reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Dziewczyny!!! Jestem po! Wszystko dobrze, lekarz wszystko pomierzył, pokazywał ❤️ rozpoznałam mózg, kończyny, nosek, żuchwę i to by było na tyle😂 dopatrzenie żołądka to dla mnie za dużo. 😂
Pobrali mi na miejscu krew do pappy, za tydz ma być wynik. Zmierzył mi podwójnie cisnienie z każdej ręki, powiedział że ryzyko chorób minimalne, mąż jeszcze dopytał czy jest coś, czym powinnyśmy się niepokoić, powiedział że absolutnie nie. A i najprawdopodobniej dziewczynka. Ale wiadomo, to jeszcze nie jest sto procent pewności. Powiem Wam odetchnęłam z ulgą. Siedziałam tam cała w stresie, cisnienie oczywiście jak na siebie u lekarza wyższe. 😅 jestem szczęśliwa ❤️
 
reklama
Dziewczyny nie wiem czy temat był poruszany. Czy pijecie kawę w ciąży? Dzisiaj wypiłam mała a ile się nasłuchałam od koleżanki ..
Nie byłabym w stanie przełknąć, odrzuciło mnie kilka tygodni temu. Ale jedna mała kawa to chyba nie jest dużo, no chyba że ktoś spożywa dodatkowo w dużych ilościach inne produkty z kofeiną (nawet w herbacie jest).
 
Jak będzie już wątek prywatny to napiszę o moich przypuszczeniach. Wiadomo że mogę się mylić ale niektóre pytania które zadaje mi ta osoba w pracy mnie zdeko szokują bo tylko tu o tym pisałam 😱

Na prawdę jestem w szoku że gdzieś mogą znaleźć się takie osoby.. mam też kilka takich ciekawskich w pracy i zawsze się zastanawiałam jak bardzo ich życie musi być nudne że tak bardzo interesują się czyimś 🤣🤣
 
Dziewczyny nie wiem czy temat był poruszany. Czy pijecie kawę w ciąży? Dzisiaj wypiłam mała a ile się nasłuchałam od koleżanki ..
Podobno można, ale mnie jakoś odrzuciło od kawy. Zupełnie mi teraz nie smakuje. Chyba że moka - kawa o smaku kakao 😅. Ale za to zdziwiłam się, że nie wolno herbat pić. I to najbardziej szokuje ludzi ;p.
 
Nie byłabym w stanie przełknąć, odrzuciło mnie kilka tygodni temu. Ale jedna mała kawa to chyba nie jest dużo, no chyba że ktoś spożywa dodatkowo w dużych ilościach inne produkty z kofeiną (nawet w herbacie jest).
Dokładnie tak myślę 😊 gdyby mnie nie odrzuciło to pewnie pilabym codziennie, jednak teraz to nawet od herbaty mnie odrzuca 😅

W ogóle dzisiaj jest pierwszy dzień od kiedy nie mam takich mdłości jak zazwyczaj, czuje się dobrze i nawet jestem głodna 🤣
Nie mam pojęcia czy się martwić czy cieszyć bo to dopiero 11+4 😅
 
Jestem już w domu. Moja lekarka zadziałała i przyjęli mnie zaraz po moim poprzednim wpisie. Niestety nie zbadała mnie osobiście, bo ma dziś dzień operacyjny i nie mogła się wyrwać. Zrobili mi USG i nie wiadomo jakiego pochodzenia jest ta krew. Możliwe że jest jakiś krwiaczek którego nie widać. Mam się oszczędzać i leżeć gdyby coś się działo zwiększyło się krwawienie mam wracać na IP. Niestety lekarz dziś również potwierdził że rokowania dla mojego synka są kiepskie. Obrzęk się nie zmniejszył a wadę serca widać na pierwszy rzut oka ☹️ Nie mniej jednak czekamy na wyniki z IMiD i mam nie tracić nadziei jakkolwiek to brzmi.

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie kciuki, dobre słowo jesteście kochane ❤️

Obrzęk jeżeli nie ma podstawy imunologicznej to jest duża szansa aby się wchłoną, a jeśli nie to już w drugim trymestrze można podać leki wewnątrz maciczne tu są duże szansę 😊 zależy jaką wadę ma serduszko o tym mało czytałam i nie szukałam informacji, ale moją kuzynkę wystraszyli na prenatalnych że dziecko ma wadę serduszka na cito szukała lekarzy robiła badania prywatnie i okazało się że żadnej wady nie ma. Mam dużą nadzieję że będzie dobrze, a obrzęk wchłonie się sam✊
 
Moja miała 50 cm jak się urodziła. I rozmiar 56 nosiła dwa miesiące 😀 na początku to się w nich topiła. I teraz się zastanawiam czy kupować mniejszy rozmiar 😏
A urodziłaś sporo przed terminem czy po prostu taka malutka była? Moja miała 55 i była urodzona po terminie, ale ogólnie drobnej postury i sporo też spadła z wagi po porodzie.
 
Dokładnie tak myślę 😊 gdyby mnie nie odrzuciło to pewnie pilabym codziennie, jednak teraz to nawet od herbaty mnie odrzuca 😅

W ogóle dzisiaj jest pierwszy dzień od kiedy nie mam takich mdłości jak zazwyczaj, czuje się dobrze i nawet jestem głodna 🤣
Nie mam pojęcia czy się martwić czy cieszyć bo to dopiero 11+4 😅

Raczej się cieszyć, ja w okolicach 11 tez się lepiej czułam, na całe święta, jadłam i słone i słodkie i kwaśne 🤩 całe trzy dni. Żeby później zaczęło się na nowo… 🙉🙈 jeden dzień lepszy, jeden gorszy
 
reklama
Do góry