reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Też mam koleżankę która miała urodzić dziewczynkę , wszystko było pod nią . A tu okazała się dziewczynka chłopcem który dziś ma chyba już 8 lat 🙈
Dlatego ja się zastanawiam nad czymś takim, że na przykład jeśli ktoś spodziewa się teraz pierwszego dziecka (na przykład ja 😃) to czy nie lepiej jest wybierać neutralne kolorowo ubranka i akcesoria np białe bezowe itp, że jeśli planuje się teoretycznie więcej dzieci to będą one bardziej uniwersalne i nadadzą się dla chłopca i dziewczynki. :) oczywiście bez przesady bo są słodkie rzeczy typowo dla dziewczynek i chłopców poza tym ludzie tez będą przynosili różne prezenty, ale mówię o takiej standardowej wyprawce 😃 i wydaje mi się ze chyba pójdę w ta stronę przy kupowaniu rzeczy 😃
 
reklama
Dziewczyny może któraś miała ? Miałam kilka zabiegów epilacji bikini nagle ciąża i wiadomo, nie wolno, No i teraz tak mi odrosły jak przed🥵szok
Ja tak miałam niestety 😃 robiłam zaraz przed ciąża pachy, zabrakło mi tylko 1-2 zabiegów do końca i teraz znowu wszystko z powrotem odroslo 🧐
 
Ja czytałam że powinno się rzucić od razu że to kiedyś było takie przekonanie że powinno się stopniowo. Bardzo się cieszę że nie miałam tego dylematu i u mnie było to ponad miesiąc przed pierwszą ciążą bo zamartwiałabym się okropnie znając mnie.
Ja ograniczałam do 1-2, czasem nic dziennie na kilka miesięcy przed ciąża (nie wliczając imprez, wtedy nadrabiałam 🤦🏼‍♀️). Z porankiem pozytywnego testu koniec, nie tęsknie, nie było problemu. Ale wiem ze są kobiety którym sprawia to więcej kłopotu. Mam koleżankę która niestety paliła cała ciąże, jakimś cudem córkę ma zdrowa, wiem ze wpłynęło to na kształt łożyska.

W UK oferują duże wsparcie w rzucaniu palenia w ciąży jeśli potrzebne, nawet wysyłają darmowe e-papierosy do kobiet które nie mogą rzucić.
 
Trzymam kciuki za Twoją wizytę. Ja dzisiaj cały dzień siedziałam jak na szpilkach, cały tydzień już w sumie chodziłam poschizowana... Dzisiaj zeszło że mnie ogromne ciśnienie, aż poszłam na zakupy po badaniu i kupiłam tak dziwne rzeczy że ciekawa jestem czy je kiedykolwiek ubiorę 🙆😂
cudowne uczucie jak cały stres z Ciebie schodzi, ale u nas kobiet to pewnie na jakiś czas, pewnie za 3 tyg. znowu będziemy chodzić poschizowane przed kolejnymi badaniami 😅
 
Dlatego ja się zastanawiam nad czymś takim, że na przykład jeśli ktoś spodziewa się teraz pierwszego dziecka (na przykład ja 😃) to czy nie lepiej jest wybierać neutralne kolorowo ubranka i akcesoria np białe bezowe itp, że jeśli planuje się teoretycznie więcej dzieci to będą one bardziej uniwersalne i nadadzą się dla chłopca i dziewczynki. :) oczywiście bez przesady bo są słodkie rzeczy typowo dla dziewczynek i chłopców poza tym ludzie tez będą przynosili różne prezenty, ale mówię o takiej standardowej wyprawce 😃 i wydaje mi się ze chyba pójdę w ta stronę przy kupowaniu rzeczy 😃
Ja noworodkowych większość miałam unisex więc z tym nie mam problemu mimo że po synu i na córkę się nadadzą. A później to już się dokupi. I tak nie jestem wielką fanką rozowiutkich ani typowo błękitnych rzeczy 😂
 
Dziewczyny może któraś miała ? Miałam kilka zabiegów epilacji bikini nagle ciąża i wiadomo, nie wolno, No i teraz tak mi odrosły jak przed🥵szok
Też tak miałam w poprzedniej ciąży. Nie miałam już prawie włosów, a jak hormony ruszyły to odrosły jakby nigdy nic się z nimi nie robiło🤣
 
cudowne uczucie jak cały stres z Ciebie schodzi, ale u nas kobiet to pewnie na jakiś czas, pewnie za 3 tyg. znowu będziemy chodzić poschizowane przed kolejnymi badaniami 😅

A jak! Ja wczoraj powiedziałam lekarzowi, ze się stresuje i mysle za dużo od wizyty do wizyty. I ze dla mnie wizyty mogłyby być co 2 tyg. (Mam co 4). Lekarz się uśmiechnął i powiedział, ze co 2 tygodnie to już na końcówce ciąży dopiero 😁
 
Dziewczyny mam pytanie do tych, które są bardziej doświadczone i jest to ich kolejna już ciąża. 😁 Ja jestem teraz w 15 tygodniu i mam wrażenie ze w ciągu ostatnich dni poczułam dwa razy lekkie dotknięcie dziecka. Czy to jest możliwe na tym etapie ??? 😁 Jestem świadoma tego, ze można ruchy dziecka pomylić z bulgotaniem w brzuchu albo wzdęciami, ale w momencie tego dotknięcia nic się w moim brzuchu nie działo i dodatkowo było to mniej więcej w miejscu gdzie powinna być u mnie macica. Nie można tego nazwać kopnięciem, po prostu mam wrażenie jakby dziecko mnie dotknęło od środka 😂 wiem ze to może dziwnie i śmiesznie brzmieć ale czułam to dokładnie 😃 mój mąż się ze mnie śmieje i twierdzi ze nie ma takiej możliwości żeby poczuć dotyk tak małej istotki jeszcze i wątłej. Ale czytałam ze w 15 tygodniu dziecko może już mieć nawet 16 cm (ja byłam ostatni raz u lekarza 19 grudnia na prenatalnych i miało 8,5 cm a teraz nie wiem ile ma bo wizyta dopiero 11.01). To jest pierwsza ciąża i lekarz mówił ze mogę zacząć czuć ruchy koło 20 tygodnia dopiero No i zastanawiam się czy sobie wkręcam czy to możliwe ze coś czuje 😃
 
reklama
Co do smarowania ciała. Używam raz na jakiś czas olejku migdałowego na całe ciało. Uwielbiam warstwę balsamu lub olejku na skórze, więc dla mnie to przyjemność :D
Moja mama wczoraj mnie ostrzegała, że jej wyszło sporo rozstępów podczas ciąży.. A ja jestem kopią mamy, więc też mnie to czeka ;)
 
Do góry