzech papierocha dziennie w kolejnym tygodniu zejdę do półtora, a po prenatalnych zobaczymy co wyjdzie czy będzie kolejna strata czy dziecko będzie zdrowe. Wtedy zakończę palenie.

Miałam na myśli, że nie ma żadnych dowodów ja to by NAGLE RZUCENIE miało jakikolwiek zły wpływ na matkę czy płód. Są tylko same plusy. Wiec uważam, ze jeśli rzucać w ciąży to od razu… nawet pół papierosa szkodzi.
Ale każdy wybiera i robi co uwaza
 
reklama
Co do palenia ja też usłyszałam od lekarza że jeśli rzucenie palenia miałoby zwiększyć stres i miałabym nagle odstawić to lepiej pozwoli i dopiero w drugim trymestrze bo w pierwszym może być szokiem dla dziecka gdy tworzą się narządy. W poprzednich ciążach rzuciłam po dwóch kreskach na teście i ciążę zakończyły się nieszczęśliwie. Teraz palę zdecydowanie mniej niż przed a po prenatalnych jak będzie dobrze to rzucę na dobre. Wydaje mi się że obecnie to kwestia psychiki bo jak będzie źle to chociaż powiem sobie tak moja wina bo paliłam. Pamiętam dwa lata temu jak widziałam dziewczynę z brzuchem i papierochem to oj co się nagadalam że niepoważna jak można dziecko truć, ale po 2 stratach inaczej odbieram ciążę niż zanim zaszłam pierwszy raz. Teraz przestałam oceniać ludzi bo nie chodzę w ich butach, ale potrzebowałam swych strat, aby zrozumieć pewne rzeczy.
Wybacz, ale dla mnie to też jest niezrozumiałe i nielogiczne. Oczywiście jest to Twoja sprawa i nic nam do tego.
Jeszcze niedawno zastanawiałaś się nad negatywnym wpływem detektorów na takie maleństwa w naszych brzuchach. Napisałaś, że dbamy o swoje dzieci, chcemy dla nich jak najlepiej, a tylko z ciekawości wysyłamy im fale dźwiękowe.
A teraz czytam, że palisz papierosy, a rzucenie mogłoby spowodować za duży stres.
Może przesadzam, ale czytając to lekko się zdenerwowałam i pisząc to mam łzy w oczach.
 
Do góry